Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Piec kaflowy budowa od podstaw po rozbiórce

krzych1-b 29 Gru 2009 20:54
  • #1 29 Gru 2009 20:54
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam wszystkich forumowiczów .
    Może ktoś mi podpowie ,gdzie mogę znaleźć materiały na w/w temat.
    Dostałem zadanie do wykonania w pracy ,tzn, muszę od podstaw postawić piec kaflowy na paliwo stałe ( węgiel,drewno) ,a powiem szczerze ,że nie bardzo wiem gdzie szukać.
    Z góry dziękuję.

• #2 29 Gru 2009 22:03
    marek-c
    Poziom 18  

aaa kolego Ty jesteś zdunem, czy to pierwszy raz? Jeśli to drugie to ... lepiej poszukaj innej pracy!
    Materiały do budowy pieca... np:http: www.kafelgardynska.pl
    a tak ogólnie :google

• #3 29 Gru 2009 22:22
    krzych1-b
    Poziom 21  

Pracy nie zmienię ,a nauczyć się muszę .Jeżeli masz coś konkretnego to napisz ,ale dzięki za informację .

• #4 30 Gru 2009 09:35
    Marek Kier
    Poziom 12  

Jeżeli chcesz się uczyć fachu, to tylko jako uczeń zduna, inaczej to strata czasu i materiałów. Oczywiście można w ten sposób pozbyć się mieszkańców pomieszczenia ogrzewanego piecem zbudowanym dzięki pomocy różnych forów!!!!
    Radzę głęboko się zastanowić zanim coś zaczniesz.
    Pozdrawiam.

• #6 30 Gru 2009 19:22
    krzych1-b
    Poziom 21  

No to cześć -Lektura zajmująco- wyczerpująca umysł -,,ale w dechę" podoba mi się.
    Koledzy forumowicze myślę ,że sobie poradzę z tym tematem bo piec który rozbierałem , był piecem prostym w budowie ,takim w jakim paliły nasze babcie .Spajany gliną ,związany drutem w trzech płaszczyznach , komin dymny z cegły szamotowej.
    Specjalnie podałem wymiary pieca kaflowego ,aby było można się zorientować co to za piec
    :idea: :crazyeyes:
    Podstawę pieca już wymurowałem , teraz mam pytanie co mam dalej stawiać ? -jeśli można prosić , to proszę pisać pismem obrazkowym.
    P.S. W linku kafelgardyńska jest taki biały piec ,który rozebrałem.

• #8 02 Sty 2010 09:41
    krzych1-b
    Poziom 21  

Wielkie dzięki .Mam wreszcie coś konkretnego .Zdaję sobie sprawę ,że jeszcze długa droga przede mną ,dlatego staram się wkuć jak najwięcej wiedzy teoretycznej co nie znaczy , że w swoim mieście będę szukał kogoś ,kto ma wiedzę praktyczną.
    Oczywiście klikam pomógł i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2010.

• #9 02 Sty 2010 15:51
    J. Kleban
    Poziom 25  

Dzieki !
    Tez szukalem takich schematow

• #11 08 Kwi 2010 22:36
    baru0
    Poziom 8  

Witam i jak z tym piecem ,nigdy bym nie pomyślał że na elektrodzie się można pytać o budowę pieca kaflowego ;) ,sam nie raz korzystałem ale w sprawach elektrycznych.
    Czytając posty tutaj i podane w linkach ,trzeba stwierdzić jeden fakt niezaprzeczalny żadna "teoria" nawet za 500zł nie zastąpi wprawnej ręki lakiernika
    tak samo z piecami.Żeby nie było, sam lubię "majstrować " w różnych dziedzinach
    ale zasadnicze rzeczy powinien robić fachowiec.
    Mogę doradzić ale tylko na e mejla(osobie która ma podstawową wiedzę budowlaną) , bo trzeba wiedzieć że dłubiąc przy prądzie
    można zaszkodzić sobie samemu a
    "dłubiąc" przy piecu- można zaczadzić całą rodzinę radze o tym przede wszystkim pamiętać

Pozdrawiam prawnuk zduna :)

Piece i kuchnie

• #12 17 Kwi 2010 13:33
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam .Jak na razie zakuwam teorię i podpatruję jak to wygląda w praktyce ( czyli rozbieram stare kuchnie i piece i koduję do swojego mózgu).Dzięki za rady.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty