Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows Vista - ustawienie uprawnień dostępu do folderu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows Vista - ustawienie uprawnień dostępu do folderu
Autor
Wiadomość
Tazzzz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Szklarska Poręba

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2010 15:05   

Windows Vista - ustawienie uprawnień dostępu do folderu

Witam, mam pytanie ad. ustawienia uprawnień udostępniania folderów w Windows Vista (choć chyba różnic między XP nie ma). Chodzi mianowicie o to, że mam na komputerze dwa konta administratorów, którzy należą do jednej grupy "administratorzy" i mają dostęp do wszystkich swoich plików - czy da się jakoś ustawić uprawnienia folderu (nie systemowego i na innej partycji niż "C") żeby miał do niego dostęp tylko jeden z administratorów?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 15:05   

Powrót do góry

tonyviroos
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Chrzanów

Post#2 13 Sty 2010 15:48   

Re: Windows Vista - ustawienie uprawnień dostępu do folderu

Możesz spróbować to zrobić przydzielając do danego folderu uprawnienia tylko jednemu użytkownikowi i usuwając z uprawnień grupy użytkowników (admini, użytkownicy itp.). Jeśli w uprawnieniach dostępu do folderu zostawisz tylko nazwę jednego z kont powinno zadziałać.
Powodzenia
Powrót do góry

Tazzzz
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2010 16:06   

No niestety, dobrze, że sprawdziłem to najpierw na pustym folderze bo bym się ugotował. Jeśli odbierzesz uprawnienia grupie administratorzy, do której sam należysz to zakazy mają pierwszeństwo nad zezwoleniami i jako dziedziczone uniemożliwiają Ci dostęp. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 16:06   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 13 Sty 2010 17:21   

Ustawiaj uprawnienia na użytkownika, a nie na grupę. Temu, kto nie ma mieć dostępu, odbierz możliwość zmiany uprawnień. Przycisk zaawansowane, zakładka Czynne uprawnienia.

PS.
Dziedzieczenia w to nie mieszaj.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 17:21   

Powrót do góry

Tazzzz
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 13 Sty 2010 17:37   

Nie bardzo rozumiem, w uprawnieniach (mówię o sytuacji wyjściowej) widnieją uprawnienia wyłącznie dla grup, dodałem więc siebie jako administratora i nadałem sobie pełne prawa, następnie usunąłem wszystkie prawa grupie, do której należał drugi administrator i ja, efekt był oczywiście taki, że mnie też odebrało uprawnienia (tu mówię o dziedziczeniu). Jak więc wobec tego zrobić ? Proszę o dokładniejszą podpowiedź.
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 13 Sty 2010 17:43   

Masz dodać uprawnienia dla użytkownika, a nie dla grupy. Jak obaj jesteście w grupie Administratorzy, to wszelkie zmiany działają na wszystkich użytkowników w grupie.

Jeśli osoba, której chcesz zabrać uprawnienia to Janek, to na liście szukasz użytkownika Janek i jemu odbierasz uprawnienia, a grupę zostawiasz w spokoju.

Już zauważyłeś, że Odmów ma największy priorytet. Prościej się nie da, a temat uprawnień jest szeroko omówiony w Internecie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2010 17:43   

Powrót do góry

Tazzzz
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 13 Sty 2010 17:55   

No to jest jasne - napisałem, że użytkowników nie ma więc jak rozumiem najpierw muszę dodać "janka" żeby następnie odebrać mu uprawnienia ?
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 13 Sty 2010 17:59   

To chyba logiczne, że należy użyć przycisku Dodaj i dodać użytkownika.

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie: w otwartym oknie Zaawansowane i Znajdź teraz.

I radzę poczytać o tym, bo to dopiero początek.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows Vista - ustawienie uprawnień dostępu do folderu
Strona 1 z 1