X

Jak połączyć dekoder tv "n" i kino domowe Manta

29 Dec 2009 20:49 WAwaldi5
  • #1 29 Dec 2009 20:49
    waldi5
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.Proszę o pomoc w połączeniu dekodera tv "n" z kinem domowym Manta Emperor III model DVD-011.
    Dodam,że kino ma wejście optyczne a dekoder wejście SPDIF (to chyba to samo?)użyłem odpowiedniego kabla i.....nic.Czy muszę coś zmienić w ustawieniach dekodera lub kina?
    Kino:
    Analogowy sygnał dźwiękowy z dekodera 5.1
    Component Video
    Wyjście Video
    Wyjście SCART
    Wyjście VGA
    Wyjście Stereo
    Cyfrowe wyjście koaksjalne audio
    Wyjście S-Video
    Cyfrowe wyjście optyczne

Dekoder:
    USB
    HDMI
    YPbPr
    SCART
    AUDIO
    SPDIF
  • #2 29 Dec 2009 21:05
    krzycho123
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Musisz uaktywnić wyjście SPDIF w dekoderze i ustawić odpowiednie wejście w kinie domowym .

Pozatym raczej nic z tego nie będzie , o ile mi wiadomo Manta DVD-011 to nie żadne kino domowe tylko zwykły odtwarzacz DVD który nie posiada wejść cyfrowych a co za tym idzie procesora dekodującego standarty DolbyDigital czy DTS .
    Odtwarzacz ten posiada tylko wejście optyczne .
  • #3 29 Dec 2009 21:19
    waldi5
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Hmm...,jak aktywować wejście SPDIF? Czyli przez cyfrowe wyjście optyczne w kinie się nie da?
  • #4 29 Dec 2009 21:29
    krzycho123
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Sprzęt który posiadasz to nie kino domowe tylko odtwarzacz DVD który pozwala podłączyć po wyjściach analogowych cinch głośniki , trzeba to rozróżnić.

Nie da się aktywować wejścia bo ten sprzęt takowego nie posiada , posiada tylko wyjścia dźwięku .
  • #5 29 Dec 2009 21:36
    waldi5
    Level 2  
    Faktycznie na wstępie nie napisałem,że o dźwięk mi chodzi.DVD do telewizora podłączyłem za pomocą kabla SCART,jest obraz i dźwięk ale chciałbym też miec dźwięk z dekodera "n" przez głośniki dvd 5.1 W instrukcji Manty piszą,że można podłączyć albo przez cyfrowe wyjście koaksjalne audio lub cyfrowe wyjście optyczne.I oba takie wyjścia są.Natomiast w dekoderze "n" jest wyjście SPDIF.I za pomocą tych wejść,wyjść powinno się udać,ale jak?
  • #6 29 Dec 2009 22:31
    robero66
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Nic nie zrobisz.odtwarzacz ma wyjscia a nie wejscia.proponuje zaopatrzyc sie w tani amplitunerek 5.1
  • Helpful post
    #7 29 Dec 2009 23:01
    krzycho123
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    waldi5 wrote:
    W instrukcji Manty piszą,że można podłączyć albo przez cyfrowe wyjście koaksjalne audio lub cyfrowe wyjście optyczne.I oba takie wyjścia są.Natomiast w dekoderze "n" jest wyjście SPDIF.I za pomocą tych wejść,wyjść powinno się udać,ale jak?

Uparcie piszesz o wyjściach , ale pomyśl przez chwilę ; jak chcesz podłączyć wyjście z wyjściem .
    Owszem wyjście optyczne (toslink) lub wyjście elektryczne (spdif) Manty możesz podłączyć ,ale do amplitunera lub wzmacniacza tak samo w przypadku dekodera N . Musisz posiadać amplituner , wzmacniacz lub głośniki z wbudowanym wzmacniaczem i dekoderem DolbyDigital/DTS aby to działało.

Nie ma takie możliwość w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam
  • #8 30 Dec 2009 15:16
    waldi5
    Level 2  
    No to kicha,dzięki.Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products