Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komunikat PXE-E61: Media test failure, check cable

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Komunikat PXE-E61: Media test failure, check cable
Autor
Wiadomość
Simba2808
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 25 Gru 2009 21:46   

Komunikat PXE-E61: Media test failure, check cable

Witam
Na poczatku zycze Wam Zdrowych Pogodnych Swiat itp itp...
Prosze o rade
Po wlaczeniu komputera pojawia sie komunikat : For realtek RTL8139(X)/8130/810X PCI Fast Ethernet Controller v2.16(041224)
PXE-E61: Media test drive failure, check cable
PXE-MOF: Exiting PXE ROM
Reboot and Select proper Boot device
Jestem laikiem w tych sprawach ale Po przeszukaniu internetu i forum sprawdzilam w Biosie kolejnosc i ustawilam 1 - CD/DVD, 2-HDD, 3 network(probowalam tez jako pierwszy HDD). Nie pomaga
Sprawdzilam tez kab;e Master i Matherboard nie sa obluzowane.
Dodam ze dodatkowo przy wlaczaniu kompa slysze klikniecia (8 klikniec jak komputer byl wylaczony na czas dluzszy, albo 4 przy krotkim czasie wylaczenia kompa).
Komunikat pojawil sie nagle - wczoraj komp dzialal bez zarzutu, nie bylo nic na nim instalowane)
Dane kompa: Packard BL IMED 1429
CPU Type: AMD Athlon 64 processor
BIOS version: A7168AP1 V3.03 01/23/06
Onchip VGA Bios Version : 008.0451.002.000
Prosze o rade... Albo potwierdzenie ze to wina dysku.\
Dziekuje z gory
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Gru 2009 21:46   

Powrót do góry

vampire86
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 26 Gru 2009 02:07pomocny post - solucja   

Re: Komunikat PXE-E61: Media test failure, check cable

Komunikaty od PXE w ogóle Cię nie interesują. Pojawiają się, ponieważ płyta główna nie może znaleźć serwera PXE (czyli boot z sieci). Problemem jest to, iż przechodzi przez inne możliwości bootowania.

Sprecyzuj jeszcze czym są dla Ciebie kliknięcia - czy są to dźwięki z głośnika systemowego, czy po prostu coś w komputerze dziwnie hałasuje? Jeżeli ta druga możliwość, to niestety prawdopodobnie mechanika dysku padła i dysk będzie do wymiany.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2009 02:07pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Simba2808
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 26 Gru 2009 11:00   

Halas nie jest z glosnika systemowego - tak jak napisales jest to raczej dziwny dzwiek z komputera. A wiec ta druga mozliwosc.
Dzieki za informacje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2009 11:00   

Powrót do góry

fullas
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: StG

Post#4 14 Paź 2010 08:57   

Troszeczkę odświeżę temat; pokazuje mi się taki sam błąd jak u koleżanki. Dodam, że w biosie ustawiłem 1. CD, 2. HDD, 3. FDD, 4. LAN. Próbowałem - dalej to samo. Spowrotem do biosa -> boot -> i na lanie shift+1 czyli w przypadku mojego biosa wyłączyło to [podobno] bootowanie z lana całkowicie. Dalej ten sam problem.

Ponadto piszę teraz z LiveCD Linuksa i widzę, że mam dostęp do dysków z poziomu Lina i wszystkich folderów. Więc raczej nie jest to wina HDD skoro działa przy Linuksie. Tak sobie gdybam oczywiście ale proszę o poradę bardziej doświadczonych ode mnie.

Komputer to Laptop Toshiba A200-1Z2
Nie wiem czy ma sens podawać inne parametry jeśli tak to piszcie. Pozdrawiam
Powrót do góry

kioketsuke
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: toruń

Post#5 01 Sie 2012 12:46   

a teraz ja odświeżę trochę temat. po włączaniu komputera pokazuje mi się komunikat
PXE-E61 Media test failure, check cable
PXE-M0F Exiting PXE ROM
Operating System not found.

co to oznacza i co należy zrobić żeby komputer znów działał normalnie? jestem zielona w tych kwestiach i dość szybko potrzebuję pomocy. dodam, że zaczęło się to pokazywać kiedy przypadkiem rzuciłam telefonem w laptopa ;x
Powrót do góry

masterten
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Busko-Zdrój

Post#6 01 Sie 2012 13:00   

Komunikat oznacza, że laptop nie wykrył dysku twardego i próbował się uruchamiać z innych urządzeń (karta sieciowa).
Jeśli wstrząs od uderzenia był dość mocny i laptop był wtedy włączony, to najprawdopodobniej dysk twardy się uszkodził. Jeśli jesteś zielona w tych kwestiach to niestety nic z tym nie zrobisz. Polecam wezwać znajomego informatyka, sklep/serwis komputerowy aby wyjąć i sprawdzić dysk twardy, ewentualnie odzyskać dane.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Komunikat PXE-E61: Media test failure, check cable
Strona 1 z 1