Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty i tani modding komputera.

dragopyrusa.onet.eu 05 Sty 2010 22:53 12138 26
  • #1 05 Sty 2010 22:53
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

Mam zamiar zrobić modding mojej obudowy komputera, najlepiej od najprostszych rzeczy. I jest mały problem - zupełnie nie mam pomysłu, a chciałbym, żeby ta obudowa jakoś lepiej wyglądała, chciałbym uwzględnić że jestem początkujący w elektronice i po prostu proszę o jakieś pomysły, porady jak zrobić to tanim kosztem, chodzi bardziej o tuning wizualny. Dodam że szukałem w google i na stronach, ale na nic nie mogę się zdecydować.
    Za każdą odp dziękuję serdecznie. Proszę o pomoc

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Pomoże ktoś!!! Proszę o pomoc w tej sprawie :D

• #3 10 Sty 2010 21:29
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

o to foty mojego kompa ale chciałbym dodac ze interesuje mnie modding wizualny obudowy domowym sposobem :)

Prosty i tani modding komputera. Prosty i tani modding komputera. Prosty i tani modding komputera. Prosty i tani modding komputera.

• #4 10 Sty 2010 21:33
    polonez15
    Poziom 32  

Najpierw porządne czyszczenie z kłaków kurzu ;];]

• #5 10 Sty 2010 22:01
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

no co to moj stary komp :) zaniedbałem go i chce go odnowic zeby był tylko do neta i na wyglad i tam w jakos gierke od czasu do czasu pograc heh mam nowke lepszy sprzet i bardziej zadbany heheh
    ok pomozecie mi go jakoś ulepszyć wizualnie :)

Dodano po 23 [minuty]:

pomoze ktoś

• Pomocny post
    #6 10 Sty 2010 23:29
    _haker_1
    Poziom 32  

Nie zeby takich tematow bylo 100. W sumie jakie 100 - z 1000 przynajmniej.
    Dziwne ze najlepsze mody powstaja ZAWSZE z tworczej iwencji autra i po zrobieniu sa publikowane. Najgorsze sa zazwyczaj te kiedy pada pytanie "pomoz ktos zmodowac mojego kompa :D".
    Jak nic nie mozesz wymyslic to jaki problem znalezc identyczny temat chociazby na tym forum? Poza tym chyba Ty najlepiej powinienes wiedziec co zrobic ze swoim pecetem a nie inni, sam to wymysl a jak bedziesz miec konretne pytania i problemy kazdy Ci pomoze - w przeciwnym wypadku ta zabawa moim zdaniem mija sie z celem.

• #7 11 Sty 2010 11:46
    Karaczan
    Poziom 39  

Mozna go np mlotkiem poobijac :D
    Bedzie oryginalny mod ;)

A tak na powaznie to koledzy wyzej napisali. Poczytaj, popatrz, mierz sily na zamiary, i dostepne narzedzia :P

• #8 13 Sty 2010 15:51
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

Zdecydowałem sie juz na kilka rzeczy. Mam pytanie jak wyciąć w mojej ściance bocznej otwór na plexe - chodzi mi o to zeby ten prostokącik z otworami w dolnym rogu został prosze o jakies pomysły i jak podłaczyc neony zeby migały w rytm muzyki za odp dzieki :)

• Pomocny post
    #9 13 Sty 2010 16:34
    Ilidan15
    Poziom 17  

Szlifierka kątowa + troche wprawy i Voila masz łądnie wycięte. Jak się na tym nie znasz popros sąsiada. :)

• #10 13 Sty 2010 16:59
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

:) a która plexa lepsza żółta czy zwykła przezroczysta biała?

• #11 13 Sty 2010 17:11
    Ilidan15
    Poziom 17  

Zależy co chcesz zrobić. I jaki jest twój ogólny zamysł na obudowe.
    Przedstaw swoje plany my ci doradzimy;)

• #12 13 Sty 2010 17:44
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

mam zamiar wstawic do środka katode lub neony osobiście wole neony i 4 trzy kolorowe wentylatory a neony lub katoda niebieska mam zasilacz 400 watt gorzej nie mam pomysłów na przód :(

• #13 13 Sty 2010 17:55
    marekk94
    Poziom 10  

Kup sobie nową obudowę,pełno tego na allegro.Na fotce widać , że masz komputer wsuwany w biurko, więc nie wiem na co ci to ;P
    A poza tym to nawet jak go wypolerujesz to lepiej nie będzie chodził :>
    Ja mam niezły sprzęcik w pace , a paka ma chyba z 10 lat i nie zamierzam wymieniać :>

• Pomocny post
    #14 13 Sty 2010 17:58
    Ilidan15
    Poziom 17  

Choinka... ehh..A nie lepiej dac motyw jakiś przewodni? Moze aluminiowa skrzynia? albo Silnik samolotu? Fajne też by było (widziałem taki projekt) Piramida z plexi.
    Zmatowić całą obudowe polakierowac czarnym lakierem nawet w środku. Z przodu podświetlnany na żółto/czerwono/niebiesko (najlepiej by pasowały którys z tch trzech kolorów) wentylator 120 mm a na nim fajny gril. Ale po co to planowanie skoro i tak nie wiem jak wyglada twoja obudowa w dziennym świetle bez oświetlenia. Zrób foty przedniego panelu lewego oraz góry. To najlepsze sektory do modingu .Powiedz jakie lubisz kolory , co lubisz robić/oglądac albo coś ta obudowa ma pasować do ciebie:)

• #15 13 Sty 2010 18:07
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

ten komputer mało uzywam mam inne cudo :) odczasu do czasu zejde odpale go i tyle a jak bedzi etrzeba bedzie stał na biurku :)A twoja obudowa wymiata szacun .

