Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Netia - rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia - rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów
Autor
Wiadomość
XWindowsMen
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: się biorą dzieci!?

Post#1 Post autora tematu 29 Gru 2009 19:42   

Witam.
Umowa z Netią podpisana na 3 lata. Do końca umowy brakują niecałe 24 m-ące. Internet działa i wszystko jest OK. Natomiast już od ponad 2 tygodni nikt nie może się dodzwonić na mój nr stacjonarny ("nie ma takiego numeru"). Połączenia wychodzące z tego numeru działają. Czy mogę zerwać umowę z operatorem na podstawie faktu, że nie wywiązuje się ze swojej części umowy bez ponoszenia ewe. kosztów itp.!? Składanie reklamacji na zaistniałą usterkę nic nie wnosi do sprawy... nie potrafią/nie chcą tego naprawić. Oczywiście rachunkji płacone sa w terminie. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Gru 2009 19:42   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 29 Gru 2009 20:08   

Re: [Netia] Zerwanie umowy bez ponoszenia kosztów.

Jak zmienią regulamin lub cenę to możesz umowę rozwiązać bez konsekwencji. W przeciwnym razie musisz dowieść, że nie wywiązują się z umowy, a to już jest dość trudne. Składaj reklamacje, domagaj się odszkodowania, a jak to nie pomoże odwołaj się do UKE.
Powrót do góry

sam_my
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Katowice

Post#3 07 Sty 2010 09:05   

Ja mam podobny problem.
Pozostało mi jeszcze poltora roku do zakonczenia umowy z Netia jednak miesiac temu kupilem mieszkanie i okazalo sie, iz Netia za nic (na zadnej technologii) nie jest w stanie przeniesc mi swych uslug w moje nowe miejsce zamieszkania.
Teraz informuje mnie, ze w w/w sytuacji albo bede placil do konca umowy za net z ktorego nie korzystam bo dostarczaja go tam gdzie juz mnie nie ma albo mam im zaplacic 600zl oplaty karnej za zerwanie umowy.
Zenada, rozmawialem z kierownikiem i nic :/
Co zrobic ?

sam_my
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 07 Sty 2010 11:19   

Chyba w Gabonie lepiej sobie radzą. Ludzie! Czytajcie umowy, które podpisujecie lub podpisaliście. Czy uważacie, ze jałowe dyskusje na forum załatwią problem? Musi być możliwość rozwiązania każdej umowy. A na jakich warunkach to już zawarte w umowie.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 07 Sty 2010 14:18   

sam_my napisał:
Teraz informuje mnie, ze w w/w sytuacji albo bede placil do konca umowy za net z ktorego nie korzystam bo dostarczaja go tam gdzie juz mnie nie ma albo mam im zaplacic 600zl oplaty karnej za zerwanie umowy.
Rozwiąż umowę. Kwota jaką musisz im zapłacić wynosi tyle ile różnica między cenną w cenniku na czas nieokreślony a kwotą którą do tej pory płaciłeś. Dotyczy to tylko okresu, kiedy korzystałeś z usługi. Innymi słowy - musisz oddać to co zaoszczędziłeś na tym, że miałeś umowę terminową. Mogą Cię najwyżej poprosić o zwrot przyznanej zniżki - dotyczy to tylko rachunków, które do tej pory płaciłeś.

Reasumując: zrywając wcześniej umowę terminową należy dopłacić różnicę między tym co się płaciło do tej pory, a ceną jaką by się płaciło przy umowie na czas nieokreślony. Zajrzyj do umowy i policz ile jesteś im winny. Netia musi Ci wystawić fakturę na tą kwotę, poczekaj aż ją dostaniesz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sty 2010 14:18   

Powrót do góry

terrade
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 07 Sty 2010 15:59   

W obu przypadkach chyba chodzi o umowy na 3 lata, w tym pierwszy rok za darmo?
sam_my napisał:
Ja mam podobny problem.
Nie masz podobnego, ale zupełnie inny. Reklamacja absolutnie bezzasadna, możesz się skarżyć nawet do UKE i wszędzie przegrasz. W TP są te same reguły, zerwanie umowy 100% z twojej winy, więc trzeba zwrócić co zyskałeś na promocji, 600 zł to bardzo mało.
@yonnie chyba nie masz racji, bo rzekome zniżki (które daje TP, Netia itp.) są powalające (dla mnie po 150/miesiąc) i wtedy byłoby o wiele więcej.

