Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 08 Sty 2010 10:44
    uzurpator
    Poziom 9  

witam
    mieszkam w bloku 4 piętrowym z centralnym ogrzewaniem miejskim, na ostatnim pietrze

w łazienkach mamy zamontowane grzejniki w układzie świecy tj. każdy ma dwie grube rury które są jednocześnie pionami [ na zasileniu i powrocie ]

sąsiad z parteru woził fachowca który ma mu wstawić zamiast tych rur drabinkę łazienkową

fachowiec chce wywalić grube rury zasilenie puścić przez drabinkę a powrót po prostu spiąć i puścić bezpośrednio

czy można wykonać taki układ ? czy u mnie na 4p. będzie grzało?
    przecież grzejniki zawsze łączy się z pionu przez trójniki a w takim układzie cały pion leci przez drabinkę czy to nie będzie stawiało oporów z obiegiem ?

• #2 08 Sty 2010 11:00
    on117
    Poziom 27  

uzurpator napisał:
    przecież grzejniki zawsze łączy się z pionu przez trójniki a w takim układzie cały pion leci przez drabinkę czy to nie będzie stawiało oporów z obiegiem ?

Drabinka musiała by mieć taki sam przekrój jak pion, a to raczej nierealne. Proponuję wymienić cały pion na rurki np. miedziane i wszędzie zamontować drabinki.

• #3 08 Sty 2010 11:33
    uzurpator
    Poziom 9  

wymiana pionu nie wchodzi w rachubę ludzie po remontach itp a ile może taki grzejnik przytkać pion

czy układ z trójnikami i gałązkami był by lepszy? czy z kolei woda nie wybierze sobie małego obiegu przez drabinkę zamiast pchać się na górę ?

• #4 08 Sty 2010 12:37
    on117
    Poziom 27  

uzurpator napisał:
    czy układ z trójnikami i gałązkami był by lepszy? czy z kolei woda nie wybierze sobie małego obiegu przez drabinkę zamiast pchać się na górę ?

Nie będziesz miał wtedy wpływu na to. Jak sąsiad będzie grzał to ty będziesz miał zimno.

Jakie są te główne rury, bo może można zastosować inny grzejnik niż drabinka?

• #5 08 Sty 2010 12:59
    Usunięty
  • #6 08 Sty 2010 12:59
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    sąsiad z parteru woził fachowca który ma mu wstawić zamiast tych rur drabinkę łazienkową

Witam.
    Z tego co wiem to bez zgody administracji nie może sam na własną rękę zmieniać grzejników.Wszystko musi być skonsultowane i wyliczone w/g projektu.Wiem bo nie dawno przerabialiśmy takie ogrzewanie.Były wyliczane moce grzejników itd.mnóstwo papierów,dokumentacji i co tam jeszcze.Administracja dbała żeby klient nie pobierał więcej mocy niż to wyliczone i opłacane w czynszu.
    Chyba że zrobi to po cichu bez spuszczania wody z pionu.Ale zakłócając rozpływ wody sam się wpakuje w kłopoty i zapłaci karę.Ktoś będzie miał zimno i zgłosi,prawda?

• #7 08 Sty 2010 16:25
    uzurpator
    Poziom 9  

narobiłem rabanu nie zgodziłem się na zamknięcie odpowietrzenia czyli nie mogli nic zrobić bo by im przebijało z innych pionów.

sąsiad poleciał do zarządcy budynku a tu zonk :
    chcą zobaczyć projekt, ocenę rzeczoznawcy, wyliczenia, uchwałę wspólnoty itp.a potem jeszcze odbiór po robocie

ciekawe czy przejdzie projekt z grzejnikiem w szereg z pionem czy też na trójnikach i gałązkach ale tego się już pewnie nie dowiem mogę tylko obserwować zmiany temperatury

[color=red]Trzy posty i wszystkie naruszające zasady forum i regulamin ! Popraw je ! Proszę nie zaniżać poziomu Elektrody .
    mod.serwisant73
    [/color]

• Pomocny post
    #8 08 Sty 2010 17:57
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

No i dobrze zrobiłeś!Nie ma samowolki!
    Teraz tylko kliknąć pomógł i temat można zamykać.Pozdro.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty