X

Jak odinstalować Windows Messenger?

Oktanek 11 Jul 2004 13:01
  • #1 11 Jul 2004 13:01
    Oktanek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ma ktos pojecie jak odinstalowac Windows Messenger? Wogóle tego nie uzywam tylko mnie to denerwuje!
  • #2 11 Jul 2004 14:27
    Maniak.M
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Sprawa jest bardzo prosta 8)

Zrób tak:

Start -> Uruchom
    RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Ale najpierw musisz go wyłączyć. (tak żeby go na pasku niebyło)

A tak wzasadzie to poco usuwać
    Przecież jak nie teraz to kiedyś może ci się przydać

Może lepiej ustawić żeby przy starcie systemu się nie uruchamiał
  • #3 11 Jul 2004 14:37
    .:Darkman:.
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    ja tak zrobilem, ale jak otwieram OE to znowu mi sie laduje glupia ikonka do traya :? moze ktos wie co z tym zrobic?
  • #4 11 Jul 2004 14:52
    WiesiekU
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Albo tak:
    prawym na ikonce>otwórz>narzędzia>opcje>preferencje>ogólne-tutaj wywal trzy pierwsze ptaszki.
  • #5 11 Jul 2004 18:39
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    A jak uzywasz OE to Cie szl..k trafi jak wyinstalujesz WMessenger . Tak spowalnia prace OE dezinstalacja. Ja tak zrobilem i bylem krok od obledu. Dzialanie OE jest wpolzalezne od WMessengera. Pozdrawiam :)
  • #6 11 Jul 2004 21:28
    djbolo
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    mozna jeszcze tak:
    wchodzisz do tego pliku: c:\WINDOWS\INF\SYSOC.INF
    kasujesz wszystkie przypadki slowa HIDE i hide, a nastepnie przechodzisz do znanego Dodaj/Usun... i tam w skladnikach windowsa mozesz usunac Windows Messengera
  • #7 11 Jul 2004 21:29
    djbolo
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    gabik001 wrote:
    A jak uzywasz OE to Cie szl..k trafi jak wyinstalujesz WMessenger . Tak spowalnia prace OE dezinstalacja. Ja tak zrobilem i bylem krok od obledu. Dzialanie OE jest wpolzalezne od WMessengera. Pozdrawiam :)

a tak na marginesie, to u mnie nic to nie spowolnilo pracy OE
  • #8 12 Jul 2004 00:11
    damian20
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    sprobuj pobawic sie tym programem xpantyspy tam masz duzo opcji poprawiajacych dzialanie winxp takze wspomniany messenger
  • #9 12 Jul 2004 00:45
    Pieron
    Level 31  
    Helpful post? (+1)
    na http://www.pcwelt.de lub http://www.pcwelt.com przed ok 2 miesiace temu byl script PcwKillMessenger jeden klik i problem z glowy.czy jeszcze jest nie wiem zobacz.
    Windows Messenger zostaje calkowicie wypleniony.nie ma ani sladu po nim.

Sa tez jeszcze inne scripty, moze cos sie jeszcze przyda.np pcwKillNetmeeting, pcwKillOutlookExpress, pcwNotour2000

ciao
  • #10 12 Jul 2004 01:34
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    W Win2000 i wyżej najzwyczajniej w świecie wyłącz:
    Mój komputer > prawym: Zarządzaj > Aplikacje i usługi > Usługi
    i tak jak na obrazku :)
  • #11 12 Jul 2004 17:25
    siudy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Aby usunąć Windows Messenger z systemu należy z lini poleceń wykonać następujące polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

