Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie
Autor
Wiadomość
sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Otwock

Post#1 Post autora tematu 16 Sty 2010 22:17   

Witam, mam dziwny problem na laptopie, otóż podczas pracy na windows7 32bit, po pewnym czasie zaczyna on się wieszać, i jest to spowodowane tym że procek chodzi na 100% i nawet przez chwilkę nie zejdzie poniżej tej wartości i trzeba resetować lapka.
Procesor mam 1 rdzeniowy Intel Core Solo 1,3 GHz. W tym sęk że żaden nowy proces sie nie uruchamia który mógłby to powodować, a system jest minimalnie obciążony bo używam tylko excel albo gg.
Macie pomysł skąd takie coś sie pojawia?
Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2010 22:17   

Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Warszawa

Post#2 16 Sty 2010 22:24   

Re: win7, po pewnym czasie procesor pracuje na 100% :|

Uzyj Process Explorer i przy jego pomocy sprawdz obciazenie.
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 16 Sty 2010 22:43   

Patrzyłem tam i skokowo raz pokaże na jakimś 15% raz 20% i znika i w sumie nie ma gdzie wyskoczyć te 100%.
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Warszawa

Post#4 16 Sty 2010 22:59   

Daj screen z proces explorera zrobiony w chwili kiedy bedzie 100% obciazenia.
Powrót do góry

Krasnal84
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 17 Sty 2010 00:54   

Re: Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie

Bardzo prawdopodobne że to właśnie gg obciąża bo ja miałem taki przypadek ale tylko wtedy jak parę okien rozmowy było w jednym oknie (taka funkcja z gg) i były to długie rozmowy.
Jeżeli właśnie podczas długich rozmów Ci się to dzieje to zamiast resetować kompa zresetuj gg i wtedy sprawdź czy to jest przyczyną. Rozwiązania nie znalazłem na razie bo nie prowadzę często długich rozmów.

Pozdrawiam
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 19 Sty 2010 20:56   

Wczoraj znów mi wyskoczyło, i odpaliłem explorera no i ku mojemu zdziwieniu żaden proces nie miał więcej niż 10% procka chwilowo... a to co podświetlił na bordowo to wyłączyłem lecz nic nie pomogło. jak znów bydle się zawiesi to zrobię screen-a i wam pokaże, a co do gg to chyba odpada bo 2 razy mi tak się zawiesił przy używaniu samego worda i mozilli...
a moze pies w tym pogrzebany że mam dysk podzielony na 2 partycje i na jednej mam openSuse... ale to wątpliwe żeby linux ingerował w środowiski Windows podczas gdy windows jest uruchomiony...
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#7 20 Sty 2010 06:42   

A jakieś indeksowania i podobne wynalazki masz powyłączane?
Podałbyś może albo model laptopa, albo jego specyfikację szerszą niż do CPU ograniczoną? Przy okazji napisz, proszę, ile jest procesów i usług włączonych ( z managera zadań).

PS.
Co do Linuksa to też wątpię, szczególnie jeżeli jego partycja nie jest obsługiwana z poziomu systemu.
Powrót do góry

kingsly
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mogilno City

Post#8 20 Sty 2010 08:09   

Mógłbyś podać pełna specyfikacje komputera?

Windows kupiłeś czy z sieci?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2010 08:09   

Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 25 Sty 2010 20:28   

Model:
Acer 4810T
Intel Core 2 Solo SU3500
vga: intel gma 4500hd
3gb ram
dysk 250gb
system windows 7 x86 (pobrany z MSDN dla studentów z serwera microsoft)

dziś mi sie zawiesił podczas przeglądania dokumentów w wordzie, pierwsza oznaka była taka ze office przestał odpowiadać i word zaczął chodzić klatkami, a jak go wyłączyłem całkowiecie to złapał zwieche..i sie znów zaczeło 100% obciążenia.
Udało mi sie zrobić sreenshoty z tego programu do monitoringu procesów,

Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie

jeśli chodzi o liczbę procesów to jak sie zawiesi to sprawdze następnym razem :)
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#10 26 Sty 2010 18:13   

Problem ze sterownikami lub sprzętowy - czy w dzienniku systemu nie ma żadnych błędów?
Podaj parametry SMART dysku(-ów).
Powrót do góry

Jackziom
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 26 Sty 2010 21:42   

Troszeczkę słaby masz ten laptop! Ale nie w tym rzecz, nie wiem czy to coś pomoże, ale pobierz cachemana 7!
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 Post autora tematu 27 Sty 2010 16:48   

tzok napisał:
Problem ze sterownikami lub sprzętowy - czy w dzienniku systemu nie ma żadnych błędów?
Podaj parametry SMART dysku(-ów).

Powiedz mi jak mógłbym to sprawdzić ?

Fajny ten programik :) ale szkoda że płatny :( muszę się pobawić może się coś uda... ale jak próbowałem się rejestrować w tym programie i mi się od cholery okien w firefox otworzyło to mi sie przyciął "lisek" no i potem na procku s powrotem 100% :| zdążyłem dojrzeć ze jest uruchomione 61 procesów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2010 16:48   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#13 27 Sty 2010 17:09   

Na przykład przy pomocy HD Tune.
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 Post autora tematu 27 Sty 2010 23:00   

Wykonałem teścik programem co Kolega wyżej zalecił i mam takie coś:

test (read)
minimum 8,9 Mb/s
max 65,3 Mb/s
cpu usage 18%
health status: ok
sector size: 512kb
buffer: 8192kb
błędów i uszkodzen na dysku nie ma

tylko nie wiem gdzie znaleźć te parametry smart dysku :( chyba już ślepy jestem....
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#15 28 Sty 2010 22:27   

Zakładka Health...
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 Post autora tematu 30 Sty 2010 00:11   

proszę, o to screen tej zakładki
Powrót do góry

keseszel
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Polska

Post#17 30 Sty 2010 09:05   

Czy bierzesz pod uwagę przegrzewanie się sprzętu? Czy możesz użyć trybu awaryjnego i sprawdzić, czy wtedy komputer nie zwalnia? Czy możesz spróbować odłączyć się od sieci(internetu) i popracować w ten sposób?Czy możesz popracować w wersji LiveCD Linuxa i sprawdzić co się dzieje?
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#18 Post autora tematu 30 Sty 2010 22:39   

Wiesz co... Z tym przegrzewaniem się to moze być dobry trop, bo własnie sobie gierke odpaliłem. Pograłem w sumie ze 2 godziny w tym czasie musiałem go 4 razy resetować, bo moze sie procesor zagrzał i zawiesił komputer, albo po prostu windows7 sie nie nadaje na tego lapka ? Fabrycznie jest vista dana, ale na tym dziadostwie ponoć jeszcze wiecej obciąza kompa niz na 7.
Powrót do góry

Gr3mlinnet
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 10 Lut 2010 17:39   

U mnie taka sama sprawa,
wejdź w menedżer urządzeń i zacznij od kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej(klikaj prawym na nie i wyłącz,jak nic się nie dzieje to włączaj z powrotem i tak po kolei do uzyskania efektu) i na bieżąco patrz obciążenie procesora.

U mnie jeden z kontrolerów chyba miał defekt sterowników więc go po prostu wyłączyłem i wszystko wróciło do normy.

Pomysł podsunęło mi to że windows kilka dni temu ściągnął mi aktualizacje sterów do USB i od tego się zaczęło.

U ciebie nie koniecznie muszą być to właśnie kontrolery USB może to karta sieciowa albo jakiś inny bajer w kompie(może kamerka).
Powrót do góry

Verdis
Poziom 4
Poziom 4

Post#20 19 Lut 2010 23:25   

Witam. Z tego co wiem pomaga zmiana biosu na nowszy dostępny na stronie Acera. Pierwotny bios zawiera błąd i to powoduje bezsensowne obciążenie procesora. Planuje zmianę biosu ale nie wiem jak z gwarancją w przypadku niepowodzenia upgrade.
Powrót do góry

sebcioetx
Poziom 9
Poziom 9

Post#21 Post autora tematu 29 Cze 2010 20:26   

Słuchaj a powiesz mi jak zaktualizować ten bios ? pewnie gwarancje sie i tak straci coś czuje... ale i tak pajace dali tylko na rok gwarancje :] ale skoro zainstalowałem win7 (studencki) i usunąłem viste to pewnie już i tak stracona gwarancja :]

PS: Działa mi bez zarzutów ten windows7 ale chodzi mi na słabych ustawieniach graficznych (przypomina win98 :D:D) przy kolorowych ustawieniach łapie 100% obciązenia po jakimś czasie.
Powrót do góry

maestral
Poziom 4
Poziom 4

Post#22 07 Paź 2010 14:50   

Cześć,

Odświeżam temat, bo podobny problem przydarzył się i mi, ale niestety wszystkie opisywane sytuacje, jakie znalazłem w internecie, różnią się od mojej.

System: Windows 7 prof, x64

Komputer: HP COMPAQ 6710b

Objawy: lagowanie, wykonywanie poleceń po czasie kilkusetkrotnie dłuższym, niż zwyczajnie. Wykorzystanie procesora równe 100%. W efekcie nie da się na
komputerze zrobić sensownie niczego, co nie jest uruchomieniem task managera czy process explorera.

Jak to się stało:
1. Na laptopie do jakiegoś czasu zainstalowana była vista. Dostałem studenckiego windowsa 7, w związku z czym zainstalowałem go. Nie był to clean install, tylko nałożenie na poprzednią wersję (czyli domyślna instalacja windowsa 7).

2. System śmigał REWELACYJNIE przez jakieś 4 dni. Piątego dnia zamknąłem komputer na uczelni, otworzyłem w domu i pojawiły się opisane wyżej objawy. Nie poprzedzało tego zainstalowanie żadnego śmieciowego programu, sterowników ani aktualizacji.

3. Zrobiłem reinstall. Tym razem system działał dłużej, ale objawy powróciły. Nagle samoczynnie ustąpiły, po czym powróciły na stałe.

