Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Duże obroty na biegu jałowym w golf III

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Duże obroty na biegu jałowym w golf III
Autor
Wiadomość
szogun17
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Tarnobrzeg

Post#1 Post autora tematu 27 Gru 2009 13:12   

Duże obroty na biegu jałowym w golf III

Witam. Mam bardzo duży problem. Golf III 1996r 1.8 benzyna + LPG. Od paru dni po odpaleniu ma bardzo wysokie obroty około 3 tyś. Zarówno na gazie jak i benzynie. Zauważyłem że gaz blokuje silniczek krokowy od ssania automatycznego, przez to pedał jest lużny jakieś 3 cm i linka przy wtryskach też. Gdy sie rozgdzeje czasem spadną do prawidłowych a czasem cały czas tak chodzi. Co mogło sie stać ??? Czy da sie to naprawić bez większych kosztów???

Moderowano przez ANUBIS:
Temat odblokowano na prośbę Autora.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2009 13:12   

Powrót do góry

rafcio363
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 27 Gru 2009 22:49   

Re: Duże obroty na biegu jałowym w golf III

Krokowy do przeczyszczenia + przepustnica.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2009 22:49   

Powrót do góry

szogun17
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 28 Gru 2009 08:29   

Właśnie dziwne jest to że czasem jak stane to mu spadna obroty ale po 5 sekundach zaczynaja sie stopniowo podnosić aż do 2.5-3 tyś. Spróbuje to powyczyszczać i zobaczymy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2009 08:29   

Powrót do góry

rafcio363
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 28 Gru 2009 10:09   

Ewentualnie potem adaptacja przepustnicy vagiem jak wyczyścisz, jak się nie da to zrzuć klemy na pół godziny a potem się przejedź.
Powrót do góry

kiniumaniek
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 28 Gru 2009 11:04   

Proponuję sprawdzić przewody podciśnieniowe sterujące dawkowanie benzyny lub gazu. Jeśli się przetarł któryś z nich to silnik będzie wariował łapiąc fałszywe powietrze. Z resztą warto sprawdzić wszystkie rureczki, a jest ich kilka.
Powrót do góry

szogun17
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 28 Gru 2009 15:36   

Naprawiłem. Grzebałem przy regulatorze na przepustnicy i miernikiem badałem i całkiem inne wskazuje rezystancje niż w książce pisze ale gdy ściągnąłem te wtyczke zaczął pracować normalnie ale zauważyłem że przepustnica jest mocno zabrudzona przez gaz. Zadzwoniłem do znajomego mechanika, najlepszy w okolicy i powiedział że to wszystko przez jeżdżenie na gazie i żebym przepalił go na paliwie troche i kupił sobie płyn do czyszczenia gaźników i na wolnych obrotach wtryskiwał na przepustnicei ona sie wyczyści i bedzie działał i z ta wtyczka. Ale powiedział że spokojnie moge jęździć na wyciągniętej tej wtyczce od regulatora i nic sie nie stanie. Samochód narazie na wyciągniętej wtyczce śmiga bez zarzutów. Z góry dzięki za propozycje. Pozdro.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Duże obroty na biegu jałowym w golf III
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.056 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony