X

de dietrich 24/28 II, usterka E05

gogolzo 14 Jan 2010 01:04
  • #1 14 Jan 2010 01:04
    gogolzo
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam, od jakiegos roku mam nascienny kociol de dietrich 24/28 II z zasobnikiem 80 litrow, od jakiegos czasu (juz kilka miesecy) buczy niemilo przy urachamianiu plomienia (za kazdym razem plomien rozpla sie ze sporym hukiem co najmiej trzy razy pod rzad), a pare dni temu po powrocie z urlopu zastalem go wylaczonego z kodem bledu E05 - wg intrukcji blad jonizacji, po resecie dzialal pare dni (i temperature wzrostla z zastenej 13 C do zwyklej 20 C) ale wczoraj znow kociolek padl i znow z kodem bledu E05. Pytanie, czy cos da sie zrobic, czy to raczej wada fabryczna i trzeba wymienic caly system...?

Proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni polskiej
    mod - mirrzo
  • #2 14 Jan 2010 08:12
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze
    Helpful post? (0)
    Trzeba wyczyścić jonizację - elektrodę
  • #3 14 Jan 2010 14:07
    gogolzo
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (+1)
    ok, dzieki, brzmi jakby to bylo proste, ale jak w praktyce mam wyczyscic elektrode, no i przede wszystkim gdzie ja znajde :-) (sorry jesli to glupie pytanie, ale jak widac jestem w tym temacie zupelnie zielony...). z rysunku w instrukcji widac ze ta elektroda jest w miare latwo dostepna - moge ja sam wyczyscic? czy lepiej wezwac fachowca?

Proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni polskiej
    mod - mirrzo
  • #4 14 Jan 2010 23:03
    mirrzo

Helpful post? (0)
    Możesz sam to zrobić
  • #5 15 Jan 2010 16:47
    gogolzo
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    A w jaki sposób czyści się taką elektrodę? tzn. czym to wyczyścić? czy trzeba wyłączyć kocioł z prądu? czy trzeba zamknąć dopływ gazu? A tak w ogóle to czy to jest normalne, że po upływie roku, ta elektroda wymaga czyszczenia? Zastanawiam się czy nie lepiej wezwać serwis, żeby to sprawdzili w ramach gwarancji, bo spodziewam się, że takie rzeczy są gwarancją objęte...
  • #6 15 Jan 2010 18:58
    mirrzo

Helpful post? (0)
    gogolzo wrote:
    ...bo spodziewam się, że takie rzeczy są gwarancją objęte...

Niestety nie są.
    Na resztę pytań sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. Najpierw myśleć i przewidywać - potem robić.
  • #7 24 Jan 2010 05:12
    askala
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Jak ma wygladac ta elektroda po wyczyszczeniu, czyscimy do samego metalu ? Bo obydwa druty sa jakby pokryte szarym nalotem a na samych koncach tam gdzie pewnie przeskakuje iskra jest brazowy nalocik. Ten brazowy usunołem drobnm papierkiem sciernym ale nie pomoglo.
  • #8 24 Jan 2010 10:19
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Do gołego metalu , do błysku...
  • #9 24 Jan 2010 15:54
    askala
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    juz jest w domu ciepełko

zaczeło grzać, gaz sie zapalił w palniku po przekreceniu pokrętła regulacji CO2 w prawo o pół obrotu czyli wiecej gazu. Po pół godziny grzania wrócilem pokrętłem na stan poprzedni. Cały czas się pali. Zobaczymy czy jak się wyłaczy, czy znów wystartuje.

Moje podejżenia laika są takie:
    -albo w nocy piec sie wyłaczyl o 22:00 o kod E05 wystapile o 1:30 gaz przy -20 st C niewiem troszke sie skroplij zagęścil niewiem. Rura doprowadzajaca gaz do budynku idzie w ziemi w wychodząc z ziemi idzie jakies pół metra na powietrzu po elewacji
    -albo dostawca gazu ze względu na wzmożone zapotrzebowanie rozrzedzil go zmniejszyl jego kaloryczność

choć w kuchni gazowej nie było rzadnego problemu z zapaleniem palnika o 4:30 rano

Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

nastepne uruchomienie kotła nastąpiło bez problemu
  • #10 25 Jan 2010 08:27
    askala
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    dziś rano znów jest problem bład E05 ale musialem isc do pracy

Proszę o przestrzeganie regulaminu , zwlaszcza p. 15 .
    mod.serwisant73
  • #11 27 Jan 2010 06:42
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Na początek zrób jak pisałem .
  • #12 27 Jan 2010 13:53
    askala
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Elektrode wyczyściłem do białości.
  Search 4 million + Products