Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mini-helikopter nie chce latać

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Robotyka Modelarstwo -> Mini-helikopter nie chce latać
Autor
Wiadomość
Haaszek
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 24 Gru 2009 20:00   

Mini-helikopter nie chce latać

Witam

Otóż dostałem pod choinke mini helikoper: "Modelco LX609"

Po rozpakowaniu go i włączeniu pilota i helikoptera postawiłem go na podłodze i wcisnąłem gaz. Nie poleciał... :/ W instrukcji pisze że jak helikopter nie reaguje na pilot to trzeba podładować helikopter, tak też zrobiłem. Po naładowaniu (zasygnalizowało że jest naładowane) dalej jest to samo nie chce latać. (raz tak było że podłączyłem heli do ładowania, poszedłem do drugiego pokoju na dłużej i kiedy wróciłem i odłączyłem helikopter od ładowania i włączyłem go, to śmigło ogonowe zaczęło sie samo kręcić (bez pilota)
a to śmigło "właściwe" nie chciało się kręcić a więc wyłączyłem heli i włączyłem od nowa śmigło ogonowe już się nie załączyło i helikopter nadal nie lata)

Kanał mam dobrze ustawiony bo na pilocie jest B i na heli też B to chyba dobrze...

Co mam zrobić z tym fantem?
Proszę o odpowiedzi.

P.S Wesołych Świąt :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2009 20:00   

Powrót do góry

goldi74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Oława

Post#2 24 Gru 2009 20:19   

Re: Mini-helikopter nie chce latać

Dogoń Mikołaja i oddaj mu ten helikopter.

P.S. To żart. Wygląda na to, że zabawka jest zepsuta. Ewentualnie trzymaj go dłużej na ładowarce, pomimo sygnalizacji naładowania. Jeżeli dalej nic to nie da to reklamuj go u Mikołaja.

Wesołych Świąt. :D
Powrót do góry

Haaszek
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 24 Gru 2009 20:25   

ok spróbuje tym sposobem. Jakieś inne propozycje?

EDIT:
Jednak ten sposób też zawiódł helikopter nie lata. Czyli zabawka do wyrzucenia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2009 20:25   

Powrót do góry

kemot55
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#4 24 Gru 2009 21:35   

To jest zabawka na podczerwień. Jesteś pewien, że w pobliżu nie ma jakiego źródła promieniowania. Mało prawdopodobne, że przypadkowa wiązka podczerwieni może uruchomić urządzenie, ale zakłócić pracę to już może skutecznie. Sprawdź też czy nie "wbił" się za głęboko odbiornik podczerwieni w helikopterze. I ostatnia sprawa to baterie w pilocie - spróbuj zmierzyć napięcie przy działającym pilocie. Ja kiedyś walczyłem z ładowaniem. Okazało się że ładowarka bardzo obciążała "chińskie" paluszki (wymieniłem na nowe i zaczęło działać lepiej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2009 21:35   

Powrót do góry

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Miasto: Warszawa

Post#5 24 Gru 2009 21:55   

Sprawdź baterie w pilocie. Jakimś aparatem, lub kamerką zajrzyj, czy zapala się dioda nadawcza.
Upewnij się, że masz włączony nadajnik i czy port podczerwieni w modelu widzi diodę pilota. Z tego co opisujesz, model nie widzi pilota. Zasięg maksymalny, to zaledwie kilka metrów. Przyciemnij światła. Wyłącz telewizor i inne urządzenia sterowane podczerwienią. Ich piloty schowaj do szafki bez szyby.

Generalnie to dziadostwo. Zabaweczka na kilkanaście lotów. Trwałość pakietu ok 30 lotów, lub mniej.
Nie znam nikogo, komu udałoby się tego typu zabawki poprawnie wytrymować i bez problemów polatać.
Zawsze jest coś nie tak.
Powrót do góry

Haaszek
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 24 Gru 2009 22:23   

Pilot nadaje tj. zapala sie dioda nadawcza. Pilota kłade z 30cm od modelu naciskam gaz i też nic sie nie dzieje
Powrót do góry

McRancor
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wrocław

Post#7 24 Gru 2009 23:08   

No to reklamuj zabawkę u sprzedawcy. Takich rzeczy się nie naprawia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2009 23:08   

Powrót do góry

Haaszek
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 25 Gru 2009 16:24   

Dzisiaj po odłączeniu od ładowania i włączeniu helikoptera było takie coś (bez pilota): http://filmy.elektroda.net/27_1261754562.flv

aha, dioda po włączeniu heli też nie miga... a powinna

A, to jeszcze dodam że w pilocie mam baterie firmy VIPOW zwykłe nie alkaiczne i heli ładowany jest z pilota jakby to miało coś do znaczenia
Powrót do góry

McRancor
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wrocław

Post#9 25 Gru 2009 18:45   

Zrozum, że nikt tu nie naprawi Ci tego helikopterka. Skoro powyższe rady nie dały efektu (baterie są OK, sprawdzałeś ustawienia na różnych kanałach). To problem jest "po stronie Mikołaja" ;) i to do niego musisz się udać w sprawie reklamacji.

Zabawki z Chin są tanie, ale nie zawsze działają - takie mamy teraz czasy :)
Powrót do góry

Haaszek
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 25 Gru 2009 19:06   

Rozumiem. OK dzięki wszystkim za odp. udam sie do mikołaja w sprawie tej reklamacji :) jeszcze raz wszystkim dziękuję.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Robotyka Modelarstwo -> Mini-helikopter nie chce latać
Strona 1 z 1