Dodano po 2 [minuty]:

po prostu chce jakos odnowic zeby fajie wygladał

Na początek odnów swoją pisownię i popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach!
    [DriverMSG]

• Pomocny post
    #16 13 Sty 2010 18:30
    Ilidan15
    Poziom 17  

A to trzeba go zmatowić. Nowy lakier położyć w środku tez prysnąć lakierem. Kupić naklejke na bok obudowy . Albo samemu coś namalować spray'em jak masz talent. z przodu wyciąć dziurę na wentylator . I jakiegos fajnego grilla przymocować. Podswietlenie niebieskimi ledami. I szpan.

• #17 13 Sty 2010 18:35
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

nom masz racje dzięki i jeszcze jedno pytanie dotyczące ułożenia kabli mam z tym trochę problemu

• Pomocny post
    #18 13 Sty 2010 18:40
    Ilidan15
    Poziom 17  

Okrągłe taśmy IDE. Albo te taśmy ide złóż na pół potam jeszcze raz na pół i zwiąż czyms . Kable przedniego panelu puść pod dyskami. Nie widze dużo na twoich zdięciach. Zrób nowe

tutaj masz przykład IDE

• #19 13 Sty 2010 19:15
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

lepszych nie mogłem zrobic a kilka kabli wyciagne np wyrzuce stacje dyskietek juz jedna tasma i jeden kabel zasilajacy odejdzie jedyny problem to kostka ta od zasilacza co idzie do płyty głównej jest w dziwnym miejscu i niezbyt fajnie wyglada opiera sie t awiozka o radiator
    oto foty

• #20 13 Sty 2010 19:33
    Ilidan15
    Poziom 17  

Dyskietke wywal bo i tak nie uzywasz . Po co ci aż dwa napędy? daj sobie jedną nagrywarke DVD. to co ci zostanie wolne daj za płyte .

• #21 13 Sty 2010 19:45
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

dobrze tak zrobie odezwe sie jak jak polakieruej i jakpoukładam kable dzieki za pomoc

• #22 02 Lut 2010 12:18
    MiniBoy
    Poziom 8  

Ja bym proponował kupić cienki taśmy a kable od zasilacza zakleić np. czarną izolatką a gdy dodasz parę diod izolatki praktycznie nie widać.
    Co do przodu najlepiej tak jak gościu jakiś tam mówił wyjmij 1 napęd i wyjmij ścianki od napędów i włóż tam np. szkło albo plekse od razu będzie lepszy efekt ,nie wiem jak u ciebie jest ale u mnie po odkręceniu stacji dysk. mogłem wyjąć ten przód przez który wkłada się dysk. i włożyłem tam małe szkiełko a po bokach i na górze umieściłem 2diody efekt jak dla mnie niezły.
    Pozdrawiam.

• #23 02 Lut 2010 20:47
    dawidkali
    Poziom 18  

Jak wstawić okno z pleksi? Tu masz opisane krok po kroku http://pimp-my-pc.webnode.com/zrob-to-sam-pomoc/okno-z-pleksi-/

Pleksa ładnie zanitowana, bez zagięć żadnych.

A ja z przodu wyciąłem przyciski power, reset i tam wstawiłem podświetlany wentylator, na dół diody, a panel na przyciski zrobiłem sam i wstawiłem w kieszeń napędów. I wygląda to mniej więcej tak, w panelu wycięte otwory okrągłe, przynitowana pleksa, w pleksie same przyciski i podświetlone na czerwono daje super efekt takiej obwódki wokół nich. Zamieszczę fotki jeśli ktoś będzie chciał.

Dodano 03 Lut 2010 20:58
    Fotki mojego dzieła są w tym temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7638833&highlight=#7638833
    nie będę wrzucał po kilka razy.

• #24 04 Lut 2010 07:53
    dawidkali
    Poziom 18  

Masz to na myśli...??

Hehe to dopiero 50% z moich planów na tę obudowę. Na razie trzeba funduszy na wentylatory. Chcę czerwone.

• #25 06 Lut 2010 00:30
    MiniBoy
    Poziom 8  

mi zaproponowano w poprzednim poście przemalowanie i wstawienie pleksy i powiem ci że to fajny pomysł tobie też go polecam.

• #26 06 Lut 2010 09:36
    dawidkali
    Poziom 18  

A co ja mam zrobione...?? Ziomek.. Bok jest przemalowany i pleksa tam jest. A reszta idzie po trochu.

• #27 21 Gru 2010 13:41
    dragopyrusa.onet.eu
    Poziom 8  

dzięki wszystkim za pomoc wkrótce pokaże co udało mi sie osiągnoć temat FINISH

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme