Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odzyskania ważnych danych z pendrive intenso

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Odzyskania ważnych danych z pendrive intenso
Autor
Wiadomość
agappe
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 21 Gru 2009 10:32   

Odzyskania ważnych danych z pendrive intenso

Mam problem z 8GB pendrive intenso. Wczoraj zgrywałem na niego 3 pliki po pareset MB i wyjąłem z gniazga po skopiowaniu, jednak nie użyłem opcji bezpieczne usuwanie sprzętu. Po tym pendrive nie chciał się otwierać na żadnym komputerze, a jak się otworzył to "zamulał" cały komputer oraz okazało się, że z tych 3 plików skopiowały się tylko dwa, trzeciego nie było na pendrive.

Niestety na pendrive były ważne dla mnie rzeczy, które chciałbym odzyskać.
Czy istnieje jakiś dość dobry program do tego? Skoro jest mnóstwo firm które to robią to musi, a jeśli nie to ile mniej więcej kosztowało by to?
Drugie pytanie to jak mogę naprawić pendrive, w elektronice nic szczególnego nie widziałem, na komputerze wykrywa ale nie da się wejść. Próbowałem skanować windowsowskim programem, ale cała noc skanowania nic nie dała. :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2009 10:32   

Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#2 21 Gru 2009 20:01   

Re: Odzyskania ważnych danych z pendrive intenso

agappe napisał:
Próbowałem skanować windowsowskim programem, ale cała noc skanowania nic nie dała

Jaki program masz na myśli?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2009 20:01   

Powrót do góry

agappe
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 22 Gru 2009 11:19   

Oczywiście scan disc z windows 7 z zaznaczona opcja napraw uszkodzone sektory i bledy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Gru 2009 11:19   

Powrót do góry

michal_aniol
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#4 22 Gru 2009 11:23   

agappe napisał:
Oczywiście scan disc z windows 7 z zaznaczona opcja napraw uszkodzone sektory i bledy

Scandisk nie służy do odzyskiwania danych! Proszę nie uruchamiać tego programu, bo może pogorszyć sytuację.
Wygląda to na uszkodzenie elektroniki lub kontrolera. Popraw luty na pamięci i kontrolerze. Jeśli to nie pomoże to pozostaje specjalistyczny sprzęt.
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Miasto: Małopolska

Post#5 23 Gru 2009 17:32   

Jeśli dysk jest widoczny w Windows tak jak sugerowałeś to możesz próbować odzyskiwać dane programem do odzyskiwania danych.
Na Pendrvie nie naprawia się BAD sektorów . Technologia realokowania sektorów jest zaimplementowana w dyskach. W systemie NTFS jest metoda wpisywania sektorów uszkodzonych do listy takich sektorów $BadClus
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2009 17:32   

Powrót do góry

zawisza.1991
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Opole

Post#6 23 Gru 2009 22:25   

Ja polecam do odzyskiwania program GetDataBack for FAT(32). Anglojęzyczny program po angielsku... Ale jest superskuteczny!
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Miasto: Małopolska

Post#7 23 Gru 2009 22:48   

A kolega to kupi ten program i nam podaruje na święta ? GetDataBack for FAT: $69

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

2.
Uczestnictwo w forum oraz rozwiązywanie problemów jest darmowe. W związku z tym problemy zgłaszane do tego działu rozwiązujemy tylko i wyłącznie przy użyciu ogólnodostępnych i darmowych narzędzi programowych.
Producenci programów komercyjnych posiadają swoje bardzo duże zaplecza techniczne oraz swoje supporty i dlatego użytkowników takich narzędzi uprasza się o korzystanie właśnie z pomocy producentów takiego oprogramowania. Jeśli nie byłeś w stanie rozwiązać swojego problemu przy użyciu komercyjnych narzędzi i wsparcia ich producentów, to opisz swój problem, a spróbujemy rozwiązać go na forum przy użyciu darmowych narzędzi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Odzyskania ważnych danych z pendrive intenso
Strona 1 z 1