Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Piła husqvqrna 40 -mieszanka

Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Inne Silniki Spalinowe ->Piła husqvqrna 40 -mieszanka Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
pawel12
Level 19
Helped: 20
Post rating: 35
pawel12
Level 19
Post#1 06 Jan 2010 10:42  Topic author   

Piła husqvqrna 40 -mieszanka

Witam. Nie mam instrukcji , dlatego pytam ,czy może ktoś dokładnie powiedzieć jaki jest skład mieszanki paliwowej w tej maszynie ,bo każdy podaje w granicach od 1:25 do 1:50.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
on117
Level 27
Helped: 77
Post rating: 6
on117
Level 27
Post#2 06 Jan 2010 11:03    

Re: Piła husqvqrna 40 -mieszanka

pawel12 wrote:
czy może ktoś dokładnie powiedzieć jaki jest skład mieszanki paliwowej w tej maszynie ,bo każdy podaje w granicach od 1:25 do 1:50.

Napisz jaki masz olej do paliwa? Przeważnie na olejach pisze ile się go wlewa, ale nie radzę się sugerować tylko tym co pisze na oleju. Jak nie masz oleju to nie kupuj na stacji benzynowej, bo mogą ci sprzedać kiepskiej jakości. Tylko najlepiej kup w serwisie, sklepie z takimi piłami, kosiarkami. Tam też udzielą ci informacji ile tego zakupionego oleju należy wlać do mieszanki.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
orzel-jak
Level 15
Helped: 6
Post rating: 14
orzel-jak
Level 15
Post#3 06 Jan 2010 11:12    

Husqvarn ma stosunek 1:50 i jak kolega wyżej napisał kup olej w serwisie bo przypadkowy może być słabej jakości. Oczywiście w jakimkolwiek no chyba że jest na gwarancji to musisz mieć oryginalny husqvarny-zielony ;-)

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
39006
Removed
39006
Removed
Post#4 06 Jan 2010 11:22    

Instrukcja, do Husqvarny 40 mówi, oryginalny olej husqvarny 1:50, inne oleje 1:33 - .
Oryginalny olej Stihla też 1:50, ze względy na podwyższoną zawartość teflonu.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
tumak5
Level 16
Helped: 1
tumak5
Level 16
Post#5 06 Jan 2010 16:00    

Ponoć trzeba stosować olej taki jaki był stosowany wcześniej, gdyż może dojść do usunięcia nagaru zgromadzonego na tłoku i wtedy może dojść do uszkodzenia.
Najczęściej stosowane to Stihl i Husqvarna i te mają stosunek 1:50. Praktycy pilarze mówią że lepszy jest Stihl. Z tego co mówią spece jeden ma właściwości oczyszczające, a drugi uszczelniające. Gdy był stosowany olej typu mixol to trzeba taki stosować w dalszym ciągu, bo może dojść do usterki.

Helpful post? + -1
Back to top
orzel-jak
Level 15
Helped: 6
Post rating: 14
orzel-jak
Level 15
Post#6 06 Jan 2010 16:11    

tumak5 wrote:
Ponoć trzeba stosować olej taki jaki był stosowany wcześniej, gdyż może dojść do usunięcia nagaru zgromadzonego na tłoku i wtedy może dojść do uszkodzenia.
Najczęściej stosowane to Stihl i Husqvarna i te mają stosunek 1:50. Praktycy pilarze mówią że lepszy jest Stihl. Z tego co mówią spece jeden ma właściwości oczyszczające, a drugi uszczelniające. Gdy był stosowany olej typu mixol to trzeba taki stosować w dalszym ciągu, bo może dojść do usterki.

Mixol to do komarka.
Kolego nie wiem skąd takie wnioski jeśli chodzi o olej stihl czy husqvarna.
Jeśli stosuje się dobry zamiennik to zawsze 1:50 innych się nie stosuje.
A już na pewno nie 1:25 bo taka piła na pewno nie będzie dobrze pracować.
Najlepsze rozwiązanie to pełen syntetyk choć faktycznie jest drogi ale myślę że wart ceny.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
tumak5
Level 16
Helped: 1
tumak5
Level 16
Post#7 07 Jan 2010 12:53    

Są "ludzie lasu"- "pilarze" u których widziałem takie cuda jak mixol, fakt bardzo rzadko już teraz.
O oleju stihl czy husqvarna to nie wnioski, bo ja tego nie zaobserwowałem, ja używam oleju Hqv, tylko na jakimś wykładzie słyszałem od mądralińskiego Pana takie ciekawostki, a ile w tym prawdy?... ja tego nie badałem :D

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Inne Silniki Spalinowe -> Piła husqvqrna 40 -mieszanka
Page 1 of 1

Similar topics to piła husqvqrna 40 -mieszanka

Piła spalinowa Redstorm - Nowa piła nie odpala. (4)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.095 seconds