Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
Autor
Wiadomość
452387
Gość

Post#1 Post autora tematu 14 Sty 2010 22:30   

Posiadam oryginalne systemy Windows XP w wersji SP1, SP2. Za niedługo Microsoft przestanie udostępniać pomoc i aktualizacje. Jak ściągnąć wszystkie service packi i inne dodatkowe aktualizacje, które mam obecnie na komputerze?
Nie zamierzam rezygnować z Windows XP bo zapłaciłam za niego niemało i mi ten system wystarcza.
Podobnie miałam z systemem Windows 98 który bez service packów działa bardzo źle. Posiadam system w wersji BOX ale nie mogę go używać bo nie mam jak ściągnąć service packów. Chcę uniknąć tej samej sytuacji w przypadku Windows XP.
Chcę także zapytać czy firma Apple także w pewnym momencie przerywa udostępnianie instniejących service packów posiadaczom starszych systemów, czy też może u nich są one dostępne mimo upływu czasu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2010 22:30   

Powrót do góry

FxJ
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 14 Sty 2010 22:45pomocny post - solucja   

Re: jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows

Z biegiem czasu każde oprogramowanie robi się przestarzałe, nawet linuxowe, jedynie wersje serwerowe mają na to od 5-6 lat wsparcia technicznego tzw. LTS. Po czym się o nim zapomina.

Najlepiej pobierać bezpośrednio ze stron Microsoft-u. Tam wszystko się znajduje.

Kod:
Wsparcie techniczne dla Windows XP bez dodatków Service Pack skończyło się 30 września 2004[12], a dla systemów z dodatkami Service Pack 1 i 1a zakończyło się 10 października 2006[13][14]. Wsparcie techniczne dla systemu z dodatkiem Service Pack 2 zakończy się 13 lipca 2010. Microsoft poinformował oficjalnie klientów i partnerów o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do kwietnia 2014 roku. [15].

Podstawowe wsparcie techniczne dla Windows XP zakończyło się 14 kwietnia 2009[16]. Oznacza to, że producent będzie publikował jedynie poprawki dotyczące bezpieczeństwa dla systemu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_XP#Wsparcie_techniczne

Powrót do góry

452387
Gość

Post#3 Post autora tematu 14 Sty 2010 22:50   

Mój problem polega na tym że nie wiem które poprawki oprócz Service Packów ściągnąć aby móc z nich w przyszłości skorzystać.
Weszłam na stronę Microsoftu ale poprawek dostępnych dla Windows XP jest kilkaset. Mam je wszystkie ściągać jedna po drugiej i w przyszłości instalować???

Nie wiem jak zidentyfikować które poprawki są potrzebne na moim komputerze. Czy istnieje jakiś program który by pomagał? Moim ideałem jest, aby móc ściągnąć coś podobnego do witryny Windows Update, która sama znajduje i dobiera niezbędne poprawki.
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#4 14 Sty 2010 22:54pomocny post - solucja   

Witam
Z tego co można wyczytać na stronach MS to brak kontynuacji wsparcia systemu nie jest równoznaczne z usunięciem „łatek” .Do pewnego momentu wspierają dany system i koniec , ale koniec to nie znaczy brak łatek . Te wszystkie które już zostały wypuszczone są do pobrania ze strony , po prostu tylko nie ma nowych opracowywanych .Nadal można / chyba/ pobrać wszystkie które były dostępne dla win98 .
Pozdrawiam
Powrót do góry

FxJ
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 14 Sty 2010 23:00pomocny post - solucja   

Wejdź w dodaj usuń programy i zobacz które już masz zainstalowane. Oczywiście zainstaluj też pozostałe programy typu IE8, WMP10, net framework 1;2;3,5 itp.

Najlepiej od razu pobierz sobie oryginalny obraz ISO z technetu od razu ze zintegrowanym SP3, oszczędzisz kilkuset poprawek do pobrania.

Tu znajdziesz sumy kontrolne i wszelkie dane oryginalnego obrazu:
https://technet.microsoft.com/pl-pl/subscriptions/securedownloads/default(en-us).aspx

Potem wystarczy je wklepać w google a po pobraniu sprawdzić czy sumy się zgadzają.
Powrót do góry

452387
Gość

Post#6 Post autora tematu 14 Sty 2010 23:55   

Spróbuję znaleźć obraz całej płyty z poprawkami.
Zrobiłam także zrzuty ekranu i zamieściłam na rysunkach, pokazują aktualizacje systemu Windows, które mam zainstalowane. Nie wiem jak je znaleźć na stronie Microsoftu aby znaleźć ich wersje instalacyjne. Czy ktoś mi może pomóc jak na podstawie informacji, które pokazuję na rysunkach znaleźć ich wersje instalacyjne?

jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2010 23:55   

Powrót do góry

FxJ
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 15 Sty 2010 00:08pomocny post - solucja   

Każda poprawka jest oznaczona od liter KB (w windowsie) np KB923789 i po tym ją znajdziesz:
http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=93208E57-5F14-4FB2-BC0C-2C4F3C56274A&displaylang=pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2010 00:08pomocny post - solucja   

Powrót do góry

on117
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 15 Sty 2010 00:31pomocny post - solucja   

wyrobekj napisał:
Czy ktoś mi może pomóc jak na podstawie informacji, które pokazuję na rysunkach znaleźć ich wersje instalacyjne?

Zaznaczyłem na screenach czym masz się kierować przy wyszukiwaniu tych wersji instalacyjnych:
jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#9 15 Sty 2010 00:46pomocny post - solucja   

Kiedyś był autopatcher PL, teraz nadal jest ale jego funkcjonalność nieco się zmieniała natomiast nadal jest WinSPatcher i ma funkcjonalność starego aputopatchera:
http://www.sgjps.com/produkty/winspatcher/winspatcher-xp

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

452387
Gość

Post#10 Post autora tematu 15 Sty 2010 03:27   

Dziękuję, wspaniały program, ale ja mam niestety (z wyboru!) anglojęzyczny system Windows. Czyli chyba czeka mnie ściąganie tych wszystkich poprawek ręcznie :(

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Ściągnęłam wersję instalacyjną Windows XP ze zintegrowanym SP3. Ściągnęłam i zainstalowałam program Advanced Check Sum Verifier, który wygenerował plik Md5sum.lst. Co mam teraz zrobić aby sprawdzić sumę kontrolną?
Na stronie Technisoftu pojawia się tylko taki długi kod po którym szukałam odpowiedniej wersji instalacyjnej.
Co teraz zrobić i jak z tą sumą kontrolną?
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#11 15 Sty 2010 12:34pomocny post - solucja   

Skoro wersja EN to możesz użyć Autopatchera:
http://www.autopatcher.com/downloads/

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

FxJ
Poziom 16
Poziom 16

Post#12 15 Sty 2010 13:11pomocny post - solucja   

Tym sprawdzisz, mam nadzieję że pobrałeś wersję polską (na pewno zadziała z twoim kluczem). Załączam program którym sprawdzisz, wklep oryginalne sumy z MS do sprawdzenia i zaznacz plik.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2010 13:11pomocny post - solucja   

Powrót do góry

452387
Gość

Post#13 Post autora tematu 15 Sty 2010 23:12   

Pięknie dziękuję za pomoc. Ściągnęłam pliki, zweryfikowałam kod hash, mam oryginalny obraz płyty. Na razie go nie potrzebuję, ale przyjdzie na pewno czas gdy będę musiała przeinstalować system i wtedy wszystko bardzo się przyda.
Jeszcze raz dziękuję !!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak ściągnąć wersje instalacyjne aktualizacji do Windows XP
Strona 1 z 1