W trybie awaryjnym obciążenie waha się w okolicach 80-100%, ale na systemie da się w miarę pracować.
Problem nie wynika z przegrzewania się procesora.

Zainstalowałem aktualizację BIOSa zaproponowaną przez HP, zainstalowałem też paczkę uaktualnień od HP specjalnie dla windowsa 7.
Powrót do góry

Jackziom
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 07 Paź 2010 17:51   

maestral napisał:
Cześć,

Odświeżam temat, bo podobny problem przydarzył się i mi, ale niestety wszystkie opisywane sytuacje, jakie znalazłem w internecie, różnią się od mojej.

System: Windows 7 prof, x64

Komputer: HP COMPAQ 6710b

Objawy: lagowanie, wykonywanie poleceń po czasie kilkusetkrotnie dłuższym, niż zwyczajnie. Wykorzystanie procesora równe 100%. W efekcie nie da się na
komputerze zrobić sensownie niczego, co nie jest uruchomieniem task managera czy process explorera.

Jak to się stało:
1. Na laptopie do jakiegoś czasu zainstalowana była vista. Dostałem studenckiego windowsa 7, w związku z czym zainstalowałem go. Nie był to clean install, tylko nałożenie na poprzednią wersję (czyli domyślna instalacja windowsa 7).

2. System śmigał REWELACYJNIE przez jakieś 4 dni. Piątego dnia zamknąłem komputer na uczelni, otworzyłem w domu i pojawiły się opisane wyżej objawy. Nie poprzedzało tego zainstalowanie żadnego śmieciowego programu, sterowników ani aktualizacji.

3. Zrobiłem reinstall. Tym razem system działał dłużej, ale objawy powróciły. Nagle samoczynnie ustąpiły, po czym powróciły na stałe.

W trybie awaryjnym obciążenie waha się w okolicach 80-100%, ale na systemie da się w miarę pracować.
Problem nie wynika z przegrzewania się procesora.

Zainstalowałem aktualizację BIOSa zaproponowaną przez HP, zainstalowałem też paczkę uaktualnień od HP specjalnie dla windowsa 7.

A masz go jeszcze na gwarancji?
Powrót do góry

maestral
Poziom 4
Poziom 4

Post#24 08 Paź 2010 11:29   

Nie, notebook już od dwóch lat nie jest na gwarancji. Kontaktowałem się z serwisem HP przez online chat, najpierw polecili mi pakiet rozszerzeń przygotowany przez HP specjalnie pod Windows 7, potem polecili wykonać memory i hdd test w BIOSie w zakładce diagnostyka. Niestety test hdd nie ruszył (Read failure), więc uznali że może to być problem z dyskiem i żebym zgłosił się do serwisu. Nie chce mi się w to jednak wierzyć - dlaczego na Viście nie było problemu? Dlaczego po przeinstalowaniu problem zniknął? Dlaczego objawy raz na jakiś czas ustępują, a potem powracają?

Kiedy następuje to 100% obciążenie procesora, to w process explorer użycie procesora przez poszczególne aplikacje nie daje w sumie 100%

Jeśli macie jakieś pomysły, co z tym można zrobić, to proszę o sugestie. Obecnie objawy ustąpiły, ale spodziewam się, że wrócą.
Powrót do góry

qwelukasz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Katowice

Post#25 31 Paź 2010 00:32   

kolego, ja od siebie moge dodać, że mam takie same objawy ale tylko na zasilaniu bateryjnym :|

co dziwne, problem powstaje tylko gdy włącze tryb "oszczędzanie energii" w opcjach zasilania.
przejdz do:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu (Dla planu "oszczedzanie energii")
potem "zmien zaawansowane ustawienia planu' -> zarządzanie energią procesora i zmień z 5% na np. 20% dla wartości minimalnej.
u mnie pomogło.

mam:
hp dv6-1120ew, win 7 x64 (z MSDNAA)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2010 00:32   

Powrót do góry

maestral
Poziom 4
Poziom 4

Post#26 01 Lis 2010 19:44   

qwelukasz, dzięki za sugestię. mój problem w istocie jest związany z ładowaniem baterii.

do tej pory nie mogłem do tego dojść, gdyż używałem laptopa tylko gdy był podłączony do sieci z uwagi na całkowicie niesprawną baterię. ostatnio kupiłem nową i dzisiaj, gdy problem pojawił się podczas pracy na energii z sieci, odłączyłem zasilanie. obciążenie procesora znikło natychmiast. gdy tylko podłączam ładowanie, problem powraca.

przełączanie pomiędzy planami zasilania nic nie pomaga, zmieniłem ustawienia zarządzania energią procesora, ale to niestety również nic nie daje.
Powrót do góry

maestral
Poziom 4
Poziom 4

Post#27 06 Lis 2010 11:19   

Problem rozwiązany.

W moim przypadku winny był zasilacz. Po podłączeniu zasilacza kolegi użycie procesora drastycznie spadło. Po ponownym podłączeniu mojego - skoczyło do 100%. Teraz już wszystko ok, mam nadzieję że komuś to pomoże.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Windows 7 i 100% obciążenie procesora po pewnym czasie
Strona 1 z 1