Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Precision Devices PD2150 Obudowa.W jakim kierunku iść?

cdkaz 01 Sty 2010 21:43 2800 7
  • #1 01 Sty 2010 21:43
    cdkaz
    Poziom 22  

Witam.
    Od dłuższego czasu obserwuję dyskusje na elektrodzie.Co i rusz ktoś się chwali STX:) w DIY.Kiedyś też miałem taką wizję ale się wyleczyłem(chociaż mam mały sub na GDN25/100).;)

Wydaje mi się że będę pierwszy w Polsce kto coś zrobi na takim głośniku w DIY.
    Tu pojawia się dylemat.Jako że posiadam aktualnie tylko 1 szt. obawiam się budować Tubę z racji tego że przy jednej sztuce efekt może być marny.I tu moje pytanie.

Co sądzą eksperci?Warto poświęcać materiał na budowę jednej obudowy typu Superscooper?

Innymi alternatywami są Bass-Reflex(mój faworyt, niski koszt materiału, łatwość realizacji) i obudowa zamknięta z filtrem Linkwitz-Reiley'a(korekcja pasma z rozciągnięciem do 20Hz) niestety tu obudowa musi być masywna i ciężka oraz na razie nie posiadam odpowiedniej końcówki żeby zrealizować tą wersję.

Precision Devices PD2150 Obudowa.W jakim kierunku iść? Precision Devices PD2150 Obudowa.W jakim kierunku iść?

Na razie nie podaje nazwy głośnika ale obeznani zaraz napiszą co to jest;)
    Aktualnie głośnik gra tak jak na zdjęciach.Bas może zabić szybkością i zejściem(jak na głośnik bez odgrody) ale na razie nie rozruszałem go do końca(600W to stanowczo za mało;) czeka na niego 1,3kW na warsztacie).
    Za głośnikiem leży klon Totem Mite na GDN13/40/3 i GDWK11/100 dla porównania wielkości.

Pozdrawiam i liczę na kreatywne odpowiedzi.

• #3 02 Sty 2010 00:41
    cdkaz
    Poziom 22  

Haha.
    Kolega zgadł!

Jest to Precison Devices PD2150.

• #4 03 Sty 2010 00:26
    exik
    Poziom 25  

Wybacz off topic, ale ile to waży? Widok nie powiem... przerażający.. :crazyeyes:

• #5 03 Sty 2010 00:42
    cdkaz
    Poziom 22  

Głośnik waży ok 36kg

• #6 13 Sie 2010 20:11
    Hefajstos
    Poziom 35  

Ze względu na unikalność tego głośnika, czas temat odświeżyć... Czy masz już obudowę do niego?

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #7 13 Sie 2010 21:34
    cdkaz
    Poziom 22  

Witam.

Niestety z braku czasu nie doczekał się obudowy.Jeszcze nie skończyłem z nim.Podejrzewam że jego koszty nigdy się nie zwrócą więc może leżeć w szafie i czekać.

Na razie zacząłem robić obudowy do dwóch RCF L18.

W naszym kraju to na bank unikalny.
    Na zachodzie trochę mniej.Hobbystów stać na takie zabawki.
    Profesjonalne firmy swoją drogą.Teraz trochę wyzbywają się takich głośników(za ciężkie).

Teraz często pojawiają się na ebay.

• #8 21 Lut 2016 23:27
    maniekreg
    Poziom 1  

Jestem zainteresowany kupnem tego głośnika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME