Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konfiguracja TP-LINK TD-W8901G, łącze Netii

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Konfiguracja TP-LINK TD-W8901G, łącze Netii
Autor
Wiadomość
maciekx09
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 11 Sty 2010 18:01   

hejka.Dizisaj kupilem Router TP linka ( model TD-W8901g) oraz adapter USB zeby miec neta na 2gim kompie. mam problem z tym routerem. Podpinam go dobrze ale nadal cos jest nie tak.
Tak podłączyłem swoj router.

Ten pusty prostokat to takie cos ktore mam zamiast telefonu

Problem polega na tym ze ikonka "WLAN" i "2" mrygają. ( gniazdo w ktorym router laczy sie z komputerem)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 18:01   

Powrót do góry

Mateo_19_07
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Końskie

Post#2 11 Sty 2010 18:38   

Re: Problem z Routerem TP LINK TD-W8901g

Po pierwsze: Czy telefon jest podlaczony przez mikrofiltr?
Po drugie: Skoro mryga Ci dioda 2 to znaczy ze jest jakis problem z połączeniem mianowicie moze to byc zly kabel lub jest on uszkodzony. Sprawdz czy jest to kabel prosty czy skrętka.
Po trzecie: Skoro WLAN miga to najprawdopodobniej rowniez jest problem z polaczeniem bezprzewodowym. Moze jakis bledzik w konfiguracji?

A tak w ogole to napisz czy nie masz wcale dostepu do Internetu. W czym dokladnie tkwi problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 18:38   

Powrót do góry

maciekx09
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 11 Sty 2010 20:29   

Mam neta z netii 1mb i 2 komputery. Adaptera jeszcze nie podlaczalem no bo po co skoro nie moge routera skonfigurowac.
1) Nie mam telefonu, mam sam mikrofiltr. ( drugi telefon ktory mam na dole jest podlaczony ale tylko do gniazdka)
2) Ten kabel wyglada jak taki telefoniczny tylko troche wiekszy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 20:29   

Powrót do góry

Mateo_19_07
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Końskie

Post#4 11 Sty 2010 21:19   

Więc tak:

Telefon jest podłączony bezpośrednio do gniazdka? Jesli tak to nie zdziw się ze net nie działa. Czy dioda ADSL na routerze świeci się? Owszem kabel jest troszke większy od telefonicznego mianowicie RJ-45.

Zrób w ten sposób. Przyłóż do siebie obydwie końcówki kabla i zobacz czy kolory kabelków są ułożone w tej samej kolejności zarówno w jednej końcówce jak i w drugiej. Jeśli tak to kabel najprawdopodobniej jest ok :)

Jeśli nie będziemy myślec dalej :D
Powrót do góry

aro84
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wyszków

Post#5 11 Sty 2010 21:41   

Wszystkie telefony powinny być podłączone poprzez ten filtr.
Możesz wejść na stronę konfiguracyjną routera?

Najlepiej wypnij telefon z gniazdka i podłącz kablem telefonicznym pod te gniazdko router. Wtedy będziesz miał pewność, że połączenie telefoniczne jest OK. Jeżeli uda Ci się skonfigurować router i uzyskać połączenie z internetem. To przenosisz router na miejsce docelowe tam podłączasz i jeżeli problem występuje to znaczy że masz coś nie tak z kablem.

Możesz też odłączyć kabel od routera i podłączając telefon będziesz wiedział czy masz sygnał...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Konfiguracja TP-LINK TD-W8901G, łącze Netii
Strona 1 z 1