Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 13 Sty 2010 14:05
    Tazzzz
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie ad. ustawienia uprawnień udostępniania folderów w Windows Vista (choć chyba różnic między XP nie ma). Chodzi mianowicie o to, że mam na komputerze dwa konta administratorów, którzy należą do jednej grupy "administratorzy" i mają dostęp do wszystkich swoich plików - czy da się jakoś ustawić uprawnienia folderu (nie systemowego i na innej partycji niż "C") żeby miał do niego dostęp tylko jeden z administratorów?

• #2 13 Sty 2010 14:48
    tonyviroos
    Poziom 20  

Możesz spróbować to zrobić przydzielając do danego folderu uprawnienia tylko jednemu użytkownikowi i usuwając z uprawnień grupy użytkowników (admini, użytkownicy itp.). Jeśli w uprawnieniach dostępu do folderu zostawisz tylko nazwę jednego z kont powinno zadziałać.
    Powodzenia

• #3 13 Sty 2010 15:06
    Tazzzz
    Poziom 10  

No niestety, dobrze, że sprawdziłem to najpierw na pustym folderze bo bym się ugotował. Jeśli odbierzesz uprawnienia grupie administratorzy, do której sam należysz to zakazy mają pierwszeństwo nad zezwoleniami i jako dziedziczone uniemożliwiają Ci dostęp. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

• #4 13 Sty 2010 16:21
    Usunięty
  • #5 13 Sty 2010 16:37
    Tazzzz
    Poziom 10  

Nie bardzo rozumiem, w uprawnieniach (mówię o sytuacji wyjściowej) widnieją uprawnienia wyłącznie dla grup, dodałem więc siebie jako administratora i nadałem sobie pełne prawa, następnie usunąłem wszystkie prawa grupie, do której należał drugi administrator i ja, efekt był oczywiście taki, że mnie też odebrało uprawnienia (tu mówię o dziedziczeniu). Jak więc wobec tego zrobić ? Proszę o dokładniejszą podpowiedź.

• #6 13 Sty 2010 16:43
    Usunięty
  • #7 13 Sty 2010 16:55
    Tazzzz
    Poziom 10  

No to jest jasne - napisałem, że użytkowników nie ma więc jak rozumiem najpierw muszę dodać "janka" żeby następnie odebrać mu uprawnienia ?

• #8 13 Sty 2010 16:59
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty