X

silnik do rolet okiennych

11 Jul 2004 23:25 ROroleta
  • #1 11 Jul 2004 23:25
    roleta
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Potrzebuję sterować silnikiem od wycieraczek 12V dc(nawijarka taśmy od rolet w oknie)mam włącznik dwustykowy(góra, dół), silnik, dwa wyłączniki kontaktronowe krańcowe. Chciałbym aby przyciskając" góra" roleta podnosiła się aż do końca lub naciśnięcia ponownego klawisza. Problemem jest tez opóżnienie wyłączenia dolną krańcówką, roleta musi się całkowicie rozwinąć. Proszę o pomoc.
    PS jestem mało zaawansowanym elektronikiem dlatego prosze o dokładne opisy :) Dziękuje
  • #2 13 Jul 2004 09:26
    Bzzz
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Hej robiłem coś podobnego tu jest link i załącznik do układu nawrotnego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=94788&highlight=
  • #3 13 Jul 2004 16:50
    roleta
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    cześć. dzięki za zainteresowanie i pomoc, masz może jakis schemat tego swojego "sterownika"chętnie zobaczę. tak myślę, że w zasadzie potrzebny mi jest wyłącznik bistabilny: "klik"jedzie, "klik" stoi, jeśli "klik"zrobi kontaktron tez stoi
    Pozdrawiam
  • #4 14 Jul 2004 12:09
    adamjur1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    A co zrobisz jak roleta przymarznie do parapetu lub na jej trasie będzie stała doniczka ? Napędy do rolet to cała nauka i przemysł zprzecyzyjnie ustawianym ograniczeniem prądu, czasu działania długości odwijania i zwijania, zamykania szczelnego rolety. Wiem bo sledziłem tentemat przed zakupem okien z roletami do domu. Zakupione napędy są bardzo precyzyjne, mieszczą sie wenątrz rury rolety zasilane 230V AC.regulacją mechaniczną i z tymi wsztkimi bajerami opisanymi wyżej koszt ok 550 zł za sztukę Załączam trochę literatury-opisy techniczne jednego z rozwiązań. Pozdr. J.
    Attachments:
  • #5 25 May 2006 15:01
    gkorus
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Jak zamiast kontraktronów zastosować hallotrony. Czy wogóle się da?
  • #6 13 Sep 2007 00:02
    Fred69
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jak podłączyć zdalne sterowanie do rolety kiedy do włącznika dochodzą 4 przewody ??
  • #7 13 Sep 2007 08:22
    adamjur1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Do wyłącznika dochodzą trzy, czwarty to PE. ( chyba że masz rolety z ruchem w górę w dół i bok :D :D)
    Aby zastosować jakiekolwiek zdalne sterowanie wyłącznik musi być astabilny czyli naciskasz i trzymasz a jak puszczasz to wraca. Inaczej jak zostanie np na zamykaniu, a otworzy sięz automatu to po zakończeniu cyklu otwierania znowu się zamknie.....
    Pozdr.J.
  • #8 25 Sep 2007 21:27
    Fred69
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    NO tak się składa że roleta nie otwiera sie w bok ;) ale posiada przewód uziemnienia, zerowy i 2 fazowe górai dół, z włącznikiem monostabilnym to nie mam problemu ale niestety posiadam bistabilny dwuprzyciskowy i istnieje możliwość podania jednocześnie zasilania na lewy i prawy gdy zastosuję dodatkowe sterowanie ale czy to nie uszkodzi silnika??
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products