Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 13 Jan 2010 14:05
  Tazzzz
  Level 10  

  Witam, mam pytanie ad. ustawienia uprawnień udostępniania folderów w Windows Vista (choć chyba różnic między XP nie ma). Chodzi mianowicie o to, że mam na komputerze dwa konta administratorów, którzy należą do jednej grupy "administratorzy" i mają dostęp do wszystkich swoich plików - czy da się jakoś ustawić uprawnienia folderu (nie systemowego i na innej partycji niż "C") żeby miał do niego dostęp tylko jeden z administratorów?

 • #2 13 Jan 2010 14:48
  tonyviroos
  Level 20  

  Możesz spróbować to zrobić przydzielając do danego folderu uprawnienia tylko jednemu użytkownikowi i usuwając z uprawnień grupy użytkowników (admini, użytkownicy itp.). Jeśli w uprawnieniach dostępu do folderu zostawisz tylko nazwę jednego z kont powinno zadziałać.
  Powodzenia

 • #3 13 Jan 2010 15:06
  Tazzzz
  Level 10  

  No niestety, dobrze, że sprawdziłem to najpierw na pustym folderze bo bym się ugotował. Jeśli odbierzesz uprawnienia grupie administratorzy, do której sam należysz to zakazy mają pierwszeństwo nad zezwoleniami i jako dziedziczone uniemożliwiają Ci dostęp. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 • #4 13 Jan 2010 16:21
  Removed

  Ustawiaj uprawnienia na użytkownika, a nie na grupę. Temu, kto nie ma mieć dostępu, odbierz możliwość zmiany uprawnień. Przycisk zaawansowane, zakładka Czynne uprawnienia.

  PS.
  Dziedzieczenia w to nie mieszaj.

 • #5 13 Jan 2010 16:37
  Tazzzz
  Level 10  

  Nie bardzo rozumiem, w uprawnieniach (mówię o sytuacji wyjściowej) widnieją uprawnienia wyłącznie dla grup, dodałem więc siebie jako administratora i nadałem sobie pełne prawa, następnie usunąłem wszystkie prawa grupie, do której należał drugi administrator i ja, efekt był oczywiście taki, że mnie też odebrało uprawnienia (tu mówię o dziedziczeniu). Jak więc wobec tego zrobić ? Proszę o dokładniejszą podpowiedź.

 • #6 13 Jan 2010 16:43
  Removed

  Masz dodać uprawnienia dla użytkownika, a nie dla grupy. Jak obaj jesteście w grupie Administratorzy, to wszelkie zmiany działają na wszystkich użytkowników w grupie.

  Jeśli osoba, której chcesz zabrać uprawnienia to Janek, to na liście szukasz użytkownika Janek i jemu odbierasz uprawnienia, a grupę zostawiasz w spokoju.

  Już zauważyłeś, że Odmów ma największy priorytet. Prościej się nie da, a temat uprawnień jest szeroko omówiony w Internecie.

 • #7 13 Jan 2010 16:55
  Tazzzz
  Level 10  

  No to jest jasne - napisałem, że użytkowników nie ma więc jak rozumiem najpierw muszę dodać "janka" żeby następnie odebrać mu uprawnienia ?

 • #8 13 Jan 2010 16:59
  Removed

  To chyba logiczne, że należy użyć przycisku Dodaj i dodać użytkownika.

  Uprzedzając Twoje kolejne pytanie: w otwartym oknie Zaawansowane i Znajdź teraz.

  I radzę poczytać o tym, bo to dopiero początek.

  Search 4 million + Products
Browse Products