Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Budowa pieca CO z podajnikiem na owies, pellet.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Budowa pieca CO z podajnikiem na owies, pellet.
Autor
Wiadomość
piatka22222
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2010 09:29   

Witam czy mógł by mi ktoś pomóc w budowie pieca CO, podajnik już mam wystarczy zbudować piec. Potrzebuje jakieś schematy, rysunki lub wymiary. Dom ma około 200 m i potrzebuje zbudować odpowiedni piec w którym opalanie owsem poprzez podajnik było wykorzystane w stu procentach. Proszę o pomoc z góry dziękuje.
Powrót do góry

basing
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Dąbrowa

Post#2 14 Sty 2010 12:46pomocny post - solucja   

Re: Budowa pieca CO z podajnikiem na owies, pellet.

Ja mam zwykły pies zrobiony przez pana z Krzemienicy koło Rzeszowa, doradzi jaki i zrobi nawet otwór na palnik.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2010 12:46pomocny post - solucja   

Powrót do góry

piatka22222
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 14 Sty 2010 19:23   

Dzięki kolego za odpowiedz, jeżeli możesz to daj mi jakieś namiary na tego pana. A nie wiesz czy podał by jakie wymiary żeby samemu zrobić taki piec?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2010 19:23   

Powrót do góry

basing
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Dąbrowa

Post#4 18 Sty 2010 15:51   

Nie mam namiarów na niego trzeba by się tam przejechać przez miejscowość i popytać, pamiętam że koło jakiegoś domu kultury czy strażaka mieszka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2010 15:51   

Powrót do góry

RAFAŁ Wojczuk
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 18 Sty 2010 16:55   

Idealną budowę pod palnik na owies mają piece na olej opałowy. W necie dużo jest przekrojów takich kotłów .
Powrót do góry

piatka22222
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 18 Sty 2010 23:12   

Dzięki za odpowiedzi, tylko że nie jest tak łatwo znaleść na necie takie przekroje będę próbował jak coś znajdę to na pewno dam znać, a jeżeli jednak mielibyście coś na kompie lub jakiś namiar prosił bym o podpowiedz
Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

piatka22222
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 21 Sty 2010 23:32   

I tak właśnie jest że nie idzie nic znaleść na temat budowy!!!
Powrót do góry

kufcio
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: "-"

Post#8 31 Sty 2010 11:03   

Typowy piec do spalania suchej biomasy charakteryzyje sie wysokosprawnym wymiennikiem. Ot cała filozofia. Piece takie to wszystkie gazowce, olejowce itd. Oczywiscie ich budowa nie jest ideanla szczegolnie gazowca do jednak troche brudnego paliwa jakim jest spalone ziarno zbóż.

Pisalem koledze na GG jaki jest mój pomysł- kupic stary piec na OO i zamiast palnika olejowego wstawic palnik na zboże. Niestety nie widzialem na żywo takiego pieca i nie wiem czy w każdej konstrukcji uda sie bez wiekszych konsekwencji wyciac od spodu otwór na popiół.
W/w temat jest rozwojowy ale nie na temat tego posta.

Jak pisałem wcześniej: wysokowydajny wymiennik, i tu jest cały problem... w piecu na paliwo stałe, przykładowo w węglowcu sprawa jest prosta. Wymiennik posiada przykladowo 2,5m2 czyli jak to pleszewiacy piszą ma 25kW. Jednak przy spalaniu zboża ten wymiennik sie nie sprawdzi w takiej mocy z kilku powodów:
1. Spalanie zboża musi sie odbywac w otoczeniu dużej ilości powietrza.. tak wiec przy w/w wymienniku poprostu sporo ciepła zmarnujemy. Poprostu poleci w komin.
2. temperatura spalin po spaleniu zboża jest niższa jak po spaleniu węgla.

Ale spalanie zboża w porównaniu ze spalaniem węgla ma jedna bardzo ważną przewagę: czystosc spalin... pozwala to na zastosowanie bardziej wydajnych wymienników. (np stare piece na olej opałowy)

Fabryczne konstrukcje opieraja sie na podobnej budowie wymienników i tak lider wśród producentów takich kotłów firma GUNTAMATIC robi ciekawą konstrukcje z magicznym przeciwprądem:

Polecam niemiecka strone gdzie jest duzo zdjec zarówno kotłów, montazu jak i całych kotłowni. Jest tez kilka samoróbek palników do zboża.

Link
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2010 11:03   

Powrót do góry

hipisek78
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 08 Lis 2011 12:53   

Polecam pellet drzewny w Rzeszowie na ul. krakowskiej 234. Mają tam naprawde bardzo dobry jesli chodzi o kalorycznosc i jakosc, taniooo :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Budowa pieca CO z podajnikiem na owies, pellet.
Strona 1 z 1