Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 17 Gru 2009 23:19
    ChallengerPL
    Poziom 12  

Pytam was o to poniewaz widzialem zrzuty od innych internautów którzy tego procesu na liscie nie mieli.
    Popatrzylem troche na Google'ach i dowiedzialem sie ze prawdziwy proces nie jest szkodliwy i jest procesem Intel(R) Common User Interface.
    Jednam igfxtray.exe moze byc szkodnikiem. Moze byc narzedziem hijackera, Backdoor trojanem, Troj/PAdmin-A, a u paru osób które ten proces maja próbuje sie polaczyc jakies IP np. z Holandii.
    Komputer jest wlaczony prawie 4 godziny; procesu nie widze na liscie w menadrzerze zadan.

Trojanem raczej nie jest bo mam pare narzedzi do skanowania i nic mi nie wykrywa.
    Chcialbym jednak sie dowiedziec czy ten proces mozna wylaczyc w autostarcie (wedlug dwóch opinii znalezionych w Google, mozna go wylaczyc, ale to tylko opinie róznych internautów, moze i zielonych jak ja).
    I czy ten proces jest niezbedny?

PS. Jesli ten proces wylacze z autostartu, zostanie mi juz tylko jedna rzecz uruchamiana razem z systemem. :D

• #3 18 Gru 2009 14:17
    ChallengerPL
    Poziom 12  

A czy ten proces uruchamia sie automatycznie gdy jest na to potrzeba? Bo nie dokonca rozumiem ta strone :P

• Pomocny post
    #4 18 Gru 2009 17:41
    tronic1
    Spec od komputerów

Igfxtray.exe = Proces uruchamiany przez aplikację graficzną intel Graphic configuration and diagnostic
    Możesz wyłączyć, nie sądzę aby był ci potrzebny.

• #5 19 Gru 2009 15:55
    ChallengerPL
    Poziom 12  

Okey dzieki ^^

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty