Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

silnik do rolet okiennych

Main Page -> Forum Index -> Electronic Design ->silnik do rolet okiennych Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
roleta
Level 10
roleta
Level 10
Post#1 11 Jul 2004 23:25  Topic author   

silnik do rolet okiennych

Potrzebuję sterować silnikiem od wycieraczek 12V dc(nawijarka taśmy od rolet w oknie)mam włącznik dwustykowy(góra, dół), silnik, dwa wyłączniki kontaktronowe krańcowe. Chciałbym aby przyciskając" góra" roleta podnosiła się aż do końca lub naciśnięcia ponownego klawisza. Problemem jest tez opóżnienie wyłączenia dolną krańcówką, roleta musi się całkowicie rozwinąć. Proszę o pomoc.
PS jestem mało zaawansowanym elektronikiem dlatego prosze o dokładne opisy :) Dziękuje

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Bzzz
Level 17
Helped: 5
Post rating: 53
Bzzz
Level 17
Post#2 13 Jul 2004 09:26    

Re: silnik do rolet okiennych

Hej robiłem coś podobnego tu jest link i załącznik do układu nawrotnego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=94788&highlight=

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
roleta
Level 10
roleta
Level 10
Post#3 13 Jul 2004 16:50  Topic author   

cześć. dzięki za zainteresowanie i pomoc, masz może jakis schemat tego swojego "sterownika"chętnie zobaczę. tak myślę, że w zasadzie potrzebny mi jest wyłącznik bistabilny: "klik"jedzie, "klik" stoi, jeśli "klik"zrobi kontaktron tez stoi
Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamjur1
Level 39
Helped: 445
Post rating: 36
adamjur1
Level 39
Post#4 14 Jul 2004 12:09    

A co zrobisz jak roleta przymarznie do parapetu lub na jej trasie będzie stała doniczka ? Napędy do rolet to cała nauka i przemysł zprzecyzyjnie ustawianym ograniczeniem prądu, czasu działania długości odwijania i zwijania, zamykania szczelnego rolety. Wiem bo sledziłem tentemat przed zakupem okien z roletami do domu. Zakupione napędy są bardzo precyzyjne, mieszczą sie wenątrz rury rolety zasilane 230V AC.regulacją mechaniczną i z tymi wsztkimi bajerami opisanymi wyżej koszt ok 550 zł za sztukę Załączam trochę literatury-opisy techniczne jednego z rozwiązań. Pozdr. J.

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top
gkorus
Level 1
gkorus
Level 1
Post#5 25 May 2006 15:01    

Jak zamiast kontraktronów zastosować hallotrony. Czy wogóle się da?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Fred69
Level 2
Fred69
Level 2
Post#6 13 Sep 2007 00:02    

Jak podłączyć zdalne sterowanie do rolety kiedy do włącznika dochodzą 4 przewody ??

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamjur1
Level 39
Helped: 445
Post rating: 36
adamjur1
Level 39
Post#7 13 Sep 2007 08:22    

Do wyłącznika dochodzą trzy, czwarty to PE. ( chyba że masz rolety z ruchem w górę w dół i bok :D :D)
Aby zastosować jakiekolwiek zdalne sterowanie wyłącznik musi być astabilny czyli naciskasz i trzymasz a jak puszczasz to wraca. Inaczej jak zostanie np na zamykaniu, a otworzy sięz automatu to po zakończeniu cyklu otwierania znowu się zamknie.....
Pozdr.J.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Fred69
Level 2
Fred69
Level 2
Post#8 25 Sep 2007 21:27    

NO tak się składa że roleta nie otwiera sie w bok ;) ale posiada przewód uziemnienia, zerowy i 2 fazowe górai dół, z włącznikiem monostabilnym to nie mam problemu ale niestety posiadam bistabilny dwuprzyciskowy i istnieje możliwość podania jednocześnie zasilania na lewy i prawy gdy zastosuję dodatkowe sterowanie ale czy to nie uszkodzi silnika??

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Electronic Design -> silnik do rolet okiennych
Page 1 of 1

Similar topics to silnik do rolet okiennych

przekaźnik do rolet okiennych (4)
Sterownik do rolet okiennych (5)
Czujnik prądu. Silnik (90W) do rolet. (7)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.071 seconds