Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pochłaniacze wilgoci - opinie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pochłaniacze wilgoci - opinie
Autor
Wiadomość
Gremlin84
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdańsk

Post#31 28 Mar 2013 14:17   

Re: Pochłaniacze wilgoci - opinie

Ja zainwestowałem w pochłaniacz Blyss Standard WDH-312EC.
Jak wcześniej pisałem miałem dosyć wilgotne mieszkanie (do 80%). Przy temperaturze 17-20'C w ciągu 10h ten pochłaniacz wyciąga ok 1 - 1,5L wody.

Włączam go codziennie na 10h i w tej chwili higrometr pokazuje mi od 47- 48% (po wyłączeniu osuszacza) do 58 - 61% (po nocy, przed włączeniem osuszacza).

Na potrzeby mieszkania (w moim przypadku 54m2) jest w sam raz.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#32 28 Mar 2013 14:46   

A jaki to jest (pobór mocy, deklarowana wydajność, poziom hałasu)?
Z tego, że jest wyłączany na noc, zgaduję że to taki ze sprężarką?

Z tego, co pisała firma oferująca środki chemiczne pochłaniające wilgoć
pamiętam, że pochłaniały one 60% swojej masy, czyli ich zużycie byłoby
od 1.5 do 2 kg dziennie, żeby uzyskać taki sam skutek.
Powrót do góry

astro112
Poziom 3
Poziom 3

Post#33 05 Cze 2013 10:53   

Witam mam takie pytanie jestem laikiem mam taki pochłaniacz zibro 520 http://www.zibro.pl/1257/zibro-520-130-m3.htm i mam pytanie .

Rozumiem , że jak puszczę urządzenie z włączonym agregatem to powietrze się schładza i w zbiorniczku zbiera się woda w wyniku schładzania powietrza i urządzenie działa tak jak powinno, spełnia swoją funkcję.

Mam też w tym urządzeniu opcję bez włączonego agregata- schładzania powietrza, wszystko działa powietrze jest wydmuchiwane. Jaki to ma sens , czemu służy ta opcja.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#34 05 Cze 2013 13:04   

Może należy poszukać tej informacji w instrukcji, albo zapytać sprzedawcę?
Powrót do góry

BlackJackal
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#35 13 Cze 2013 22:36   

Witam,
Mam problem - wyremontowałem jedno z pomieszczeń w piwnicy 20 m², mniej więcej rok temu i teraz w na dwóch ścianach zewnętrznych robi się wilgoć i grzyb. Chciałem w związku z tym kupić jakiś osuszacz elektryczny, bo z wymianą wkładów jest za dużo zabawy i zbyt mały efekt. Czy możecie mi polecić jakiś konkretny produkt?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2013 22:36   

Powrót do góry

plastek2
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#36 18 Cze 2013 13:39   

Witam Kolegów,

moje 5-letnie doświadczenia ze sprężarkowym osuszaczem firmy Chigo (10 litrów kondensatu na dobę -znamionowo) są bardzo dobre. Suszyłem 40 m2 mieszkania w starej kamienicy. Już po 1-2 dobach wilgotność z 70-80% malała do 40-50%. Moc elektryczna osuszacza to 300W. Przez dobę przecietnie wykraplało się 4-5,5l wody.
Suszyłem też skrajnie zawilgoconą nową piwnicę o powierzchni 50m2 i wysokości ponad 2m. Również z dobrym skutkiem, tyle że znacznie dłużej. Temperatura w piwnicy srednio10-16 stopni. Wydajność mojego osuszacza bardzo spadała w niskich temperaturach, ok. 5 stopni była już bardzo niewielka, ale w dokumentacji zaznaczono to rzetelnie.
Pamiętajcie, że każdy człowiek wydycha ok.30g wody na godzinę. Tam gdzie są ludzie trzeba wietrzyć, albo wietrzyć i suszyć. (taniej)
Jeśli w pomieszczeniu nie przebywają stale ludzie- można tylko suszyć, zachowując symboliczną wymianę powietrza do oddychania.( parę szpar w oknach wystarczy)
Życzę suchszego lata.. :-)
pozdr. plastek2
Powrót do góry

Veriton
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Dublin

Post#37 19 Lis 2013 03:25   

astro112 napisał:
Mam też w tym urządzeniu opcję bez włączonego agregata- schładzania powietrza, wszystko działa powietrze jest wydmuchiwane. Jaki to ma sens , czemu służy ta opcja.

Domyslam sie ze ma to na celu "odmrozenie" skraplacza w przypadku gdy nazbieralo sie na nim zbyt wiele schlodzonej wilgoci i zaczela ona zamarzac. Powinno sie to wlaczac automatycznie ale moze tem model uruchamia to manualnie.

Ja uzywam od ponad 2 lat osuszacza Trotec TTK 30 S (210W, 12 litrow na dzien, zbiornik 2 litry na skroplona wode). Maly osuszacz kondensacyjny, sprezarkowy (skrapla wode na chlodnicy dzialajacej na tej samej zasadzie co lodowka). Poza tym ze padl w nim ostatnio kondensator (wlasnie w ukladzie "odmrazajacym") jestem z niego bardzo zadowolony. Troche buczy w nim sprezarka ale mozna sie przyzwyczaic. Dziala optymalnie przy duzej wilgotnosci (99-70%) i temperaturach conajmniej pokojowych - u mnie odciagal 2 litry wody na 2 dni dzialania po pare godzin dziennie. Wyciaganie z niego tego 2l pojemnika i wylewanie wody do zlewu daje do myslenia ile wilgoci lata w powietrzu.

Przy nizszej temperaturze i wilgotnosci szkoda go jednak wlaczac. Do takich warunkow podobno lepsze sa elektryczne osuszacze absorpcyjne (z rotorem silikonowym) ale nie mialem okazji ich uzywac - moze ktos mial i podzieli sie opinia?

Pochłaniacze wilgoci - opinie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pochłaniacze wilgoci - opinie
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12