@XWindowsMen: twoja reklamacja jest zasadna (u mnie naprawili to dużo szybciej), ale z tego co wyczytałem w regulaminie (podobnym jak w TP) na rozpatrzenie reklamacji mają straszne 30 dni, a dodatkowo przysługuje Ci odszkodowanie 1/30 abonamentu za każdy dzień (więc ja się nawet o zwrot tych groszy nie starałem). Dzwoń do nich i naciskaj na naprawę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sty 2010 15:59   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 07 Sty 2010 22:16   

terrade napisał:
@yonnie chyba nie masz racji, bo rzekome zniżki (które daje TP, Netia itp.) są powalające (dla mnie po 150/miesiąc) i wtedy byłoby o wiele więcej.
Dlatego należy sobie przeliczyć co bardziej się opłaca - oddać zniżki, czy zapłacić karę umowną. Kara umowna (odszkodowanie) nie może być wyższa niż przyznany rabat za okres korzystania z usług dostawcy.
Powrót do góry

zygusia
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 12 Sty 2010 20:47   

mam meleńkie pytanko.
posiadam linie telefoniczna w tp (place tylko za samą linie)
ale internet mam w netii (place 49zl)
umowe podpisywalam na 3 lata, troche juz upynelo ale szczerze mowiac nie potrzebny mi ten net. Chcialabym z niego zrezygnowac, umowa ciagle trwa i trwac bedzie jeszcze dlugo. Ile zaplace kary za rozwiazanie umowy o internet z Netia?
Podobno jest to suma 2500zl, ale znalazlam gdzies na stronie w necie ze 630zl
Czy ktos potrafi mi powiedziec ile wyniesie mnie taka kara
Powrót do góry

radio-service
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 12 Sty 2010 21:04   

XWindowsMen napisał:
Witam.
Umowa z Netią podpisana na 3 lata. Do końca umowy brakują niecałe 24 m-ące. Internet działa i wszystko jest OK. Natomiast już od ponad 2 tygodni nikt nie może się dodzwonić na mój nr stacjonarny ("nie ma takiego numeru"). Połączenia wychodzące z tego numeru działają. Czy mogę zerwać umowę z operatorem na podstawie faktu, że nie wywiązuje się ze swojej części umowy bez ponoszenia ewe. kosztów itp.!? Składanie reklamacji na zaistniałą usterkę nic nie wnosi do sprawy... nie potrafią/nie chcą tego naprawić. Oczywiście rachunkji płacone sa w terminie. Pozdrawiam.

Przecież to jest klasyczne niewywiązanie się z zawartej umowy z winy NETII !!! Umowa obowiązuje obie strony !!! Jeżeli jedna ze stron nie wywiązuje się z umowy jest to wystarczający powód do jej zerwania . W razie wątpliwości pozostaje Ci Federacja Konsumentów .

Pozdrawiam
Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Łódź

Post#10 13 Sty 2010 03:21   

yonnie napisał:
Jak zmienią regulamin lub cenę to możesz umowę rozwiązać bez konsekwencji.

Nieprawda. Przynajmniej nie zawsze.
Po nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego z 24 kwietnia 2009 r. sprawa nie jest taka oczywista, jak się niektórym wydaje.
Powrót do góry

radio-service
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 13 Sty 2010 06:52   

Cytat z regulaminu Netii:
Cytat:
ROZDZIAŁ 7
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA NIEWYKONANIE LUB NIENALEŻYTE WYKONANIE UMOWY§ 16
Zakres odpowiedzialności
1. Operator ponosi odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy wyłącznie w zakresie określonym w Regulaminie, o ile nie przewidziano inaczej w Umowie oraz Ustawie.
2. Operator nie będzie ponosić odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie postanowień Umowy w przypadku niespełnienia przez Abonenta zobowiązania wynikającego z Regulaminu, Cennika, Umowy lub warunków specjalnych, w zakresie w jakim niewykonanie przez Abonenta takiego zobowiązania miało wpływ na niewykonanie lub nienależyte wykonanie Umowy przez Operatora.
3. Operator nie ponosi odpowiedzialności za niedostosowanie lub wady urządzeń innych niż Urządzenia Abonenckie i nie dokonuje ich naprawy, regulacji lub adaptacji.
4. W przypadku Awarii trwającej dłużej niż 24 godziny Abonent niebędący Konsumentem może żądać zapłaty kary umownej w wysokości 1/30 średniej wartości z 3 ostatnich Rachunków za każde rozpoczęte kolejne 24 godziny Awarii z tym, że w przypadku przerwy w świadczeniu usługi telefonicznej płatnej okresowo kara umowa jest naliczana w przypadku Awarii trwającej dłużej niż 12 godzin).
5. W przypadku Awarii, przerwy w świadczeniu Usługi spowodowanej nieprawidłowym działaniem sieci innego operatora, Planowanymi Pracami Konsument może żądać zapłaty kary umownej w wysokości 1/30 średniej wartości z 3 ostatnich Rachunków za każde rozpoczęte 24 godziny Awarii (z tym, że w przypadku przerwy w świadczenia usługi telefonicznej płatnej okresowo kara umowa jest naliczana w przypadku Awarii, przerwy w świadczeniu Usługi spowodowanej nieprawidłowym działaniem sieci innego operatora lub Planowanymi Pracami trwającej dłużej niż 12 godzin).
6. W przypadku opóźnienia w rozpoczęciu świadczenia Usługi Abonent może żądać, za każdy dzień opóźnienia, zapłaty kary umownej w wysokości 1/30 stałej opłaty abonamentowej należnej za Usługę, której świadczenia Operator nie rozpoczął w terminie.
7. Do okresu, za który Abonentowi przysługuje kara umowna nie wlicza się czasu, w którym usunięcie Awarii nie było możliwe z przyczyn leżących po stronie Abonenta.
8. Abonent zobowiązany jest umożliwić upoważnionym Przedstawicielom Operatora dostęp do Urządzenia Abonenckiego znajdującego się w Lokalu w celu przeglądu, pomiarów oraz usunięcia Awarii.
9. Wypłata kary umownej następuje na podstawie reklamacji złożonej przez Abonenta w trybie określonym w Rozdziale 6 Regulaminu.

Jeśli nie można inaczej to trzeba zabić Netię je własną bronią :)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 13 Sty 2010 07:18   

szaleniec napisał:
yonnie napisał:

Po nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego z 24 kwietnia 2009 r. sprawa nie jest taka oczywista, jak się niektórym wydaje.
W przypadku braku akceptacji zmian regulaminu można bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji rozwiązać umowę z operatorem, wystarczy tylko złożyć stosowne oświadczenie na piśmie. Natomiast przy zmianie ceny usługi można rozwiązać umowę pod warunkiem, że cena wzrosła.

Tu mamy wypunktowane to co konkretnie przyniosła nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego:

Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 13 Sty 2010 13:26   

szaleniec napisał:
yonnie napisał:

Nie każda zmiana regulaminu daje prawo do rozwiązania umowy bez konsekwencji. Nie wprowadzaj w błąd.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#14 13 Sty 2010 14:41   

Re: Netia - rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów

Każda zmiana regulaminu umożliwia rozwiązanie umowy w przypadku niezaakceptowania zmian przez abonenta. Żadna ze stron umowy nie może zmieniać warunków tej umowy bez zgody drugiej strony. Regulamin jest integralną częścią umowy.
Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Post#15 13 Sty 2010 15:10   

yonnie napisał:
Każda zmiana regulaminu umożliwia rozwiązanie umowy w przypadku niezaakceptowania zmian przez abonenta.

Nie każda.
Wspomniana przeze mnie nowelizacja wprowadziła ograniczenie - nie można wypowiedzieć umowy bez negatywnych konsekwencji jeśli zmiana
Cytat:
wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w tym również usunięcia niedozwolonych postanowień umownych

Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Chorzów

Post#16 13 Sty 2010 15:11   

Mam łącze Netii po linii TPSA. Pewnego dnia wysiadła mi linia; automatycznie brak sygnału w telefonie i brak połączenia przez internet Netii. Dzwoniłem do telekomunikacji, powiedzieli, że po weekendzie uszkodzoną linie naprawią; równoczesnie zadzwoniliśmy na linie netii zgłaszając usterkę linii; dowiedziała się, że linia będzie naprawiona w poniedziałek.

Niestety w skrzynce telekomunikacyjnej nie dało się naprawić uszkodzonej linii. Zgłosiliśmy po miesiącu raz jeszcze do TPSA, pani na linii przeraziła, się ze jeszcze nie naprawione; podobnie w netii. Po naprawieniu linii za 3 miesiące internet wrócił (wymiana przewodów w klatce schodowej wraz ze zgoda spółdzielni na operacje w świeżowyremontowanym budynku). Kilka dni później przyszło odszkodowanie od TPSA, na sporą sumkę: około pół roku telefon był za darmo. Natomiast netia policzyła odszkodowanie 7 złotych. Uznała, że uszkodzenie linii było usunięte po pierwszej wizycie instalatorów. A dwa tygodnie później pani zadzwoniła, czy byśmy czasem nie rozwiązali umowy z Netią ze względu na brak możliwości dalszego przesyłania usługi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 15:11   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#17 14 Sty 2010 03:35   

szaleniec napisał:
Wspomniana przeze mnie nowelizacja wprowadziła ograniczenie - nie można wypowiedzieć umowy bez negatywnych konsekwencji jeśli zmiana
Cytat:
wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w tym również usunięcia niedozwolonych postanowień umownych
Ale ja pisałam o zmianach, które abonent może zaakceptować lub odrzucić. Natomiast te przez Ciebie wymienione do nich nie należą. Operator ma obowiązek dostarczyć nową wersję regulaminu oraz poinformować o możliwości rozwiązania umowy, a więc nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, że może rozwiązać umowę. Jeżeli regulamin zostanie zmieniony z powodu zmiany przepisów prawa, to operator o tym poinformuje, jak również o tym, że możliwość wypowiedzenia umowy nie przysługuje w tym przypadku.

Przykład - UPC (ale dotyczy to wszystkich ISP) - po zmianie regulaminu w jego nowej wersji znajduje się informacja:
Cytat:
W związku z powyższymi zmianami informujemy, iż przysługuje Państwu uprawnienie do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej zawartej z UPC w przypadku braku akceptacji powyższych zmian. Jednocześnie informujemy, iż w przypadku skorzystania z tego uprawnienia, UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze a także zwrot ulgi. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej powinno być złożone nie później niż przed datą wprowadzenia zmian w Regulaminie oraz w Umowie tj. nie później niż do 1 stycznia 2010 roku. Brak pisemnego oświadczenia w wymaganym terminie będzie oznaczał akceptację zmian Regulaminu oraz zmian Umowy Abonenckiej.

Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Post#18 14 Sty 2010 16:40   

yonnie napisał:
Ale ja pisałam o zmianach, które abonent może zaakceptować lub odrzucić.
Nieprawda. Pisałaś
yonnie napisał:
Każda zmiana regulaminu umożliwia rozwiązanie umowy w przypadku niezaakceptowania zmian przez abonenta.

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#19 14 Sty 2010 17:03   

Myślę, że dość dokładnie sprecyzowałam to w swojej ostatniej wypowiedzi - nie ma już chyba żadnych wątpliwości, kiedy można rozwiązać umowę, a kiedy nie można. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi, będę precyzyjniej opisywać te zagadnienia bez stosowania skrótów myślowych.
Powrót do góry

mat_ed
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Leszno

Post#20 14 Sty 2010 17:34   

Temat został założony 29.12.2009r. czyli ponad 2 tygodnie temu. Od tego momentu autor nie raczył nic napisać, a więc temat zamykam.
Natomiast Ty, Kolego szaleniec, jeśli chcesz polemizować to proponuję przenieść się na PW. Autora natomiast proszę o stosowną informację, za pośrednictwem PW, a temat wznowię jeśli będzie taka konieczność.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia - rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów
Strona 1 z 1