X

Duże obroty na biegu jałowym w golf III

szogun17 27 Dec 2009 12:12
  • #1 27 Dec 2009 12:12
    szogun17
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam bardzo duży problem. Golf III 1996r 1.8 benzyna + LPG. Od paru dni po odpaleniu ma bardzo wysokie obroty około 3 tyś. Zarówno na gazie jak i benzynie. Zauważyłem że gaz blokuje silniczek krokowy od ssania automatycznego, przez to pedał jest lużny jakieś 3 cm i linka przy wtryskach też. Gdy sie rozgdzeje czasem spadną do prawidłowych a czasem cały czas tak chodzi. Co mogło sie stać ??? Czy da sie to naprawić bez większych kosztów???

Moderated By ANUBIS:

Temat odblokowano na prośbę Autora.

• #2 27 Dec 2009 21:49
    rafcio363
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Krokowy do przeczyszczenia + przepustnica.
  • #3 28 Dec 2009 07:29
    szogun17
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Właśnie dziwne jest to że czasem jak stane to mu spadna obroty ale po 5 sekundach zaczynaja sie stopniowo podnosić aż do 2.5-3 tyś. Spróbuje to powyczyszczać i zobaczymy.
  • #4 28 Dec 2009 09:09
    rafcio363
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Ewentualnie potem adaptacja przepustnicy vagiem jak wyczyścisz, jak się nie da to zrzuć klemy na pół godziny a potem się przejedź.
  • #5 28 Dec 2009 10:04
    kiniumaniek
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Proponuję sprawdzić przewody podciśnieniowe sterujące dawkowanie benzyny lub gazu. Jeśli się przetarł któryś z nich to silnik będzie wariował łapiąc fałszywe powietrze. Z resztą warto sprawdzić wszystkie rureczki, a jest ich kilka.
  • #6 28 Dec 2009 14:36
    szogun17
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Naprawiłem. Grzebałem przy regulatorze na przepustnicy i miernikiem badałem i całkiem inne wskazuje rezystancje niż w książce pisze ale gdy ściągnąłem te wtyczke zaczął pracować normalnie ale zauważyłem że przepustnica jest mocno zabrudzona przez gaz. Zadzwoniłem do znajomego mechanika, najlepszy w okolicy i powiedział że to wszystko przez jeżdżenie na gazie i żebym przepalił go na paliwie troche i kupił sobie płyn do czyszczenia gaźników i na wolnych obrotach wtryskiwał na przepustnicei ona sie wyczyści i bedzie działał i z ta wtyczka. Ale powiedział że spokojnie moge jęździć na wyciągniętej tej wtyczce od regulatora i nic sie nie stanie. Samochód narazie na wyciągniętej wtyczce śmiga bez zarzutów. Z góry dzięki za propozycje. Pozdro.
  Search 4 million + Products
Browse Products