Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Problem z ogrzewanie Opel Vectra a 1,8

norbertmn 21 Gru 2009 14:56
  • #1 21 Gru 2009 14:56
    norbertmn
    Poziom 7  

Witam ,
    Posiadam Opla Vectrę a 1,8 i problem mój dotyczy tego, że jak wzrasta temperatura silnika powyżej 75 stopni to w samochodzie robi się zimno, natomiast jak silnik jest nagrzany poniżej tej temperatury jest ciepło. Podpowiedzcie czego to może byc przyczyna. Nadmieniam , że jest założony nowy termostat.

• #2 23 Gru 2009 20:11
    Rolandos
    Poziom 18  

sprawdź poziom płynu chłodzącego

• #3 23 Gru 2009 22:31
    kwok
    Poziom 38  

w tym silniku jest tak że to działanie jest spowodowane pracą termostatu tzn jak silnik nie nagrzany to jest duży przepływ przez nagrzewnicę i masz ciepło a jak silnik dochodzi do temp przy której termostat się mocno otwiera to ogranicza przepływ przez nagrzewnicę jednocześnie puszczając dużo płynu przez chłodnicę aby jak najszybciej ochłodzić silnik
    sprawdź poziom płynu i jeśli nie ma braków to może być zamulona chłodnica albo po prostu gwałtownie otwierający się termostat

• #4 24 Gru 2009 19:16
    Rolandos
    Poziom 18  

zdaje się że w każdym silniku tak to działa

• #5 26 Gru 2009 13:17
    am2310
    Poziom 17  

masz w tym oplu instalacje gazową ? bo spotkałem się ze słabym ogrzewaniem spowodowanym złym wpięciem trójników od parownika co skutkowało słabym obiegiem w nagrzewniczce

• #6 26 Gru 2009 19:43
    cordoba_2004
    Poziom 27  

Sprawdź poszukaj na googlach procedura sprawdzania działania układu chłodzącego i sprawdź dużo Ci to podpowie

• #7 27 Gru 2009 11:41
    esso1972
    Poziom 11  

Stawiam na zbyt mały poziom płynu, nagrzewnica jest najwyrzej położona
    otwiera mu sie termostat i brakuje płynu, tak jak pisali przedmówcy.
    Dolej płynu i sprawa załatwiona. Zawsze jak nie grzeje nagrzewnica to oznaka małaej ilości płynu.
    Ile masz czasu auto i ile razy zaglądałeś do układu ????

• #8 09 Kwi 2010 12:50
    norbertmn
    Poziom 7  

Udało mi się rozwiązać problem z moją vectrą. Jak był zakładany gaz do samochodu to gazownik źle założył przewody od układu chłodzenia no i po poprawieniu już jest ok, ale trzeba było jeszcze wymienić zamuloną nagrzewnicę.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty