Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania
Autor
Wiadomość
lofi
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kobiór

Post#1 Post autora tematu 03 Sty 2010 19:24   

Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania

W instrukcji jest napisane że przy kilku pierwszych uruchomieniach komputera należy pamiętać o podłączeniu komputera do zasilacza sieciowego, aby umożliwić pełnie naładowanie akumlatora. No to przy pierwszym uruchomieniu laptopa podłączyłem kabel zasilacza i bateria się ładowała, a gdy Windows w dolnym prawym rogu ekranu wskazywał 100% naładowanie baterii to odłączyłem zasilacz. Czy dobrze zrobiłem? Podejrzane jest dla mnie to że bateria ładowała się tylko 2 godziny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2010 19:24   

Powrót do góry

kamil12890
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: radom

Post#2 03 Sty 2010 19:36   

Re: pierwsze ładowanie baterii w laptopie

Witam.Ja sam kupiłem laptopa 4 miesiące temu.Zrobiłeś dobrze ja też tak robiłem i jest wszystko ok.Bateria ładuje się ok 2 godzin.Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2010 19:36   

Powrót do góry

Adikzgc
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Zgorzelec

Post#3 03 Sty 2010 19:54   

Re: pierwsze ładowanie baterii w laptopie

Dobrze zrobiles. Ogolenie teraz nowe laptopy maja baterie Li-ion wiec nie jest potrzebne jakies specjalne formatowanie. Po prostu jak bedziesz mial 90-pare procent naladowania baterii to odlaczaj go od zasilania i dopiero jak bedzie juz cie informowal o niskim stanie baterii podlaczaj z powrotem, tak zeby ci sie calkiem nie gasil... Co jakis czas mozesz naladowac baterie na maxa i rozladowac do konca az sie komputer zgasi, chociaz nie jest to wymagane.

Moderowano przez mat_ed:
Baterie należy uformować, a nie formatować. Nie wprowadzaj użytkowników w błąd.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2010 19:54   

Powrót do góry

fajny
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Konin

Post#4 03 Sty 2010 20:17   

Re: Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania

Chodzi o to, żeby nie podłączać baterii do ładowarki dopóki się do końca nie wyładuje, gdyż w przeciwnym razie następuje efekt ,,pamięci", przez co wskaźnik baterii będzie oszukiwał a komputer zamiast wyłączyć się przy ok.3-4% energii pozostałej w baterii wyłączy się przy 10-20%. Jeśli się posiada ładowarkę baterii notebookowych z funkcją rozładowywania efekt ten można całkowicie usunąć. Ogólnie nie formatuje się baterii, a elektronikę w niej zawartą, która to odpowiada za odpowiednie zasygnalizowanie wyładowania baterii. To by było na tyle. Polecam poczytać o tym w najnowszym Komputer Świecie (nie chce robić reklamy, a jedynie podpowiedzieć). To by było na tyle.
Powrót do góry

michalinvion
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 03 Sty 2010 20:23   

Polecam lekturę:
Kod:
http://notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23

Powrót do góry

januszjh
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Radomsko

Post#6 03 Sty 2010 21:23   

Urządzenie lepiej się ładuje na wyłączonym systemie. Korzystanie ze sprzętu w trakcie ładowania niekorzystnie wpływają na jego proces. Dotyczy także innych urządzeń np. telefonów.
Kiedyś ładowałem nokię i grałem jednocześnie, to po 20 minutach wyskoczył komunikat, że bateria naładowana, wszystkie kreski, ponowne podłączenie ładowarki - bateria pełna, no to ok, a potem po 1 dniu była rozładowana.
Chociaż do formowania akumulatora nie włączajcie ładowanego urządzenia. Wiem jak ciężko jest się powstrzymać przed wypróbowaniem nowego urządzenia :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Pierwsze ładowanie baterii w notebooku - pytania
Strona 1 z 1