Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy
Autor
Wiadomość
ramagoma
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: londyn

Post#1 Post autora tematu 07 Sty 2010 20:01   

Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy

mam zupelnie ten sam problem i to juz od 2-3 miesiecy. Bylem w komputerowym i niewiele mi powiedzial, bo nawet niechcial sprawdzic. Powiedzial zebym kupil sobie nowa matryce, ale moim zdaniem o moze nie pomoc. Calosc zaczela sie jakies 3 miesiace temu. Widzialem na swoim Acer Aspire 5720 takie kolorowe kreski, wiec zresetowalem komp i wszystko bylo ok. Pomyslalem ze to karta graf pewnie sie przegrzala(w koncu zintegrowana). Po resecie wszystko ok- Mozna bylo zamykac i otwierac pokrywke(matryce)
i nic sie nie dzialo. 2tyg. pozniej znow te kreski. Coraz czesciej, az w koncu doszedlem do wniosku ze pukanie matrycy z roznych stron sciaga efekt tych kolorowych lini. Jak zreszta widac sa to wszystkie linie pionowe, nie ma tylko poziomych. LAptopa kilka razy rozkrecalem i oczywiscie tasma jest dobrze podlaczona i ruszanie jej, odlaczanie dopychanie nic nie daje. Styki(kabelki) na zgieciu(zamknieciu) wygladaja dobrze i po rozprostowaniu rowniez ekran nie dziala. Czasami jak komputer sobie troche podziala to nagle wszystko jest ok- wystarczy mocniej ruszyc i znow nic nie widac(tylko kolorowe paski). A i na zew. monitorze wszystko dziala ok
Moje spostrzezenia sa nastepujace:
Kabelek czy tasma ktora idzie od matrycy jest zle podlaczona do karty graficznej i sie luzuje i niestyka- ta opcje raczej wykluczam z powodu gdyz pukanie w matryce, a nie w laptopa czasami naprawi problem na chwile.
Tak jak ktos pisal tasma laczaca ciekle krysztalu z elektronika nie styka(juz glebsze ingerowanie w sama matryce- nawet nie wiem jak to podlaczyc i czy wogule to sie da. ALe wedlug mnie jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu. Nie wie ktos moze jak sie do tego dostac, aby naprawic to domowym sposobem?? Narazie najglebiej jak wszedlem w matryce to byla wymiana swietlowki- Te wszystkie biale folie(przezroczyste, co pomagaja lepiej usytowac swiatlo swietlowki) tez wymienialem...

Czy w moim przypadku konieczny bedzie zakup nowej matrycy, czy jeszcze cos wyskrobie z tego? Bo ten laptop to malo ze procesor mozna by wymienic bo juz z 100razy sie przegrzal :) to jeszcze bateriama juz 3lata:D) trzyma 10min i tez trzeba ja wymienic:D:D Jakby te wszystkie koszty mial pozliczac to wyszloby tyle ze lepiej drugiego lapka kupic...

Wydzieliłem jako osobny temat. Edytuj post. W aktualnej formie jest mało czytelny. mat_ed

Powrót do góry

technohunter
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zielona Góra

Post#2 07 Sty 2010 22:37   

Re: Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy

Witam
Przypadku twojego laptop najczęściej spotykana usterka połączenie matryca z kart graficzna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sty 2010 22:37   

Powrót do góry

ramagoma
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 23 Mar 2010 21:03   

czyli co moge zrobic, aby to naprawic?? Wystarczy wymienic kabel pomiedzy matryca, a karta graficzna?? Dodam ze jak podlacze monitor przez kabeld-sub to wszystko ladnie smiga. Pzdr
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 24 Mar 2010 02:01   

technohunter - opowiadasz bajki, czy wysysasz z palca?
To nie jest najczęstsza usterka tych laptopów.

ramagoma - załącz zdjęcia tych "efektów" na matrycy.
Powrót do góry

technohunter
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 25 Mar 2010 22:47   

Witam
Nie wysysasz z palca tylko tak jest prawda o tym model.
Ten model ja sam naprawiałem.Sam napisałem do acer pomoc i o nie także odpowiedzieli,że podobne usterki są naprawiane w tym modelu.
O to linki z podobnymi problem laptop,żeby pan vogelek23 po oglądał.

http://www.youtube.com/watch?v=q0Wi-1l8Zpg

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?acer-aspire-5720-screen-test=&i=NVBpcVl2cWuRpMEd2UGs
Powrót do góry

ramagoma
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 26 Mar 2010 00:10   

Witam!
Obawaim sie, ze jednak jest to matryca. Moje paski wygladaja jak kolegow z tych tematow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1621699.html#7876972

