Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP7422)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP7422)
Autor
Wiadomość
kris2
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Lomza

Post#1 Post autora tematu 12 Sty 2010 23:35   

uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP7422)

Witam.

Od kilku miesięcy posiadam piekarnik jak w tytule ogólnie sprzęt dobry ale mam problem z uszczelką drzwi. Pierwszą szlak trafił po 2 miesiącach ( któregoś dnia otwieram drzwi uszczelka wisi, 1 zaczep wyrwany z uszczelki), zakupiłem drugą, wymieniłem i dzisiaj to samo z tym, że wyrwane 2 zaczepy górne. Patrząc się na rozwiązanie montażowe to moim zdaniem te uszczelki to kompletna lipa ( 4 metalowe haczyki po rogach, które wyrywają się z cienkiej gumy).

Myślałem żeby tą uszkodzoną po prostu przykleić punktowo w rancie, ale nie wiem czy coś z tego będzie, jakiego użyć kleju?

Zanim kupię trzecią chciałbym się poradzić czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Jak to jest w innych piekarnikach? Czy jestem skazany na ciągły zakup nowych?

Dzięki za pomoc!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2010 23:35   

Powrót do góry

telmut
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#2 13 Sty 2010 12:53   

Re: uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP742

taki fakt to należało by zgłosić na infolinię Amica i żądać wymiany uszczelki bezpłatnie.Uszczelka jest klejona klejem silikonowym ale nie polecam klejenia do piekarnika
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 12:53   

Powrót do góry

kris2
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2010 15:05   

Z klejenia zrezygnowałem bo to chyba nawet moim zdaniem nie najlepszy pomysł, ale w moim mieście znalazłem taki serwis, który zajmuje się tylko i wyłącznie sprzedażą, montażem i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym sprzętu grzewczego (glównie Amica i Mastercook).

Pokazałem kolesiowi starą uszczelkę z wyrwanymi zaczepami i fachman zapytał czy piekarnik na gwarancji i czy posiadam kartę gwarancyjną bo to jak najbardziej podlega bezpłatnej wymianie.

Oczywiście nie może być tak pięknie, bo co do czego w karcie nie było pieczątki elektromontera ( podłączenie do sieci elektrycznej - jak dla mnie kompletna bzdura ponieważ piekarnik został zabudowany przez stolarzy a podłączenie polegało tylko i wyłącznie na włożeniu fabrycznej wtyczki do gniazdka ) i nową może mi wydać odpłatnie. Oczywiście kupiłem, bo koszt niewielki ( 25zl) a sprzęt musi być sprawny więc niech będzie moja strata, ale co w razie większej kosztownej usterki, albo jeszcze raz ta uszczelka się posypie ?

Teraz na stronie Amici znalazłem taki zapis:

Regulamin reklamacji gwarancyjnych:
pkt. 4 Sprawdź w Karcie Gwarancyjnej czy masz potwierdzenie od instalatora prawidłowego podłączenia sprzętu (dot. kuchni gazowych, gazowo-elektrycznych i elektrycznych o mocy powyżej 3,5 kW). Brak wpisu powoduje, że wizyta i ewentualna naprawa będzie odpłatna.

Czyli wynika z tego że koleś odmówił wymiany bezpodstawnie ? ( wg. instrukcji piekarnik ma moc całkowita 3,3kW )

Czy w takim razie lepiej unikać tego serwisu a ewentualne usterki zgłaszać na stronie Amici albo przez infolinie i niech kogoś przysyłają ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 15:05   

Powrót do góry

telmut
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#4 14 Sty 2010 08:24pomocny post - solucja   

Tak ! Dokładnie jak już pisałem - uszczelka podlega wymianie gwarancyjnej !!!
Karta gwarancyjna jest uniwersalna do różnych tyków kuchni. Pan ma z firmowym przewodem zasilającym a więc nie musi być żadnych wpisów instalatora.
Dzwoni Pan na bezpłatną infolinie Amica i tam Panu powiedzą gdzie najbliższy serwis i co dalej z wadą zrobić.
Powrót do góry

kris2
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 14 Sty 2010 09:40   

No szkoda ze taki zapis nie widniał w karcie gwarancyjnej ( uniwersalnej) tylko na ich stronie to bym kolesiowi pokazał że głupoty gada.
Tym razem dam już spokój koszt niewielki, sam sobie wymieniłem, ale jak się powtórzy albo co innego zepsuje ( odpukać :) ) to tak jak napisałeś od razu będę dzwonił na infolinie i zgłaszał reklamacje w Amice.

I dzięki za zainteresowanie sprawą!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP7422)
Strona 1 z 1