X

Problem z ogrzewanie Opel Vectra a 1,8

norbertmn 21 Dec 2009 14:56
  • #1 21 Dec 2009 14:56
    norbertmn
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam ,
    Posiadam Opla Vectrę a 1,8 i problem mój dotyczy tego, że jak wzrasta temperatura silnika powyżej 75 stopni to w samochodzie robi się zimno, natomiast jak silnik jest nagrzany poniżej tej temperatury jest ciepło. Podpowiedzcie czego to może byc przyczyna. Nadmieniam , że jest założony nowy termostat.
  • #2 23 Dec 2009 20:11
    Rolandos
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    sprawdź poziom płynu chłodzącego
  • #3 23 Dec 2009 22:31
    kwok
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    w tym silniku jest tak że to działanie jest spowodowane pracą termostatu tzn jak silnik nie nagrzany to jest duży przepływ przez nagrzewnicę i masz ciepło a jak silnik dochodzi do temp przy której termostat się mocno otwiera to ogranicza przepływ przez nagrzewnicę jednocześnie puszczając dużo płynu przez chłodnicę aby jak najszybciej ochłodzić silnik
    sprawdź poziom płynu i jeśli nie ma braków to może być zamulona chłodnica albo po prostu gwałtownie otwierający się termostat
  • #4 24 Dec 2009 19:16
    Rolandos
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    zdaje się że w każdym silniku tak to działa
  • #5 26 Dec 2009 13:17
    am2310
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    masz w tym oplu instalacje gazową ? bo spotkałem się ze słabym ogrzewaniem spowodowanym złym wpięciem trójników od parownika co skutkowało słabym obiegiem w nagrzewniczce
  • #6 26 Dec 2009 19:43
    cordoba_2004
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź poszukaj na googlach procedura sprawdzania działania układu chłodzącego i sprawdź dużo Ci to podpowie
  • #7 27 Dec 2009 11:41
    esso1972
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Stawiam na zbyt mały poziom płynu, nagrzewnica jest najwyrzej położona
    otwiera mu sie termostat i brakuje płynu, tak jak pisali przedmówcy.
    Dolej płynu i sprawa załatwiona. Zawsze jak nie grzeje nagrzewnica to oznaka małaej ilości płynu.
    Ile masz czasu auto i ile razy zaglądałeś do układu ????
  • #8 09 Apr 2010 12:50
    norbertmn
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Udało mi się rozwiązać problem z moją vectrą. Jak był zakładany gaz do samochodu to gazownik źle założył przewody od układu chłodzenia no i po poprawieniu już jest ok, ale trzeba było jeszcze wymienić zamuloną nagrzewnicę.
  Search 4 million + Products
Browse Products