Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 26 Gru 2009 15:13
    batman2455
    Poziom 2  

Witam !!
    Mam taki nie typowy problem ponieważ zainstalowałem sobie Windows 7 i nie działają mi głosniki a szczegolnie 2 tylnie i srodkowy, a reszta działa 2 przednie i subufer działa. W ustawieniach jest ustawione na 5.1, ale też nie działa podczas słuchania muzyki. W czasie testowania sprzetu głosniki działają. Mam karte muzyczną 5.1 Creativa Sound Blastera Audigi ale nie moge zainstalować sterowników do karty ponieważ jak dochodzi do instalacji to wyskakuje niebieski obraz i komputer sie wyłacza po 5 sekundach.
    :cry: Proszę o pomoc.

• #3 27 Gru 2009 12:22
    batman2455
    Poziom 2  

Creative Sound Blaster Audigy 5.1 ( 24bit)PCI

• #4 27 Gru 2009 16:42
    tronik3ti
    Poziom 13  

Spróbuj zainstalować inne sterowniki. Problemem pewnie jest to że Windows 7 nie wspiera tych sterowników.

Do tej karty polecam sterowniki modujące ją do X-Fi Xtreme Audio. I najnowsze zrobione są właśnie pod Windows 7.

• #5 26 Gru 2011 14:58
    szatanki
    Poziom 9  

mam ten sam problem ale model karty to karta muzyczna zintegrowana z płyta główna (model asus m4a79xtd evo)

nie wiem czy odgrzebanie starego tematu jest dobre ale problem mam podobny i mam nadzieje ze uda się rozwiązać problem :)

w czasie testów głośników (w konfiguracji głośników), wszystko ładnie pokolei działa ale przy normalnym użytkowaniu działają tylko dwa przednie głośniki i subufer

• #6 26 Gru 2011 15:11
    daavid117
    Poziom 42  

szatanki napisał:
    w czasie testów głośników (w konfiguracji głośników), wszystko ładnie pokolei działa ale przy normalnym użytkowaniu działają tylko dwa przednie głośniki i subufer
    Temat wałkowany tyle razy. W ustawieniach konkretnych programów trzeba przestawić na jakiś kodek HDAudio albo coś podobnego. W grach z ustawionym 5.1 zapewne jest ok.

BTW: Czym jest "subufer"?

• #7 26 Gru 2011 15:32
    szatanki
    Poziom 9  

subwoofer, głośnik niskotonowy ;)

co do tematu, to rozwiązania nie znam pomimo ze problem może i jest znany, w grach nie działa 5.1 tylko jest 2.1, tylko w testach działa 5.1 w całej reszcie jest 2.1.

Znalazłem rozwiązanie tylko dla karty dźwiękowej Realtek'a, jednak nie mogę poradzić sobie przy mojej zintegrowanej karcie.

• #8 26 Gru 2011 15:37
    daavid117
    Poziom 42  

szatanki napisał:
    w grach nie działa 5.1 tylko jest 2.1, tylko w testach działa 5.1 w całej reszcie jest 2.1.
    A w grach ustawione, że ma być 5.1?
    szatanki napisał:
    subwoofer, głośnik niskotonowy :wink:
    To przecież wiem.

• #9 26 Gru 2011 20:55
    szatanki
    Poziom 9  

w nowszej grze rzeczywiście działa 5.1, jednak w starszych (Warcraft, Heroes 3) nie działa.

Nie ma jakiegoś uniwersalnego rozwiązania (jakaś aktualizacja czy coś) które by wszystko naprawiało ?

• #10 27 Gru 2011 16:03
    daavid117
    Poziom 42  

szatanki napisał:
    w nowszej grze rzeczywiście działa 5.1, jednak w starszych (Warcraft, Heroes 3) nie działa.
    Bo one nie mają ustawień i kodeków 5.1? Działać to nie będzie. Chyba, że jakieś narzędzie sztucznie "rozrzuci" dźwięk na resztę głośników. W X-540 mam przycisk "matrix" do takich działań.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty