Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 21 Dec 2009 09:32
  agappe
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Mam problem z 8GB pendrive intenso. Wczoraj zgrywałem na niego 3 pliki po pareset MB i wyjąłem z gniazga po skopiowaniu, jednak nie użyłem opcji bezpieczne usuwanie sprzętu. Po tym pendrive nie chciał się otwierać na żadnym komputerze, a jak się otworzył to "zamulał" cały komputer oraz okazało się, że z tych 3 plików skopiowały się tylko dwa, trzeciego nie było na pendrive.

  Niestety na pendrive były ważne dla mnie rzeczy, które chciałbym odzyskać.
  Czy istnieje jakiś dość dobry program do tego? Skoro jest mnóstwo firm które to robią to musi, a jeśli nie to ile mniej więcej kosztowało by to?
  Drugie pytanie to jak mogę naprawić pendrive, w elektronice nic szczególnego nie widziałem, na komputerze wykrywa ale nie da się wejść. Próbowałem skanować windowsowskim programem, ale cała noc skanowania nic nie dała. :cry:
 • #2 21 Dec 2009 19:01
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  agappe wrote:
  Próbowałem skanować windowsowskim programem, ale cała noc skanowania nic nie dała

  Jaki program masz na myśli?
 • #3 22 Dec 2009 10:19
  agappe
  Level 16  
  Topic author Helpful post? (0)
  Oczywiście scan disc z windows 7 z zaznaczona opcja napraw uszkodzone sektory i bledy
 • #4 22 Dec 2009 10:23
  michal_aniol
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  agappe wrote:
  Oczywiście scan disc z windows 7 z zaznaczona opcja napraw uszkodzone sektory i bledy


  Scandisk nie służy do odzyskiwania danych! Proszę nie uruchamiać tego programu, bo może pogorszyć sytuację.
  Wygląda to na uszkodzenie elektroniki lub kontrolera. Popraw luty na pamięci i kontrolerze. Jeśli to nie pomoże to pozostaje specjalistyczny sprzęt.
 • #5 23 Dec 2009 16:32
  migol21
  Specjalista HDD Recovery
  Helpful post? (0)
  Jeśli dysk jest widoczny w Windows tak jak sugerowałeś to możesz próbować odzyskiwać dane programem do odzyskiwania danych.
  Na Pendrvie nie naprawia się BAD sektorów . Technologia realokowania sektorów jest zaimplementowana w dyskach. W systemie NTFS jest metoda wpisywania sektorów uszkodzonych do listy takich sektorów $BadClus
 • #6 23 Dec 2009 21:25
  zawisza.1991
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Ja polecam do odzyskiwania program GetDataBack for FAT(32). Anglojęzyczny program po angielsku... Ale jest superskuteczny!
 • #7 23 Dec 2009 21:48
  migol21
  Specjalista HDD Recovery
  Helpful post? (0)
  A kolega to kupi ten program i nam podaruje na święta ? GetDataBack for FAT: $69

  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

  2.
  Uczestnictwo w forum oraz rozwiązywanie problemów jest darmowe. W związku z tym problemy zgłaszane do tego działu rozwiązujemy tylko i wyłącznie przy użyciu ogólnodostępnych i darmowych narzędzi programowych.
  Producenci programów komercyjnych posiadają swoje bardzo duże zaplecza techniczne oraz swoje supporty i dlatego użytkowników takich narzędzi uprasza się o korzystanie właśnie z pomocy producentów takiego oprogramowania. Jeśli nie byłeś w stanie rozwiązać swojego problemu przy użyciu komercyjnych narzędzi i wsparcia ich producentów, to opisz swój problem, a spróbujemy rozwiązać go na forum przy użyciu darmowych narzędzi.
  Search 4 million + Products
Browse Products