Efektem ubocznym dla użytkowników programu Outlook Express jest długie uruchamianie się tego programu po usunięciu Windows Messenger w przypadku gdy w OE widoczny jest panel kontaktów. Efekt ten można zlikwidować poprzez wprowadzenia następującego wpisu do rejestru systemu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Outlook Express
    Typ: DWORD
    Nazwa: Hide Messenger
    Wartość: 2
  • #12 12 Jul 2004 18:28
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wielkie dzieki siudy jak wlaczam OE to juz sie ta ikonka nie pojawia, THX :):)
  • #13 12 Jul 2004 18:34
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    W ten sposób usługa Messenger jest tylko ukryta ale cały czas aktywna. Nawiasem mówiąc tyle to można zrobić w opcjach OE zamiast w rejestrze.
  • #14 12 Jul 2004 18:38
    ozzman
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    zainstaluj sobie program XPAntiSpy on moze odinstalowac calkowicie windows messengera, ma tez duzo wiecej przydatnych funkcji
  • #15 12 Jul 2004 18:40
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wybacz Robert B ale ja juz dawno to odznaczylem, by sie nielogowalo!!, ale i tak ikona sie pokazywala i o to mi chodzilo by jej tam niebylo. To nie ja chcialem calkowice usuwac WMessenger :P ja sie tylko tu podpialem ;) Jak ktos w tym temacie napisal "moze sie jeszcze przyda" hehe
  • #16 15 Jul 2004 14:48
    punisher999
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ja osobiście wyłączam go a potem wywalam z katalogu program files. co prawda to nie tak powinno wyglądać ale jest najskuteczniejsze. I co ciekawe przy uruchamianiu kompa żadne błędy nie wyskakują że nie może otworzyć itp.
  • #17 18 Jul 2004 23:08
    damian20
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    w OE masz w opcjach pytanie odzancz otwieranie Mesengera wraz z OE tak samo zrob otowrz okno Meseengera i w opcjach odznacz ladowanie na starcie nie powinno byc problemow u mnie pomoglo :)
  • #18 19 Jul 2004 10:39
    djbolo
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    mimo wszystko najwygodniej jest go usunac przez opisana gdzies tam wyzej edycje pliku sysoc.inf, nie zasmieca systemu (zadne xpantyspy nie potrzebne), jest pewne, sprawdzone i pozwala takze usunac takie manatki, jak np. Saper, Pasjans... no chyba ze ktos ma sentyment... :)
  • #19 19 Jul 2004 11:25
    rafaelb
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ja plecam program XP-AntySpy jest darmowy i po polsku a oprocz Messngera mozna powylanaczac kupe innych niepotrzebnych bubli

[/img]
  • #20 19 Jul 2004 11:27
    djbolo
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    wiedzialem ze ktos to za chwile wklei... ja tam jestem zwolennikiem TweakUI oraz edycji pliku sysoc.inf. To o wiele mniej zasmieca system, tym bardziej ze TweakUI jest produkcji Microsoftu :)
  • #21 19 Jul 2004 23:04
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    My tu tak sobie tworzymy a autor tematu chyba umarł ze szczęścia, bo coś się nie odzywa... :(
  • #22 19 Jul 2004 23:24
    Mieczysław Przybyła
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Ja tam korzystam z tego progsika tylko z OE go wywaliłem bo faktycznie na nerwy czasami działał bo spowalniał u mnie OE, ale to wyłączeniu tej opcji odrazu się zrobiło lepiej
    Pozdrawiam
  • #23 22 Jul 2004 08:30
    asterisk
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    :idea: Tego Messengera :evil: można podobno usunąć i tym :
  • #24 27 Nov 2005 12:48
    oskaritos
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam, a ja mam problem taki ze wywaliłem kiedys xp-antyspy tego messengera, i teraz mi jest potrzebny, jest jakias sposób na odzyskanie go? w dodadj usun skł windowsa jest ikonka ale nic nie daje odznaczenie i zaznaczenie jej.
  • #25 27 Nov 2005 13:15
    Removed
    Helpful post? (0)
    oskaritos wrote:
    witam, a ja mam problem taki ze wywaliłem kiedys xp-antyspy tego messengera, i teraz mi jest potrzebny, jest jakias sposób na odzyskanie go? w dodadj usun skł windowsa jest ikonka ale nic nie daje odznaczenie i zaznaczenie jej.

Pewnie że można.
    Wystarczy zainstalować:
    http://www.microsoft.com/windows/messenger/pl/download.asp
  • #26 27 Nov 2005 13:33
    oskaritos
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    no to nie jest takie proste, kliknij w pobierz teraz i co zobaczysz, strone zeby se pobrac sp2, a to ja juz mam. zapewne istnieje jakas komenda exportujaca pliki messengera z archiwum sp2 do systemu.

ale znalazłem coś takiego zobacze czy mi pomoze http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=a8d9eb73-5f8c-4b9a-940f-9157a3b3d774&displaylang=pl
  • #27 27 Nov 2005 13:42
    Removed
  • #28 27 Nov 2005 14:21
    oskaritos
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    nie, ja chce messengera a nie msn messenger, i pomogło, własnie zainstalowałem, były małe kłopoty z weryfikacja legalności systemu, ale spod internet explorer poszło bez problemu. Dzieki.
  Search 4 million + Products
Browse Products