Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką pralke jakiej firmy kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką pralke jakiej firmy kupić?
Autor
Wiadomość
avi83
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: katowice

Post#1 Post autora tematu 21 Gru 2009 23:00   

Jaką pralke jakiej firmy kupić?

Witam potrzebuje pomocy a mianowicie nosze sie z zamiarem kupna pralki i tu jest problem do tej pory przez trzy lata mialem candy ale siadly łożyska zbiornik nierozbieralny wiec wymiana z głowy. Czy ktoś jest w temacie i moze polecić pralki jakich firm maja skrecane zbiorniki w ktorych w przyszłości można wymienić lożyska bez konieczności wymiany calego zespołu piorącego który jest dość drogi?
Powrót do góry

ROBSON33
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: w woj. lubelskim

Post#2 21 Gru 2009 23:07   

Re: Jaką pralke jakiej firmy kupić?

Witam.
Polecam Amice.
Powrót do góry

avi83
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 21 Gru 2009 23:14   

Dzięki no tak wiem ze amica ma mozliwość wymiany łożysk ale jak z jej nieawaryjnościa dużo złego od posiadaczy amiki słyszałem na temat obsługi serwisu a jak z jej praca czy nie jest awaryjna?
Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 22 Gru 2009 01:11   

Ja bym ci polecił PFD-1266 (6kg) lub jak potrzebujesz większy załadunek to PFD-1277 (7kg) Mastercooka. Bardzo dobre parametry, 5 lat gwarancji producenta, więc nic cię nie obchodzi. Obie mają 1200 obr., jeśli potrzebujesz więcej to zamień w oznaczeniu "2" na "4" (1400 obr.), a jak mniej to na "0" (1000 obr.).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Gru 2009 01:11   

Powrót do góry

avi83
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 22 Gru 2009 01:39   

mastercook z tego co wiem ma łożyska wkomponowane w zbiornik ktory jest nierozbieralny poza tym ostatnio czytalem kilkanegatywow odnosnie gwarancji jaka udziela mastercook i podejcia serwisu takie elementy jak zbiornik i elementy mechaniczne nie podlegaja naprawie bezplatnej, a mnie interesuje pralka nie tyle co z 5 letnia gwarancja tylko taka ktora mozna naprawic gdy zniszcz asie lozyska bez ponoszenia wysokich kosztow z wymiana calego zespolu pioracego jak to ma miejsce chyba juz w coraz wiekszej czesci pralek. Najgorsze jest to ze sklepy i obsluga nie ma takich danych i nie jest w stanie udzielic odpowiedzi czy zbiornik jest serwisowany czy nie
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#6 22 Gru 2009 06:59   

ROBSON33 napisał:
Witam.
Polecam Amice.

Potwierdzam. Tanie części zamienne, mała awaryjność w stosunku do pierwszych modeli sprzed dziewięciu lat.
Polecam.
Powrót do góry

TomekCarlos
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Płn-Wsch Polska

Post#7 22 Gru 2009 21:55   

No to może ja swoje 3 grosze dodam. Bosch WAE 20160PL, Gorenje WA50120
Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 23 Gru 2009 17:05   

avi83 napisał:
mastercook z tego co wiem ma łożyska wkomponowane w zbiornik ktory jest nierozbieralny poza tym ostatnio czytalem kilkanegatywow odnosnie gwarancji jaka udziela mastercook i podejcia serwisu takie elementy jak zbiornik i elementy mechaniczne nie podlegaja naprawie bezplatnej, a mnie interesuje pralka nie tyle co z 5 letnia gwarancja tylko taka ktora mozna naprawic gdy zniszcz asie lozyska bez ponoszenia wysokich kosztow z wymiana calego zespolu pioracego jak to ma miejsce chyba juz w coraz wiekszej czesci pralek. Najgorsze jest to ze sklepy i obsluga nie ma takich danych i nie jest w stanie udzielic odpowiedzi czy zbiornik jest serwisowany czy nie

No to drogi kolego twoje informacje są mało przecyzyjne żeby nie powiedzieć błędne. Łożyska w Mastercooku są jak najbardziej wymienialne - to raz. Dwa to 5 lat gwarancji jest na całość pralki bez gwiazdek, więc proponuję poczytać to co trzeba, a nie posty frustratów, którzy do pralki włożyli szpadel i sie dziwią, że się zbirnik rozwalił i chcą go wymienić na gwarancji. Trzy to mastercook jak i pozostałe firmy w wiekszości korzystają z tych samych serwisów, więc mówienie, że podejście serwisu jest takie czy inne ma się w zasadzie nijak w odniesieniu do jednego producenta. Cztery to jak nie wierzysz to zadzwoń sobie do jakiegoś serwisu lub na infolinię serwisową intersującego cię producenta, a dowiesz się, czy można wymieniać łożyska, czy nie. Zamiast tracić czas na czytanie banialuków pójdź do źródła i zweryfikuj informacje. Ja mam serwis 200 m od pracy i jak mam dylemat to po prostu idę i pytam (lub dzwonię). Pozdrawiam.
Powrót do góry

spektra
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#9 23 Gru 2009 17:54   

Witam.
Miałem Candy model chyba C271 i wymieniałem w niej łożyska dwukrotnie. Służyła mi przez 12 lat. Jednym problemem było zdobycie dwuwargowego uszczenliacza.
Teraz mam Bosha 7kg i nie narzekam.

Pozdrawiam,
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2009 17:54   

Powrót do góry

kys1994
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Radom

Post#10 25 Gru 2009 20:32   

Po prostu szukaj w marketach Siemensa lub Boscha w przystępnej cenie, to jest najlepszy kompromis. U mnie Siemens działa już 5 lat bezawaryjnie, co tydzień co najmniej 5 prań, co kwartał płukanie octem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Gru 2009 20:32   

Powrót do góry

editor
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: 2x W

Post#11 26 Gru 2009 18:44   

lepiej kupić coś lepszego niż myśleć o częściach od razu. co z tego że amica teoretycznie może mieć tańsze części skoro ich pralki sypią się. rozwali się programator i naprawa będzie kosztowała niewiele mnniej niż w innych markach.
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#12 26 Gru 2009 21:17   

editor napisał:
rozwali się programator i naprawa będzie kosztowała niewiele mnniej niż w innych markach.

Chyba jakieś żarty się Ciebie trzymają?
Dla porównania, proponuję zestawić sobie opcje awaryjności programatorów firmy Whirlpool oraz Amica. I porównać ceny części wraz z robocizną.

editor napisał:
lepiej kupić coś lepszego niż myśleć o częściach od razu.

To może od razu Meercedesa (błąd celowy)?
Fakt, rzadko się psuje, za to części ma strasznie "tanie"... :D

Myśleć proszę trochę przyziemnie.
Powrót do góry

g73
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kielce

Post#13 27 Gru 2009 00:27   

Ja poleciłbym bosch lub indesit chodzą bez awaryjnie tak jak polskie ps polary stare pozdrawiam
Powrót do góry

wiesiekba
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Stare Sioło Podkarpacie

Post#14 27 Gru 2009 01:14   

Według mnie to wybrać jednak Polską markę w tej chwili nie ma Mercedesów wśród pralek jedynie Miele ale to już wyższa grupa cenowa. Co do Włoskiego sprzętu jak naprawiam programatory to w nich częściej pamięć się przeprogramuje a po zwarciach często procesor z którym nie zrobi już nic.W naszych krajowych ten problem mniej występuje,nie masz co liczyć że nie będziesz miał potrzeby naprawy pralki po kilku latach eksploatacji, czas oczekiwania najkrótszy i dostępność części jest największa właśnie w naszych krajowych produktach.Co do awaryjności to jest z tym różnie najwięcej zależy od warunków w jakich jest eksploatowane urządzenie.
Powrót do góry

szypek72
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Tbg, S-rz, Stalowa Wola

Post#15 27 Gru 2009 15:12   

g73 napisał:
Ja poleciłbym bosch lub indesit chodzą bez awaryjnie tak jak polskie ps polary stare pozdrawiam

Indesit? Chyba nie piszesz poważnie! Kol.wiesiekba ma rację!
Powrót do góry

editor
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: 2x W

Post#16 27 Gru 2009 23:03   

skryn napisał:
Dla porównania, proponuję zestawić sobie opcje awaryjności programatorów firmy Whirlpool oraz Amica. I porównać ceny części wraz z robocizną.

nie wiedziałem że whirlpool jest jakiś znacząco lepszy od amiki. z tego co wiem tanie serwisy amiki wcalę nie są tak starsznie tanie w porównaniu do innych.

skryn napisał:
To może od razu Meercedesa (błąd celowy)?
Fakt, rzadko się psuje, za to części ma strasznie "tanie"... :D

nie wiem czy meercedes o którym piszesz żadko się psuje. podobno to produkt przereklamowany.

skryn napisał:
Myśleć proszę trochę przyziemnie.

przyziemne myślenie to kupno nieco lepszego sprzętu niż zachęcanie tym, że naprawa nie będzie kosztowała 800,- a 600,-. a też przyziemnie nie proponowałem super sprzętu, a nieco lepsze rzeczy za którymi można się rozejrzeć niż amica. wystarczyło uważnie przeczytać a nie wyjeżdżać z jakimiś meercedesami.
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#17 27 Gru 2009 23:15   

editor napisał:

przyziemne myślenie to kupno nieco lepszego sprzętu niż zachęcanie tym, że naprawa nie będzie kosztowała 800,- a 600,-. a też przyziemnie nie proponowałem super sprzętu, a nieco lepsze rzeczy za którymi można się rozejrzeć niż amica. wystarczyło uważnie przeczytać a nie wyjeżdżać z jakimiś meercedesami.

A ja myślałem, że Meercedes (błąd celowy!), to poważna firma, oferująca lepszy sprzęt, niż naprawa po dwóch latach od nabycia... :D
Powrót do góry

wiesiekba
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Stare Sioło Podkarpacie

Post#18 27 Gru 2009 23:21   

Ja myślę że amica jest lepszym sprzętem wystarczy popatrzeć na aukcje tam każda pralka idzie od ręki nawet uszkodzona. Dlaczego? Myślę że jest łatwo naprawialna nawet przez samego użytkownika myślącego i mającego smykałkę techniczną. Jak ktoś nie dba o sprzęt to i ten najlepszy nie będzie długo służył.A korodująca obudowa to najczęściej jak pralka stoi koło sedesu lub niedbałe zasypywanie proszku tak że rozsypuje się po całej pralce.Bardzo często spotykamy się z tym że klient nie czyta instrukcji nie czyści zasobnika proszku a rozlanej wody nie zetrze nie wspomnę o osłonięciu obudowy od sedesa, niestety ta korozja jest sprawą męską :cry: załatwiając swoje potrzeby na stojąco mocz po kontakcie ze ściankami sedesu jest rozpryskiwany poza jego obręb.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2009 23:21   

Powrót do góry

ro7
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Poznań

Post#19 31 Gru 2009 00:03   

wiesiekba napisał:
Ja myślę że amica jest lepszym sprzętem wystarczy popatrzeć na aukcje tam każda pralka idzie od ręki nawet uszkodzona. Dlaczego? Myślę że jest łatwo naprawialna nawet przez samego użytkownika myślącego i mającego smykałkę techniczną. Jak ktoś nie dba o sprzęt to i ten najlepszy nie będzie długo służył.A korodująca obudowa to najczęściej jak pralka stoi koło sedesu lub niedbałe zasypywanie proszku tak że rozsypuje się po całej pralce.Bardzo często spotykamy się z tym że klient nie czyta instrukcji nie czyści zasobnika proszku a rozlanej wody nie zetrze nie wspomnę o osłonięciu obudowy od sedesa, niestety ta korozja jest sprawą męską :cry: załatwiając swoje potrzeby na stojąco mocz po kontakcie ze ściankami sedesu jest rozpryskiwany poza jego obręb.

Jak można sypać proszek i rozsypywać go po całej pralce ? A jeśli nawet coś się czasem rozsypie to przecież to się ściera - bo jak ?
Ja proszek wsypuje to specjalnej szklanki, na której mam zaznaczoną "miarkę" taśmą, dosypuje Calgon i mieszam - i dopiero to wsypuje do pralki; tak samo z płynem zmiękczającym rozrabiam go z wodą bo nawet w instrukcji pralki o tym piszą.
A pojemnik praktycznie co każde pranie (czasem co drugie) wyjmuję i przepłukuję wodą .... a raz na 4-5 prań dokładniej myję ciepła wodą ....
A co do pralki obok WC ... my tak mamy i jakoś super rzadko się zdarza, aby pralka była mokra z w/w powodu .... no chyba, że ktoś ma starego typu sedes z "deską" ... albo korzysta zazwyczaj po dużym napiciu % ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką pralke jakiej firmy kupić?
Strona 1 z 1