Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 03 Jan 2010 18:24
  lofi
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  W instrukcji jest napisane że przy kilku pierwszych uruchomieniach komputera należy pamiętać o podłączeniu komputera do zasilacza sieciowego, aby umożliwić pełnie naładowanie akumlatora. No to przy pierwszym uruchomieniu laptopa podłączyłem kabel zasilacza i bateria się ładowała, a gdy Windows w dolnym prawym rogu ekranu wskazywał 100% naładowanie baterii to odłączyłem zasilacz. Czy dobrze zrobiłem? Podejrzane jest dla mnie to że bateria ładowała się tylko 2 godziny.
 • #2 03 Jan 2010 18:36
  kamil12890
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Witam.Ja sam kupiłem laptopa 4 miesiące temu.Zrobiłeś dobrze ja też tak robiłem i jest wszystko ok.Bateria ładuje się ok 2 godzin.Pozdrawiam
 • #3 03 Jan 2010 18:54
  Adikzgc
  Level 7  
  Helpful post? (0)
  Dobrze zrobiles. Ogolenie teraz nowe laptopy maja baterie Li-ion wiec nie jest potrzebne jakies specjalne formatowanie. Po prostu jak bedziesz mial 90-pare procent naladowania baterii to odlaczaj go od zasilania i dopiero jak bedzie juz cie informowal o niskim stanie baterii podlaczaj z powrotem, tak zeby ci sie calkiem nie gasil... Co jakis czas mozesz naladowac baterie na maxa i rozladowac do konca az sie komputer zgasi, chociaz nie jest to wymagane.

  Moderated By mat_ed:

  Baterie należy uformować, a nie formatować. Nie wprowadzaj użytkowników w błąd.

 • #4 03 Jan 2010 19:17
  fajny
  Level 21  
  Helpful post? (+1)
  Chodzi o to, żeby nie podłączać baterii do ładowarki dopóki się do końca nie wyładuje, gdyż w przeciwnym razie następuje efekt ,,pamięci", przez co wskaźnik baterii będzie oszukiwał a komputer zamiast wyłączyć się przy ok.3-4% energii pozostałej w baterii wyłączy się przy 10-20%. Jeśli się posiada ładowarkę baterii notebookowych z funkcją rozładowywania efekt ten można całkowicie usunąć. Ogólnie nie formatuje się baterii, a elektronikę w niej zawartą, która to odpowiada za odpowiednie zasygnalizowanie wyładowania baterii. To by było na tyle. Polecam poczytać o tym w najnowszym Komputer Świecie (nie chce robić reklamy, a jedynie podpowiedzieć). To by było na tyle.
 • #5 03 Jan 2010 19:23
  michalinvion
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  Polecam lekturę:
  Code:
  http://notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23
 • #6 03 Jan 2010 20:23
  januszjh
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Urządzenie lepiej się ładuje na wyłączonym systemie. Korzystanie ze sprzętu w trakcie ładowania niekorzystnie wpływają na jego proces. Dotyczy także innych urządzeń np. telefonów.
  Kiedyś ładowałem nokię i grałem jednocześnie, to po 20 minutach wyskoczył komunikat, że bateria naładowana, wszystkie kreski, ponowne podłączenie ładowarki - bateria pełna, no to ok, a potem po 1 dniu była rozładowana.
  Chociaż do formowania akumulatora nie włączajcie ładowanego urządzenia. Wiem jak ciężko jest się powstrzymać przed wypróbowaniem nowego urządzenia :)
  Search 4 million + Products
Browse Products