Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

silnik do rolet okiennych

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electronic Design -> silnik do rolet okiennych
Author
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post from the author of the topic 11 Jul 2004 23:25   

silnik do rolet okiennych

Potrzebuję sterować silnikiem od wycieraczek 12V dc(nawijarka taśmy od rolet w oknie)mam włącznik dwustykowy(góra, dół), silnik, dwa wyłączniki kontaktronowe krańcowe. Chciałbym aby przyciskając" góra" roleta podnosiła się aż do końca lub naciśnięcia ponownego klawisza. Problemem jest tez opóżnienie wyłączenia dolną krańcówką, roleta musi się całkowicie rozwinąć. Proszę o pomoc.
PS jestem mało zaawansowanym elektronikiem dlatego prosze o dokładne opisy Smile Dziękuje

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Jul 2004 23:25   

Back to top

Bzzz
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 13 Jul 2004 09:26   

Re: silnik do rolet okiennych

Hej robiłem coś podobnego tu jest link i załącznik do układu nawrotnego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=94788&highlight=

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jul 2004 09:26   

Back to top

roleta
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post from the author of the topic 13 Jul 2004 16:50   

cześć. dzięki za zainteresowanie i pomoc, masz może jakis schemat tego swojego "sterownika"chętnie zobaczę. tak myślę, że w zasadzie potrzebny mi jest wyłącznik bistabilny: "klik"jedzie, "klik" stoi, jeśli "klik"zrobi kontaktron tez stoi
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jul 2004 16:50   

Back to top

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 14 Jul 2004 12:09   

A co zrobisz jak roleta przymarznie do parapetu lub na jej trasie będzie stała doniczka ? Napędy do rolet to cała nauka i przemysł zprzecyzyjnie ustawianym ograniczeniem prądu, czasu działania długości odwijania i zwijania, zamykania szczelnego rolety. Wiem bo sledziłem tentemat przed zakupem okien z roletami do domu. Zakupione napędy są bardzo precyzyjne, mieszczą sie wenątrz rury rolety zasilane 230V AC.regulacją mechaniczną i z tymi wsztkimi bajerami opisanymi wyżej koszt ok 550 zł za sztukę Załączam trochę literatury-opisy techniczne jednego z rozwiązań. Pozdr. J.

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

gkorus
Poziom 1
Poziom 1

Post#5 25 May 2006 15:01   

Jak zamiast kontraktronów zastosować hallotrony. Czy wogóle się da?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 25 May 2006 15:01   

Back to top

Fred69
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 13 Sep 2007 00:02   

Jak podłączyć zdalne sterowanie do rolety kiedy do włącznika dochodzą 4 przewody ??

Helpful message? + -

Back to top

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 13 Sep 2007 08:22   

Do wyłącznika dochodzą trzy, czwarty to PE. ( chyba że masz rolety z ruchem w górę w dół i bok Very Happy Very Happy)
Aby zastosować jakiekolwiek zdalne sterowanie wyłącznik musi być astabilny czyli naciskasz i trzymasz a jak puszczasz to wraca. Inaczej jak zostanie np na zamykaniu, a otworzy sięz automatu to po zakończeniu cyklu otwierania znowu się zamknie.....
Pozdr.J.

Helpful message? + -

Back to top

Fred69
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 25 Sep 2007 21:27   

NO tak się składa że roleta nie otwiera sie w bok Wink ale posiada przewód uziemnienia, zerowy i 2 fazowe górai dół, z włącznikiem monostabilnym to nie mam problemu ale niestety posiadam bistabilny dwuprzyciskowy i istnieje możliwość podania jednocześnie zasilania na lewy i prawy gdy zastosuję dodatkowe sterowanie ale czy to nie uszkodzi silnika??

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electronic Design -> silnik do rolet okiennych
Page 1 of 1
Similar topics
przekaźnik do rolet okiennych (4)
Sterownik do rolet okiennych (5)
Czujnik prądu. Silnik (90W) do rolet. (7)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.048 seconds

elektroda.pl topic RSS feed