Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mojego projektu podstawki pod głośniki.

gogin 30 Gru 2009 01:20 15778 12
  • Mojego projektu podstawki pod głośniki.

Witam.
    Nie wiem czy to wlasciwy dzial, zeby zaprezentowac to co wykonalem ale moim zdaniem wlasciwszego nie ma. Podstawki pod glosniki. Z chwila, kiedy przestalem uzywac zestawow podlogowych zaszla potrzeba posiadania podstawek. Zadecydowalem, ze sprobuje wykonac je sam. Zalozenia byly dwa: prosto i tanio, chyba sie udalo. Material zastosowany to plyta sosnowa i rura PVC wzmocniona gwintowanym pretem i wypelniona piaskiem w celu zwiekszenia wagi. Wszystko ze soba zkrecone i sklejone przez co konstrukcja jest dosyc stabilna. Jedyny mankament to zastosowane gumowe nozki. Nie chcialem kupowac kolcow bo to zwiekszyloby koszt o blisko 100% i mysle nad wykonaniem czegos samemu w przyszlosci. Drewno jest bejcowane i wykonczone lakierem matowym, rura malowana matowa farba na czarno. Polaczenia rura-drewno dodatkowo uszczelnione silikonem, zeby przy niedoskonalosci polaczenia i przy przenoszeniu piasek sie nie wysypywal - okazal sie dosc sypki po wyschnieciu. A sam pisek to oczyszczony i wysuszony pisek do piaskownic dla dzieci wiec niepowinno nic z niego wylezc ;). Co do kosztow hmm... mieszkam w USA i ciezko mi liczyc w zlotowkach, kosztowaly mnie ok $55 wliczajac farbe, bejce i lakier :).
    Kilka zdjec z budowy:

Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki.

I juz skonczone:
    Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki. Mojego projektu podstawki pod głośniki.

Oceniajcie, komentujcie i jakby co tez pytajcie.
    Pozdrawiam.

Fajne!
  • #2 30 Gru 2009 02:02
    daxsior
    Poziom 19  

Wykonanie dość precyzyjne, chodź dla mnie dość wielka jest dolna podstawka. A jaką wysokość mają podstawki?

• #3 30 Gru 2009 03:10
    gogin
    Poziom 10  

Podstawa jest szersza i dluzsza niz gora po dwa cale z kazdej strony, zeby sie to wszystko nie bujalo na boki. Glosniki, ktore na nich stoja nie wygladaja ale sa dosyc ciezkie. Wysokosc to ok 28 cali poki co czyli ok 71 cm, poki co, bo bada inne nogi kiedys. Calosc zaprojektowana tak zeby wysokosc wysokotonowca byla nieco powyzej uszu sluchajacego. W sumie zaprojektowana pod inny zestaw, ktory jest DIY i niedluga bedzie tez na forum.
    Pozdrawiam.

• #4 30 Gru 2009 08:48
    tiggerek1982
    Poziom 14  

witam. jakim urządzeniem zrobiłeś tak równe otwory (czy frezy) w podstawie na rury?

pozdrawiam
    Krystian

• #5 30 Gru 2009 09:44
    piterek-23
    Poziom 30  

Jakość wykonania bardzo mi się podoba, ale...
    zamiast tych deseczek z przodu to mogłeś dać rury, żeby były trzy. Teraz to wygląda jakby konstrukcja była nie stabilna i podparłeś to deską.

tiggerek1982 napisał:
    jakim urządzeniem zrobiłeś tak równe otwory (czy frezy) w podstawie na rury

Frezarką ? :)

• #6 30 Gru 2009 11:27
    rimot
    Poziom 24  

Ładne. Jeśli się nie mylę to lite drewno. Hm, lubi się wypaczać. Proponuję odseparować elementy: podłoga - podstawka - kolumna. Może kolce? Pozdrawiam.

• #7 30 Gru 2009 13:29
    DJ MHz
    Poziom 24  

Autor napisał, że nie chciał kupować kolców- ma gumowe podkładki.

• #8 30 Gru 2009 14:11
    joint32
    Poziom 14  

Czepiacie się miało być prosto i tanio i tak jest.Konstrukcja estetycznie wykonana i zapewne stabilna,a wygląd to kwestia gustu ,a o gustach się nie dyskutuje.

