X

Zmiana Kodowania Sterownika CLIMAtronic Golf IV

13 Jul 2004 15:39 JEJerrykul
  • #1 13 Jul 2004 15:39
    Jerrykul
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Proszę o informacje jak zmienić kodowanie sterownika CLIMAtronica w Golf IV za pomocą VAG-COM . Problem tkwi w tym że panel ma kodowanie "0000" zdjęcie poniżej (w wyniku tego clima nie działa) a ja nie mam zielonego pojęcia jak to zmienić.
    Dane pojazdu:
    ROCZNIK - 1998
    SILNIK - 1.6 , AKL.
    CLIMATRONIK - HELLA o oznaczeniu 3B1 907 044 B
  • #2 13 Jul 2004 18:19
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Helpful post? (-1)
    Spotkałem się już z czymś podobnym , a mianowicie o konkretny klucz kodowy softu należało prosić serwis , ( w tamtym wypadku Opla ) . Po podaniu danych auta i właściciela , za opłatą otrzymywało się klucz . Niestety miał mankament . Należało go wklepywać za każdym razem po zgaszeniu silnika . Soft dotyczył komputera - sterownika pracy silnika . Oby w twoim wypadku było inaczej .
    Pozdrawiam .
  • #3 19 Jul 2004 08:13
    diag
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    Odwiedż stronę producenta VAG-COM. Prawdopodobnie masz wersje demo programu i o kodowaniu nie ma mowy.
    Kodowanie ustalasz zgodnie z danymi producenta sprwadź ELSA lub dane VW.
  • #4 26 Jul 2004 18:37
    Jerrykul
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam.
    Czy już nikt z szacownego grona elektrodowców, nic na ten temat niewie? :(
  • #5 30 Jul 2004 12:37
    Jerrykul
    Level 10  
    W końcu po wielu trudach udało mi się ten panel CLIMAtronica zakodować :D . Jak się to w końcu uda zrobić, to wychodzi że nie jest to takie trudne. Niestety na ten temat niema za wiele informacji w necie :( . Pozdrawiam wszystkich którzy chcieli mi pomóc.
  • #6 30 Jul 2004 15:47
    J_Bravo
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    opowiedz jak to zrobiles. moze komus sie to w przyszlosci przyda ;)
  • #7 30 Jul 2004 18:26
    Jerrykul
    Level 10  
    Jak będzie miał ktoś jakieś z tym problemy to pewnie zapyta.
  • #8 03 Aug 2004 16:22
    Gacol
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    witam włśnie mam ten sam problem
    morzecie pomóc ?
  • #9 03 Aug 2004 17:26
    Jerrykul
    Level 10  
    A jaki to samochód-jakieś dane, napisz co się dzieje, jakie objawy.
  • #10 11 Mar 2005 01:54
    blacktop
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Gdzie można znaleźć te kody. Mam Polo 2004 1.4 16v BBY, do którego dołożyłem CLIMATIC/klima manualna/ i nie chodzi. Znajomy ze Skody powiedział, aby zmienić kod sterownika benzyny na 00071 /był 00021/. Niestety po zmianie kodu dalej nie działa, a komp benzynowy podaje błędy braku komunikacji z klimą i abs/którego niemam/.
    Używając oprogramowania nie mogę uzyskać komunikacji z modułem Climatic.
    Czy ktoś wie co z tym zrobić? Czy moduł nadwozia trzeba zmienić na taki od wersji comfort, czy wystarczy go przekodować, czy może szukać usterki w innym miejscu.
    Elektryka jest podpięta zgodnie ze schematem z ETKI.
    Znalazłem w sieci taki schemat blokowy tego układu klimy, wygląda że komunikacja klimy odbywa sie przez moduł nadwozia z komp od wtrysku i z zegarami do których powinien być podpięty termometr - moje zegary nie pokazują temperatury, więc niewiem czy można go do nich podpiąć i coś przekodować, czy je też trzeba zmienić na takie od innej wersji.

Proszę o jakąś pomoc.
  • #11 29 Aug 2005 12:58
    blacktop
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    :D Wszystko ładnie działa.
  • #12 30 Nov 2008 21:23
    rychu1985
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jerrykul wrote:
    A jaki to samochód-jakieś dane, napisz co się dzieje, jakie objawy.

Mam problem. Pomyliłem guziki w vagu i przekodowałem climatronica. Efekt jest taki, że podczas włączaniu zapłonu, na climatronicu włącza sie wszystko co tylko da (tzn na panelu włączają się wszystkie kontrolki) i wszystko mruga chyba w sekundwowych odstępach. Miganie znika, gdy odpale pojazd. Jest to Golf 4, 1.9tdi silik ALH 90KM Co można z tym zrobić?

Zmiana Kodowania Sterownika CLIMAtronic Golf IV Zmiana Kodowania Sterownika CLIMAtronic Golf IV

Zmiana Kodowania Sterownika CLIMAtronic Golf IV
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products