Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zacisk hamulca Sharan- naprawa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Zacisk hamulca Sharan- naprawa
Autor
Wiadomość
ADRIAN1974
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 11 Sty 2010 20:16   

Koledzy mam pytanko czy ciężko jest wymienić uszczelki gumki w zacisku tylnym hamulcowym w Sharanie 97 r bo kupiłem zestaw naprawczy .Powodem rozbiórki zacisku jest to że jest porwana gumka która chroni cylinderek , no i cylinderek się nie chowa po puszczeniu hamulca koło nieznaczne hamuje i grzeje się tarcza hamulca i felga. proszę o instrukcje jak się do tego zabrać.
Powrót do góry

robertnov
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mazowieckie

Post#2 11 Sty 2010 22:04   

Re: Zacisk hamulca Sharan- naprawa

Nie jest to skomplikowana sprawa.Można zdjąć zacisk lub nie,jak kto woli.Ja jednak sugerowałbym jego zdjęcie (nieuniknione i tak odpowietrzanie układu),wyjęcie tłoczka,oczyszczenie w środku zacisku i samego tłoczka.Wymiana uszczelnienia i mieszka,wciśnięcie do środka samego tłoczka,nałożenie smaru do tłoczków,oczyszczenie samoregulatora i jego nasmarowanie.Na koniec odpowietrzenie i jazda...
Powrót do góry

ADRIAN1974
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 11 Sty 2010 22:11   

dzięki wielkie kolego
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 22:11   

Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#4 11 Sty 2010 22:15   

Witam
Tak z grubsza mówiąc to jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia / a chyba nie masz / to oddaj auto do warsztatu bo raczej sam tego nie zrobisz , potrzebna wiedza i narzędzia i nie jest to młotek .
A kolego „robertnov” to może koledze powiesz dokładniej w jaki sposób zakłada się wewnętrzną uszczelkę i osłonkę bo z twojego opisu nic nie wynika no i w jaki sposób bez narzędzia ma wycofać tłoczek w pozycję powiedzmy „0”
Pozdrawiam
Powrót do góry

robertnov
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 11 Sty 2010 22:18   

Jeszcze jedno,skoro i tak będziesz odpowietrzał układ to jest okazja do wymiany płynu hamulcowego w całym układzie.Hamulce jak sam dobrze wiesz to ważna sprawa.

Dodano po 3 [minuty]:

pioart napisał:
A kolego „robertnov” to może koledze powiesz dokładniej w jaki sposób zakłada się wewnętrzną uszczelkę i osłonkę bo z twojego opisu nic nie wynika no i w jaki sposób bez narzędzia ma wycofać tłoczek w pozycję powiedzmy „0”
Pozdrawiam

Uzupełniać mam cały opis i kolejność od podniesienia samochodu?...Czy może sam napiszesz jakie narzędzia są potrzebne?Podaj narzędzia a ja podam jak wypchnąć tłoczek bez narzędzi.No i dziwnym trafem Twoja wypowiedź nic nie wniosła do tego postu...
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 11 Sty 2010 22:38   

Nie mowa o demontażu bo to prościzna , a o montażu kolego , czytaj całe posty . Poza tym kolega chce to robić sam , /a nie ma o tym zielonego pojęcia /, a nie dowiedzieć się pobieżnie jak to robią inni . Nic dobrego z tego nie wyniknie , to nie jest wymiana klocków hamulcowych z przodu auta / co niektórym nawet to sprawia problem / i w efekcie może zagrażać bezpieczeństwu jego i innych .
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 22:38   

Powrót do góry

robertnov
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 11 Sty 2010 22:45   

Nie chce się przekomarzać tu na forum.Nie wiem tylko dlaczego większość osób jest traktowana jako ułomków,którzy nic nie potrafią.Kolega ADRIAN1974 jeśli dobrze zrozumiałem to przez Ciebie został potraktowany z góry że sobie nie poradzi.Pogratulować podpowiedzi,najlepiej od razu wstawić do mechanika....podpowiedź warta pochwały.Skoro sam podziękował,to moim zdaniem coś z tego zrozumiał.Jeśli nie to będzie się dopytywał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 22:45   

Powrót do góry

ADRIAN1974
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 Post autora tematu 11 Sty 2010 22:55   

Dam rade koledzy nie ma sensu sie spierać , troszkę sie znam na mechanice chciałem sie tyko upewnić - kiedyś naprawiałem hamulec w mondeo też wyjmowałem tłoczek i zakładałem mieszek i uszczelniacz podejrzewam że w tym przypadku w Sharanie jest podobnie fakt tam było przednie jarzemko.
Powrót do góry

Krzysiek534
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: -

Post#9 11 Sty 2010 23:02   

To zrób w/g opisu kolegi robertnov, i kup od razu nowy zacisk.Tam się tłoczka nie wciska tylko wkręca.
Powrót do góry

ADRIAN1974
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 Post autora tematu 11 Sty 2010 23:22   

wiem kolego ze sie wkręca słuszna uwaga to jest ,a wyjąć nie ma problemu odkręcam zacisk naciskam hamulec i tłoczek wyskakuje sam
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 11 Sty 2010 23:24   

Podobnie? Tylko z wyglądu . Będziesz miał na pewno z tym problem
Nie polemizuję , miłej zabawy
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2010 23:24   

Powrót do góry

bula17
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#12 11 Sty 2010 23:40   

Prosta sprawa :
Narzedzia klucz plaski 15 oraz 13 do kola 19 :D
Przewod klucz 13 , linka srubokretem

Tloczek wychodzi kilka razy nacisn ta lapke przy zacisku to sie wysunie
montarz trudniejszy zwlaszcza z wkreceniem tloczka poniewaz w jednym czasie musi bydz dociskany oraz krecony ale dobre sciski i dasz rade :D poza tym te same ruchy tylko w druga strone :)

Odpowietrzenie na wlonczonym zaplonie
Powrót do góry

BRYS_
Poziom 17
Poziom 17

Post#13 12 Sty 2010 01:06   

ściśnij delikatnie np:"francuzem"gumowy przewód hamulcowy przed zaciskiem(oczywiście po wyjęciu tłoczka) by ci nie uciekał płyn,czasem przy małych wyciekach wystarczy go łapać i dolewać do zbiorniczka nowy.
Zacisk wkręcaj przy odkręconym odpowietrzniku,będzie łatwiej.
NIE smaruj tłoka i gumek zwykłym towotem do łożysk bo ci spęcznieją gumki.

Dodano po 8 [minuty]:

W warunkach amatorskich,przy idealnie wyczyszczonym tłoczku spokojnie wkręcisz go np:długimi szczypcami,wkładając od czoła jego końce w wycięcia tłoczka:
Powrót do góry

ADRIAN1974
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 Post autora tematu 12 Sty 2010 11:28   

Dzięki za wszystkie rady ,napewno się przydadzą
Powrót do góry

stomat
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Chojnice

Post#15 12 Sty 2010 13:24   

A ja wkręcałem kluczem od szlifierki kątowej, takiej na tarczę 115 mm. Też pasował :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Zacisk hamulca Sharan- naprawa
Strona 1 z 1