X

HP Pavilion dv6000 - niedziałający mikrofon zew. i wbudowany

05 Jan 2010 11:42 FOfoee89
  • #1 05 Jan 2010 11:42
    foee89
    Level 7  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Mam oto taki problem. Dźwięk w moim laptopie działa poprawnie, lecz w ogóle nie działa mikrofon (ten wbudowany również). Ciekawą sprawą jest też to, że gdy puszczam muzykę z winampa, podłączam sobie słuchawki (2x wejście słuchawkowe z przodu) to dźwięk leci z głośników laptopa oraz w słuchawkach - czyli coś jest nie tak :|
    Próbowałem wszelkich sterowników, aktualizacji ich oraz patrzyłem na ustawienia w Biosie. Nadal nic. Podejrzewam, że albo mikrofon wbudowany "siadł" lub wejście mikrofonowe też "siadło" albo jest to wina sterowników.
    Miał ktoś podobne problemy? Może komuś udało się ten problem rozwiązać?

Wyprzedzając Wasze pytanie - korzystam z WinXP Pro SP 3.
  • #2 05 Jan 2010 13:22
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+1)
    A czy nie masz wyciszonego mikrofonu w Regulacji głośności??
  • #3 05 Jan 2010 13:58
    foee89
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie, nie mam, jest na full. Ale funkcja wycisz jest nieaktywna.
  • #4 05 Jan 2010 14:08
    Kristoff10
    Helpful post? (+1)
    Ustawione na maksa możesz mieć ale jak jest włączona funkcja wycisz to i tak nie będzie działało... jak to funkcja wycisz jest nieaktywna?
  • #5 05 Jan 2010 14:38
    foee89
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Funkcja jest nieaktywna. Pokazuje to ten obrazek :
  • #6 05 Jan 2010 16:53
    Kristoff10
    Helpful post? (0)
    Czy w menedżerze urządzeń nie masz żadnych "!" przy kontrolerach dźwięku? Jak wejdziesz w Regulację głośności i dasz Opcje/Właściwości i zakładkę nagrywanie masz ustawioną właściwą kartę?

P.S. Kończą mi się pomysły skoro mówisz że na właściwych sterach tak się dzieje...:/
  • #7 05 Jan 2010 17:26
    foee89
    Level 7  
    Żadnych "!" w menadżerze urządzeń nie mam, oprócz : "Kontroler hosta IEEE 1394 zgodny z OHCI" ale to chyba nie ma znaczenia.
    Co do regulacji głośności mam wybraną odpowiednią kartę - Conexant HD Audio input.
  • #8 05 Jan 2010 17:50
    0__0
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    A nie mial czasami robionego reballingu albo nie byl grzany ? -
    mialem taki przypadek ze po reballingu w dv6000 przestalo dzialac wyjscie sluchawkowe z przodu ( w viscie bylo to wyjscie po prostu nieaktywne mimo ze sygnal informujacy o wlozeniu wtyku docieral z gniazda do ukladu dzwiekowego (o ile pamietam alc )
  • #9 05 Jan 2010 18:48
    foee89
    Level 7  
    A możesz mi powiedzieć co to jest reballing?
    Jestem drugim właścicielem tego laptopa. Laptop oryginalnie miał Viste, ale pierwszy właściciel przerobił go WinXP. Z racji tego, że mi bardziej pasuje WinXP również zainstalowałem na nim świeżą kopię tego systemu.
    Laptop czasami się przegrzewa i słychać jak wiatraczek od procka sobie głośniej pochodzi. Średnia temp. procka wynosi ~50 stopni Celsjusza - wiem wysoka, ale co zrobić.
  • #10 05 Jan 2010 19:07
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    A możesz mi powiedzieć co to jest reballing?

To, że jesteś nowy na forum, nie oznacza, że jesteś zwolniony z 16 punktu regulaminu. Wykaż trochę własnej inicjatywy i wpisz w wyszukiwarkę to słowo, a dowiesz się o co chodzi. Ba, trafisz nawet na film instruktażowy jak taki reballing wykonać.
  • #11 05 Jan 2010 20:25
    foee89
    Level 7  
    Co do reballingu to nigdy nie był robiony przeze mnie. Może poprzedni właściciel coś robił, chociaż w moim przekonaniu wątpię.
  • #12 05 Jan 2010 20:41
    Kristoff10
    Helpful post? (0)
    Czy kiedyś działał Ci mikrofon? Czy nie masz takiej pewności?
  • #13 05 Jan 2010 21:04
    foee89
    Level 7  
    Takiej pewności na 100%. Nie sprawdzałem przed instalowaniem świeżej kopii systemu WinXP. Jeśli to wada natury technicznej a nie sterowników to będzie problem...
  • #14 05 Jan 2010 21:15
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Pobierasz Linuxa na Live CD i uruchamiasz z niego laptopa. Pod systemem Linux sprawdzasz czy wyżej opisany objaw też występuje. Jeśli tak, to problem leży po stronie sprzętowej, jeśli nie, to problem prawdopodobnie w systemie.
  • #15 05 Jan 2010 21:34
    foee89
    Level 7  
    A skąd mogę takie coś pobrać? Wpisałem w google : "live cd linux download", ale dużo bezsensownych rzeczy mi wyskoczyło. Mógłbym prosić o link?
  • #16 05 Jan 2010 21:37
    Removed
    Helpful post? (0)
    foee89 wrote:
    A skąd mogę takie coś pobrać? Wpisałem w google : "live cd linux download", ale dużo bezsensownych rzeczy mi wyskoczyło. Mógłbym prosić o link?

Przede wszystkim tylko trochę się wysilić trzeba.

http://www.linux.pl/?id=distro&kategoria=2
  • #17 03 Feb 2010 18:11
    duczka
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam podobny problem co w temacie tylko z tym ze mikrofon wewnętrzny mi nie działa, natomiast podpinany do złącza działa ale bardzo, bardzo cicho. Wiec moje pytanie brzmi, czy możliwe to jest przez np. uszkodzenie tasiemki łączącej panel dotykowy z płytą główną. Od razu mówię ze mikrofon jest dobrze podpięty do panelu bo sprawdzałem oraz w ustawieniach głośności mikrofon nie jest wykrywany. Pozdrawiam

Aha system to Windows 7 i sterowniki Realtec ver 6.1.7600.16385
  • #18 13 Feb 2010 16:49
    duczka
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Już sobie poradziłem. Na siłę trzeba było zainstalować sterownik Conexant Smart Audio 221 dla układu Hermosa. Teraz wszystko działa jak trzeba.

DEVICEID = HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5051
  • #19 29 Jan 2011 22:57
    JACOBBBBB
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Kolego duczka. mam ten sam problem co ty miałeś mógłbyś podrzucić jak podmienić sterowniki?
  • #20 30 Jan 2011 14:01
    duczka
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Dla mających problem z dźwiękiem w tym laptopie zamieszczam sterownik.

• #21 29 Jun 2014 09:38
    nabi666
    Level 7  
    Helpful post? (+1)
    czy ten sterownik działa tylko na Vista, a Win 7?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products