Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

2 uszkodzone pady do PS3: sixaxis i dualshock 3

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Konsole Serwis -> 2 uszkodzone pady do PS3: sixaxis i dualshock 3
Autor
Wiadomość
lostDesper
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 15 Sty 2010 20:45   

2 uszkodzone pady do PS3: sixaxis i dualshock 3

Witam, posiadam 2 uszkodzone pady do tej konsoli.

Sixaxis:
Pad działa bez zarzutów, jedyny mankament to fakt, że lewa gałka trzyma ciągle pozycję do góry. Chodzi mi nie o to, że jest wygięta do góry, tylko zachowuje się jakby właśnie była w takiej pozycji, mimo, że jest wyśrodkowana. Pada rozkręciłem. W tym mechanizmie nie widzę, żadnego uszkodzenia.

Dualshock 3:

Pad ma urwany lewy silniczek od wibracji, do tego nie działa kilka przycisków na krzyżaku. Pad jest wykrywany przez konsolę, można poruszać się po menu, analogi w porządku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2010 20:45   

Powrót do góry

Ziunio
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Planet

Post#2 17 Sty 2010 00:36   

Re: 2 uszkodzone pady do PS3: sixaxis i dualshock 3

Może zadałbyś konkretne pytanie. Z postu dowiaduję się że masz uszkodzone kontrolery i co tu diagnozować. Sam podajesz usterki.
Jeśli chodzi Ci o sposób naprawy, to odnośnie gałki analogowej nie jest to proste skoro piszesz, że mechanicznie jest sprawna. Kontroler analogowy jest rodzajem przekaźnika, w którym wychył gałki jest zmieniany na odpowiednie do niego napięcie. Jest to układ nie tyle skomplikowany, co precyzyjny. Będzie ciężko go naprawić. Jedyne wyjście to podstawić nowy bądź z odzysku.
Odnośnie Duala, nasuwa mi się pytanie: jak samemu może się oderwać kabel od silnika mimośrodowego wibracji? Obawiam się, że jest ono retoryczne. Odlutować to jeszcze zrozumiem, ale oderwać. Coś tu śmierdzi. Ktoś najpierw miesza tam gdzie nie ma, a potem "masz babo placek". Przyciski analogowe prawdopodobnie padły w podobny sposób, tzn. coś nie łączy, bo chyba porty konsoli są sprawne.
Nie wiem co tu doradzić. Miałem kiedyś PlayStation (poczciwy Szarak), potem PS2 (gorąca Czarnulka), dziś gram na PS3 (kombajn) i jakoś wszystkie kontrolery mam sprawne. Nawet zwykły pad od jedynki, bez analoga, ma się dobrze. Samo nic się nie psuje tak szybko.
Skoro wie się jaka była przyczyna, to należy usunąć skutki w odwrotnej kolejności. ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2010 00:36   

Powrót do góry

lostDesper
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 17 Sty 2010 02:11   

Pady dostałem. Nie gryzłem ich, nie topiłem w wodzie, więc nie myśl, że nie szanuję sprzętu:) co do sixaxisa wyczytałem, że jest to częsta usterka i raczej nie da się nic zrobić. Co do dualshocka, silniczek zapewne można przylutować. Nie wiem natomiast gdzie leży przyczyna niedziałających przycisków. Może masz jakieś rady odnośnie tego?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2010 02:11   

Powrót do góry

Ziunio
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Planet

Post#4 17 Sty 2010 11:27   

Jak szrot to nie ma sprawy. :)
Silniczek przylutuj. Krzyżaki w sumie też się mogą same popsuć. Zabawa polega na taśmie, z której wykonane są czujniki. Jest ona wielowarstwowa i jak normalnie działa, w miejscu nacisku (w zależności od przyłożonej siły) łączą się położone coraz głębiej obwody. Całe ustrojstwo lubi się przecierać i zwierać. Wyjściem może być podstawienie innej taśmy, ale jak mniemam nie masz skąd. Nie wiem też czy gdzieś nie są uszkodzone ścieżki PCB. Jest jeszcze scalak na płytce. W sumie nie ma pewnej rady. Można trochę się pobawić, ale cudów bez elementów do podmiany chyba nie zrobisz.
Pozdrawiam i sorki jeśli Cię uraziłem, bo nie lubię jak ktoś nie szanuje sprzętu. Jeśli dostałeś taki to w porządku.
Powrót do góry

lostDesper
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2010 22:15   

Wymiana taśmy byłaby najlepszym rozwiązaniem, ale nie wiem czy można dostać coś takiego. Popróbuję i zobaczymy czy coś da się zrobić:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Konsole Serwis -> 2 uszkodzone pady do PS3: sixaxis i dualshock 3
Strona 1 z 1