Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

silnik do rolet okiennych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> silnik do rolet okiennych
Autor
Wiadomość
roleta
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 11 Lip 2004 23:25   

silnik do rolet okiennych

Potrzebuję sterować silnikiem od wycieraczek 12V dc(nawijarka taśmy od rolet w oknie)mam włącznik dwustykowy(góra, dół), silnik, dwa wyłączniki kontaktronowe krańcowe. Chciałbym aby przyciskając" góra" roleta podnosiła się aż do końca lub naciśnięcia ponownego klawisza. Problemem jest tez opóżnienie wyłączenia dolną krańcówką, roleta musi się całkowicie rozwinąć. Proszę o pomoc.
PS jestem mało zaawansowanym elektronikiem dlatego prosze o dokładne opisy :) Dziękuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2004 23:25   

Powrót do góry

Bzzz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gliwice

Post#2 13 Lip 2004 09:26   

Re: silnik do rolet okiennych

Hej robiłem coś podobnego tu jest link i załącznik do układu nawrotnego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=94788&highlight=

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2004 09:26   

Powrót do góry

roleta
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 13 Lip 2004 16:50   

cześć. dzięki za zainteresowanie i pomoc, masz może jakis schemat tego swojego "sterownika"chętnie zobaczę. tak myślę, że w zasadzie potrzebny mi jest wyłącznik bistabilny: "klik"jedzie, "klik" stoi, jeśli "klik"zrobi kontaktron tez stoi
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2004 16:50   

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#4 14 Lip 2004 12:09   

A co zrobisz jak roleta przymarznie do parapetu lub na jej trasie będzie stała doniczka ? Napędy do rolet to cała nauka i przemysł zprzecyzyjnie ustawianym ograniczeniem prądu, czasu działania długości odwijania i zwijania, zamykania szczelnego rolety. Wiem bo sledziłem tentemat przed zakupem okien z roletami do domu. Zakupione napędy są bardzo precyzyjne, mieszczą sie wenątrz rury rolety zasilane 230V AC.regulacją mechaniczną i z tymi wsztkimi bajerami opisanymi wyżej koszt ok 550 zł za sztukę Załączam trochę literatury-opisy techniczne jednego z rozwiązań. Pozdr. J.

Załączniki:
Powrót do góry

gkorus
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: krk

Post#5 25 Maj 2006 15:01   

Jak zamiast kontraktronów zastosować hallotrony. Czy wogóle się da?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2006 15:01   

Powrót do góry

Fred69
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Zielona Góra

Post#6 13 Wrz 2007 00:02   

Jak podłączyć zdalne sterowanie do rolety kiedy do włącznika dochodzą 4 przewody ??
Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#7 13 Wrz 2007 08:22   

Do wyłącznika dochodzą trzy, czwarty to PE. ( chyba że masz rolety z ruchem w górę w dół i bok :D :D)
Aby zastosować jakiekolwiek zdalne sterowanie wyłącznik musi być astabilny czyli naciskasz i trzymasz a jak puszczasz to wraca. Inaczej jak zostanie np na zamykaniu, a otworzy sięz automatu to po zakończeniu cyklu otwierania znowu się zamknie.....
Pozdr.J.
Powrót do góry

Fred69
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Zielona Góra

Post#8 25 Wrz 2007 21:27   

NO tak się składa że roleta nie otwiera sie w bok ;) ale posiada przewód uziemnienia, zerowy i 2 fazowe górai dół, z włącznikiem monostabilnym to nie mam problemu ale niestety posiadam bistabilny dwuprzyciskowy i istnieje możliwość podania jednocześnie zasilania na lewy i prawy gdy zastosuję dodatkowe sterowanie ale czy to nie uszkodzi silnika??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> silnik do rolet okiennych
Strona 1 z 1