X

Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania

03 Jan 2010 18:24 LOlofi
  • #1 03 Jan 2010 18:24
    lofi
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    W instrukcji jest napisane że przy kilku pierwszych uruchomieniach komputera należy pamiętać o podłączeniu komputera do zasilacza sieciowego, aby umożliwić pełnie naładowanie akumlatora. No to przy pierwszym uruchomieniu laptopa podłączyłem kabel zasilacza i bateria się ładowała, a gdy Windows w dolnym prawym rogu ekranu wskazywał 100% naładowanie baterii to odłączyłem zasilacz. Czy dobrze zrobiłem? Podejrzane jest dla mnie to że bateria ładowała się tylko 2 godziny.
  • #2 03 Jan 2010 18:36
    kamil12890
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.Ja sam kupiłem laptopa 4 miesiące temu.Zrobiłeś dobrze ja też tak robiłem i jest wszystko ok.Bateria ładuje się ok 2 godzin.Pozdrawiam
  • #3 03 Jan 2010 18:54
    Adikzgc
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Dobrze zrobiles. Ogolenie teraz nowe laptopy maja baterie Li-ion wiec nie jest potrzebne jakies specjalne formatowanie. Po prostu jak bedziesz mial 90-pare procent naladowania baterii to odlaczaj go od zasilania i dopiero jak bedzie juz cie informowal o niskim stanie baterii podlaczaj z powrotem, tak zeby ci sie calkiem nie gasil... Co jakis czas mozesz naladowac baterie na maxa i rozladowac do konca az sie komputer zgasi, chociaz nie jest to wymagane.

Moderated By mat_ed

Baterie należy uformować, a nie formatować. Nie wprowadzaj użytkowników w błąd.

• #4 03 Jan 2010 19:17
    fajny
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Chodzi o to, żeby nie podłączać baterii do ładowarki dopóki się do końca nie wyładuje, gdyż w przeciwnym razie następuje efekt ,,pamięci", przez co wskaźnik baterii będzie oszukiwał a komputer zamiast wyłączyć się przy ok.3-4% energii pozostałej w baterii wyłączy się przy 10-20%. Jeśli się posiada ładowarkę baterii notebookowych z funkcją rozładowywania efekt ten można całkowicie usunąć. Ogólnie nie formatuje się baterii, a elektronikę w niej zawartą, która to odpowiada za odpowiednie zasygnalizowanie wyładowania baterii. To by było na tyle. Polecam poczytać o tym w najnowszym Komputer Świecie (nie chce robić reklamy, a jedynie podpowiedzieć). To by było na tyle.
  • #5 03 Jan 2010 19:23
    michalinvion
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Polecam lekturę:
    Code:
    http://notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23
  • #6 03 Jan 2010 20:23
    januszjh
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Urządzenie lepiej się ładuje na wyłączonym systemie. Korzystanie ze sprzętu w trakcie ładowania niekorzystnie wpływają na jego proces. Dotyczy także innych urządzeń np. telefonów.
    Kiedyś ładowałem nokię i grałem jednocześnie, to po 20 minutach wyskoczył komunikat, że bateria naładowana, wszystkie kreski, ponowne podłączenie ładowarki - bateria pełna, no to ok, a potem po 1 dniu była rozładowana.
    Chociaż do formowania akumulatora nie włączajcie ładowanego urządzenia. Wiem jak ciężko jest się powstrzymać przed wypróbowaniem nowego urządzenia :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products