X

Piec kaflowy budowa od podstaw po rozbiórce

krzych1-b 29 Dec 2009 20:54
  • #1 29 Dec 2009 20:54
    krzych1-b
    Level 21  
    Helpful post? (+2)
    Witam wszystkich forumowiczów .
    Może ktoś mi podpowie ,gdzie mogę znaleźć materiały na w/w temat.
    Dostałem zadanie do wykonania w pracy ,tzn, muszę od podstaw postawić piec kaflowy na paliwo stałe ( węgiel,drewno) ,a powiem szczerze ,że nie bardzo wiem gdzie szukać.
    Z góry dziękuję.
  • #2 29 Dec 2009 22:03
    marek-c
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    aaa kolego Ty jesteś zdunem, czy to pierwszy raz? Jeśli to drugie to ... lepiej poszukaj innej pracy!
    Materiały do budowy pieca... np:http: www.kafelgardynska.pl
    a tak ogólnie :google
  • #3 29 Dec 2009 22:22
    krzych1-b
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pracy nie zmienię ,a nauczyć się muszę .Jeżeli masz coś konkretnego to napisz ,ale dzięki za informację .
  • #4 30 Dec 2009 09:35
    Marek Kier
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli chcesz się uczyć fachu, to tylko jako uczeń zduna, inaczej to strata czasu i materiałów. Oczywiście można w ten sposób pozbyć się mieszkańców pomieszczenia ogrzewanego piecem zbudowanym dzięki pomocy różnych forów!!!!
    Radzę głęboko się zastanowić zanim coś zaczniesz.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #5 30 Dec 2009 15:39
    Romulus7874
    Level 26  
  • #6 30 Dec 2009 19:22
    krzych1-b
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (+1)
    No to cześć -Lektura zajmująco- wyczerpująca umysł -,,ale w dechę" podoba mi się.
    Koledzy forumowicze myślę ,że sobie poradzę z tym tematem bo piec który rozbierałem , był piecem prostym w budowie ,takim w jakim paliły nasze babcie .Spajany gliną ,związany drutem w trzech płaszczyznach , komin dymny z cegły szamotowej.
    Specjalnie podałem wymiary pieca kaflowego ,aby było można się zorientować co to za piec
    :idea: :crazyeyes:
    Podstawę pieca już wymurowałem , teraz mam pytanie co mam dalej stawiać ? -jeśli można prosić , to proszę pisać pismem obrazkowym.
    P.S. W linku kafelgardyńska jest taki biały piec ,który rozebrałem.
  • Helpful post
    #7 01 Jan 2010 21:24
    wodyn
    Level 17  
    Helpful post? (+2)
    Kolega tak mnie zafrapował swoim entuzjazmem, że aż wygrzebałem coś z literatury na temat zduński .Może to doprowadzi do odrodzenia tego zanikającego rzemiosła.
  • #8 02 Jan 2010 09:41
    krzych1-b
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki .Mam wreszcie coś konkretnego .Zdaję sobie sprawę ,że jeszcze długa droga przede mną ,dlatego staram się wkuć jak najwięcej wiedzy teoretycznej co nie znaczy , że w swoim mieście będę szukał kogoś ,kto ma wiedzę praktyczną.
    Oczywiście klikam pomógł i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2010.
  • #9 02 Jan 2010 15:51
    J. Kleban
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Dzieki !
    Tez szukalem takich schematow
  • #10 24 Jan 2010 19:32
    Panstan
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    klasyczny i rozwijający sie temat o piecach,kuchniach i życiu ;)

http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie-ceramiczne,t151332.htm
  • #11 08 Apr 2010 22:36
    baru0
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam i jak z tym piecem ,nigdy bym nie pomyślał że na elektrodzie się można pytać o budowę pieca kaflowego ;) ,sam nie raz korzystałem ale w sprawach elektrycznych.
    Czytając posty tutaj i podane w linkach ,trzeba stwierdzić jeden fakt niezaprzeczalny żadna "teoria" nawet za 500zł nie zastąpi wprawnej ręki lakiernika
    tak samo z piecami.Żeby nie było, sam lubię "majstrować " w różnych dziedzinach
    ale zasadnicze rzeczy powinien robić fachowiec.
    Mogę doradzić ale tylko na e mejla(osobie która ma podstawową wiedzę budowlaną) , bo trzeba wiedzieć że dłubiąc przy prądzie
    można zaszkodzić sobie samemu a
    "dłubiąc" przy piecu- można zaczadzić całą rodzinę radze o tym przede wszystkim pamiętać

Pozdrawiam prawnuk zduna :) Piece i kuchnie
  • #12 17 Apr 2010 13:33
    krzych1-b
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam .Jak na razie zakuwam teorię i podpatruję jak to wygląda w praktyce ( czyli rozbieram stare kuchnie i piece i koduję do swojego mózgu).Dzięki za rady.
  Search 4 million + Products
Browse Products