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1590393.html#7747016

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1310714.html

Tylko u mnie jest tych paskow mniej(sa grubsze, a mniej w ogole ich jest). Pogodzilem sie z faktem, iz musze wydac 150zl na uzywana matryce, lub prawie 400zl na nowa. Niestety dalej nie wiem czy mi sie to placa, bo sam laptop wart z 1000zl, z naprawiona matryca. Narazie od kilku m-cy mam podlaczonego laptopa do monitora stacjonarnego i narazie jest ok. Niestety jak gdzies jade, nie moge wziasc laptop, a przydalby mi sie... Narazie sytuacje przez zime zostawilem, ale teraz zbliza sie lato, czas wyjazdow i pora naprawic co niedzialajace. Caly czas rozwazam, kupno nowego laptopa, lub naprawienie tego. Jest on troszke za wolny(2GB ramu, 1,8Ghz Core2Duo, 160GB HDD, zintegrowana grafa). Niestety wszystkiemu jestem winien, bo problemy z matryca zaczely sie w 23miesiacu od kupna laptopa, a akurat mial 24mcy gwarancji, gdybym nie odkladal tego na ostatnia chwile to pewnie by mi wymienili za darmo, a tak msuze placic.

Jesli widzicie jakeis rozwiazanie dla mnie to napiszcie. Technohuntner jesli myslisz, ze wymiana tasmy cos tutaj pomoze, to podaj mi jakis argument do tego. Powiem ci ze keidy jeszcze laptop byl na pol chodzie to stukanie w ekran pomagalo odpedzic kolorowe pionowe paski. Rowniez wyginatel tasme na rozne strony podczas pracy laptopa i zadnych efektow to nie dalo...

Pozdrawiam!
Powrót do góry

technohunter
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 29 Mar 2010 00:57   

Przetestuj tymi programami laptop, żeby wyeliminować usterkę kart graficznej
furMark (extreme burning mode)
OCCT - odpowiedni tryb (nawet PSU TEST)
video memory stress test
Powrót do góry

janekg16
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 11 Wrz 2010 09:54   

Witam Posiadam ten sam lapek lecz u mnie sytuacja troszkę inna , paski są ale na szczęście posiadam inna matryce która chodziła normalnie w innym lapku , gdy ja podmieniłem pod ta "niby" zepsutą to dalej mam paski lecz zamiast (w starej matrycy) miałem tylko 1 kolor pasków , to teraz w tej co zamontowałem mam kilka kolorów pasków pionowych razem z efektem rozjaśnienia ekranu a po chwili przyciemnienia całości , jak podłączę pod D-SUB/DVI to obraz na początku Bios/Post są w porządku bez żadnych artefaktów lecz potem przy ładowaniu (Visty) przeskakują w dol co jakiś czas niebieskie kwadraty a potem system nie wchodzi do windowsa tylko zostaje czarny ekran ( z tego co do tej pory zrobiłem wywnioskowałem ze wina leży po karcie graficznej ale nie wiem czy czasem taśma zawiodła ) - lapek ma 2 lata
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bielsko-Biała

Post#9 11 Wrz 2010 13:34   

Spróbuj jeszcze innych sterowników ale i tak obawiam sie ,że wina leży po stronie grafiki... podczas właczenia biosu grafika nie korzysta z wszystkich funkcji wiec dopiero po wejsciu do windowsa pojawiają sie rózne akcje... ale tak jak napisałem wcześniej pierwsze sterowniki :) ps. po 2 latach to miała powody pasc grafa.
Powrót do góry

janekg16
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 13 Wrz 2010 08:24   

kart. graf. jednak padła ale nie wiem co zrobić z matrycą skoro na tej starej miałem problem typu title="Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy">Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy
lecz te bardziej cienkie i były jaśniejsze ,

a na tej co zamontowałem (bez zmiany inwertera) mam takie : > Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy ,

z tego co znów mi się wydaje to oby dwie matryce są made in wyciep , albo jeszcze muszę zamienić na tej 2 inwerter inny >?? , tak podsumowując cala naprawa to (karta graf. taka sama - 225zł z przesł i matryca - 180-250 = koło 470zł ) co za tym idze zeby kupic sobie innego lapka ehh..
Powrót do góry

janekg16
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 14 Wrz 2010 12:05   

problem rozwiązany , padała sama grafa (uruchomienie jej na jakiś czas aby zdiagnozować sama matryce , girrllowanie ;) , 180 stopni na 8-9min) , kupie Radka do niego i po sprawie :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2010 12:05   

Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Września

Post#12 10 Lut 2012 18:28   

Witajcie

Mam bardzo podobny problem jak te które tu opisaliści.
Pacjent: Acer Aspire 5720ZG
Objawy: Pionowe kolorowe paski na matrycy,
Podjete działąnia sprawdzające:
-lapek podpiety pod zewnetrzne wyjscia do monitora i wszystko działa OK. Nie ma najmnieszych problemów.

Wiec diagnoza Uszkodzona Matryca, lub Taśma (tak mi sie wydaje)

Wymieniłem Matryce I... lipa obraz czarny matryca sie zapala lecz nic nie pokazuje. Pomyślałem wiec że skoro tak daleko juz poszedłem wymieniam taśme i... Nadal nic BLACK SCREEN...

Pytanie co padło, Karta Graficzna, a może inwerter?

Czy matryca z innego modelu Aspire Pasuje Do mojego czy to raczej tez problem.

Oznaczenia matrycy niby te same różnia sie tylko dwoma oznaczeniami ale model ten sam.

Podpowiedzcie co robić bo powoli brakuje mi pomysłów i cierpliwości.

Lapek ma działąć taki jest priorytet.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2012 18:28   

Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 10 Lut 2012 18:36   

W4ski napisał:
Witajcie

Mam bardzo podobny problem jak te które tu opisaliści.
Pacjent: Acer Aspire 5720ZG
Objawy: Pionowe kolorowe paski na matrycy,
Podjete działąnia sprawdzające:
-lapek podpiety pod zewnetrzne wyjscia do monitora i wszystko działa OK. Nie ma najmnieszych problemów.

Wiec diagnoza Uszkodzona Matryca, lub Taśma (tak mi sie wydaje)

Wymieniłem Matryce I... lipa obraz czarny matryca sie zapala lecz nic nie pokazuje. Pomyślałem wiec że skoro tak daleko juz poszedłem wymieniam taśme i... Nadal nic BLACK SCREEN...

Pytanie co padło, Karta Graficzna, a może inwerter?

Czy matryca z innego modelu Aspire Pasuje Do mojego czy to raczej tez problem.

Oznaczenia matrycy niby te same różnia sie tylko dwoma oznaczeniami ale model ten sam.

Podpowiedzcie co robić bo powoli brakuje mi pomysłów i cierpliwości.

Lapek ma działąć taki jest priorytet.

Jak z powrotem dasz starą matryce to tez nic na niej nie wyświetla?
Inverter jak by padł to byś tylko podświetlenia nie miał a treść by było lekko widać.
Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 10 Lut 2012 18:45   

nie na starej matrycy zapala sie i widac kolorowe paski pionowe, na nowej Cisza ciemno, nic nie widać.

Czyli co Karta graficzna umarłą czy matryce kupiłem uśmiercona.
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 10 Lut 2012 18:47   

Na starej matrycy tylko paski i nic więcej zero treści ?
Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Post#16 10 Lut 2012 18:54   

Dokładnie coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1621699.html#7876972

Starciłem już wene i wykorzystały mi sie możliwości,

Dodano po 2 [minuty]:

A zauwazyłem teraz ze jak postawiłęm system i wgrałem stery do grafy Nvidia to komp sie zrestartował, i co sie właczy to restart i tak w kółko, czuje ze Grafa umarła.
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Post#17 10 Lut 2012 18:56   

Wskazywało by na matryce ale nie jest to takie pewne w Twoim przypadku, podaj oznaczenia starej i nowej matrycy
Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Post#18 10 Lut 2012 19:09   

stara matryca to LP154WX4 (TL)(B2) 6091L-0503K

a NOWA LP154WX4 (TL)(B4) 6091L-0747B
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 10 Lut 2012 19:21   

Dziwne, z opisów wynika że jest kompatybilna , możliwe że jest nie sprawna. nie masz możliwości innej prawdzić choćby pękniętej jakiejś byle by jakiś obraz było widziec.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2012 19:21   

Powrót do góry

alltech2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: plock

Post#20 10 Lut 2012 19:30   

A sprawdziłeś dokładnie ile pinów ma taśma od matrycy wystarczy że jest o jedno więcej i problem z działaniem.
Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Post#21 10 Lut 2012 19:36   

W4ski napisał:
stara matryca to LP154WX4 (TL)(B2) 6091L-0503K

a NOWA LP154WX4 (TL)(B4) 6091L-0747B

ok a czy te matryce różnia sie taśmami?

bo ja kupiłem nową taśme ale do starej matrycy. a jak powinna być do nowej, nie mam pojecia czy ta sama czy inna.

Dodano po 1 [minuty]:

_1KOKO napisał:
Dziwne, z opisów wynika że jest kompatybilna , możliwe że jest nie sprawna. nie masz możliwości innej prawdzić choćby pękniętej jakiejś byle by jakiś obraz było widziec.

no włąsnie nie mam żadnej innej.
Powrót do góry

alltech2
Poziom 17
Poziom 17

Post#22 10 Lut 2012 21:27   

Musisz porównać pinouty matryc masz jedną i drugą.
Powrót do góry

W4ski
Poziom 3
Poziom 3

Post#23 10 Lut 2012 21:30   

Jasne mam, wyeliminowałem juz inwerter, zostaje mi tylko matryca albo uszkodziła sie w transporcie albo kupiłem padniętą, dobrze ze jest gwarancja.
Powrót do góry

alltech2
Poziom 17
Poziom 17

Post#24 10 Lut 2012 21:37   

Gwarancja to jest twój atut może wysłał ci niesprawną albo wymiana albo zwrot kasy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Acer Aspire 5720 kolorowe paski na matrycy
Strona 1 z 1