Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piła husqvqrna 40 -mieszanka

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Piła husqvqrna 40 -mieszanka
Autor
Wiadomość
pawel12
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: mazowsze

Post#1 Post autora tematu 06 Sty 2010 11:42   

Piła husqvqrna 40 -mieszanka

Witam. Nie mam instrukcji , dlatego pytam ,czy może ktoś dokładnie powiedzieć jaki jest skład mieszanki paliwowej w tej maszynie ,bo każdy podaje w granicach od 1:25 do 1:50.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2010 11:42   

Powrót do góry

on117
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 06 Sty 2010 12:03   

Re: Piła husqvqrna 40 -mieszanka

pawel12 napisał:
czy może ktoś dokładnie powiedzieć jaki jest skład mieszanki paliwowej w tej maszynie ,bo każdy podaje w granicach od 1:25 do 1:50.

Napisz jaki masz olej do paliwa? Przeważnie na olejach pisze ile się go wlewa, ale nie radzę się sugerować tylko tym co pisze na oleju. Jak nie masz oleju to nie kupuj na stacji benzynowej, bo mogą ci sprzedać kiepskiej jakości. Tylko najlepiej kup w serwisie, sklepie z takimi piłami, kosiarkami. Tam też udzielą ci informacji ile tego zakupionego oleju należy wlać do mieszanki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2010 12:03   

Powrót do góry

orzel-jak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Września

Post#3 06 Sty 2010 12:12   

Husqvarn ma stosunek 1:50 i jak kolega wyżej napisał kup olej w serwisie bo przypadkowy może być słabej jakości. Oczywiście w jakimkolwiek no chyba że jest na gwarancji to musisz mieć oryginalny husqvarny-zielony ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2010 12:12   

Powrót do góry

39006
Gość

Post#4 06 Sty 2010 12:22   

Instrukcja, do Husqvarny 40 mówi, oryginalny olej husqvarny 1:50, inne oleje 1:33 - .
Oryginalny olej Stihla też 1:50, ze względy na podwyższoną zawartość teflonu.
Powrót do góry

tumak5
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gorzanów

Post#5 06 Sty 2010 17:00   

Ponoć trzeba stosować olej taki jaki był stosowany wcześniej, gdyż może dojść do usunięcia nagaru zgromadzonego na tłoku i wtedy może dojść do uszkodzenia.
Najczęściej stosowane to Stihl i Husqvarna i te mają stosunek 1:50. Praktycy pilarze mówią że lepszy jest Stihl. Z tego co mówią spece jeden ma właściwości oczyszczające, a drugi uszczelniające. Gdy był stosowany olej typu mixol to trzeba taki stosować w dalszym ciągu, bo może dojść do usterki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2010 17:00   

Powrót do góry

orzel-jak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Września

Post#6 06 Sty 2010 17:11   

tumak5 napisał:
Ponoć trzeba stosować olej taki jaki był stosowany wcześniej, gdyż może dojść do usunięcia nagaru zgromadzonego na tłoku i wtedy może dojść do uszkodzenia.
Najczęściej stosowane to Stihl i Husqvarna i te mają stosunek 1:50. Praktycy pilarze mówią że lepszy jest Stihl. Z tego co mówią spece jeden ma właściwości oczyszczające, a drugi uszczelniające. Gdy był stosowany olej typu mixol to trzeba taki stosować w dalszym ciągu, bo może dojść do usterki.

Mixol to do komarka.
Kolego nie wiem skąd takie wnioski jeśli chodzi o olej stihl czy husqvarna.
Jeśli stosuje się dobry zamiennik to zawsze 1:50 innych się nie stosuje.
A już na pewno nie 1:25 bo taka piła na pewno nie będzie dobrze pracować.
Najlepsze rozwiązanie to pełen syntetyk choć faktycznie jest drogi ale myślę że wart ceny.
Powrót do góry

tumak5
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gorzanów

Post#7 07 Sty 2010 13:53   

Są "ludzie lasu"- "pilarze" u których widziałem takie cuda jak mixol, fakt bardzo rzadko już teraz.
O oleju stihl czy husqvarna to nie wnioski, bo ja tego nie zaobserwowałem, ja używam oleju Hqv, tylko na jakimś wykładzie słyszałem od mądralińskiego Pana takie ciekawostki, a ile w tym prawdy?... ja tego nie badałem :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Piła husqvqrna 40 -mieszanka
Strona 1 z 1