• #9 30 Gru 2009 16:21
    Arturroo
    Poziom 14  

Ja wykorzystałbym rurę i poprowadził w niej przewód, nie wisiałby tak i wyglądałoby to estetyczniej. Ale generalnie jak dla mnie OK.
    Pozdrawiam

• #10 30 Gru 2009 16:40
    gogin
    Poziom 10  

Dzieki za pozytywne komentarze i propozycje.

tiggerek1982 napisał:
    witam. jakim urządzeniem zrobiłeś tak równe otwory (czy frezy) w podstawie na rury?

Frezarka do drewna, mozesz zobaczyc ja na pierwszym zdjeciu. Frezarka ma zamocowany w podstawie wzorzec do wycinania otworow, dzieki czemu praca jest prosta i precyzyjna.

piterek-23 napisał:
    Jakość wykonania bardzo mi się podoba, ale...
    zamiast tych deseczek z przodu to mogłeś dać rury, żeby były trzy. Teraz to wygląda jakby konstrukcja była nie stabilna i podparłeś to deską.

No w sumie nie myslalem o trzech rurach ale jak sobie pomysle teraz o frezowaniu pod trzy, wierceniu pod nakretki, cieciu pretow. Eee leniem chyba jestem :) No i koszty rosna, co moglbym wydac na kolce ;)

rimot napisał:
    Ładne. Jeśli się nie mylę to lite drewno. Hm, lubi się wypaczać. Proponuję odseparować elementy: podłoga - podstawka - kolumna. Może kolce?

Material uzyty to plyta z sosny wykonana poprzez klejenie z desek, mozna to tu kupic jako material na polki i meble jesli ktos ma takie potrzeby. Nie wiem jak to sie bedzie zachowywac w przyszlosci ale mam meble wykonane z czegos podobnego i juz dwa lata stoja. Co do kolcow to juz opisalem na samym poczatku, beda jesli je zrobie lub znajde tanio. Pomyslicie, ze jakis sknera jestem, nie jestem ale za to uparciuch bo jesli calosc kosztowala mnie 55 to wydanie nastepne 50 na kolce nie wyglada fajnie ;) a na wolumen raczej po drodze nie mam.

Dzieki, pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Arturroo napisał:
    Ja wykorzystałbym rurę i poprowadził w niej przewód, nie wisiałby tak i wyglądałoby to estetyczniej. Ale generalnie jak dla mnie OK.
    Pozdrawiam

Myslalem o tym tez ale bardziej zalezalo mi na solidnej podstawie pod badz co badz ciezkie glosniki (ok 20kg kazda, oni tam chyba cement wlali ;) ) dlatego wolalem wypelnic je piaskiem.

Pozdrawiam.

• #11 30 Gru 2009 18:06
    rimot
    Poziom 24  

Rozumiem że mowa o 55$. W Polsce ceny kolców zaczynają się od 4-5 zł za szt. ;) No oczywiście można kupić i takie za 200 zł/szt.... Wpomniałem o tych nieszczęsnych kolcach bo sam kiedyś robiłem standy i też użyłem gumowych podkładek - efekt - nie stały tak stabilnie jak na kolcach. Na koniec powtarzam: ŁADNE (żeby się nikt nie czepiał). Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

• #12 30 Gru 2009 19:54
    gogin
    Poziom 10  

rimot napisał:
    Rozumiem że mowa o 55$. W Polsce ceny kolców zaczynają się od 4-5 zł za szt. ;) No oczywiście można kupić i takie za 200 zł/szt.... Wpomniałem o tych nieszczęsnych kolcach bo sam kiedyś robiłem standy i też użyłem gumowych podkładek - efekt - nie stały tak stabilnie jak na kolcach. Na koniec powtarzam: ŁADNE (żeby się nikt nie czepiał). Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Tak mowa o $. W partsexpress maja po 25$/komplet (4 szt) + wysylka na ebay najtansze jakie znalazlem za ok 20. Jak znajde do 15$ to kupie. Wiem, ze nie ma co porownywac gumy do kolcow. Teraz buja sie glosnik razem z podstawa na tych gumolach :). No ale jest to rozwiazanie tymczasowe dopoki nie kupie/zrobie kolcow.

Woytek130 napisał:

wiosło zdeka nie pasuje Przy kolumienkach HiFi :)

Nie jest tak strasznie jesli po drugiej stronie stoi inna kolumienka ;)
    Mojego projektu podstawki pod głośniki.

Ciesze sie, ze Wam sie podoba. Pozdrawiam i rowniez wszystkiego dobrego w nowym roku zycze.

• #13 02 Sty 2010 21:24
    __FlyMan__
    Poziom 21  

Ładne ale ile warzą bo ten piach w środku...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME