Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

adapter usb wifi sagem zwiększenie zasiegu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> adapter usb wifi sagem zwiększenie zasiegu
Autor
Wiadomość
sopeltuning
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Prochowice

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2010 19:34   

Witajcie
Mam jak część z nas neta z neo livebox +adapter sagem wifi. Podzieliłem na 2 kompy w 2 budynkach odległość jakieś 20m od siebie. Jeden komp na kablu do liveboxa a drugi za pomocą wifi. Sygnał był słaby, ale strony się otwierały, od pewnego czasu zauważyłem, że jak szwagier położy liveboxa zdala od okna to mi zasięg drastycznie spada aż do zerwania połączenia. Wiec zacząłem ostatnio kombinować i szukać materiałów dotyczących budowy anten i tak przez przypadek znalazłem stronkę gdzie są pokazane konstrukcje zwiększające zasięg. Z tego, co zauważyłem to wystarczy dorobić ekran do adaptera. Zainteresowany tym postanowiłem sam spróbować a nóż może się polepszy, znalazłem w piwnicy większą podstawkę pod doniczkę taką plastikową i pokryłem ją folią aluminiową od strony, gdzie zamocowałem następnie adapter prostopadle do podstawki. Całą konstrukcje postawiłem na krzaku, aby tylko sprawdzić, co z tego wyszło. Bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem, siłe sygnału normalnie była 56% a tu niespodzianka sygnał 71%, na pasku zawsze miałem albo siłę sygnału słabą albo bardzo słabą, a teraz jest bardzo dobra :D i szybkość się poprawiła teraz trzyma się przeskakując 18-24Mb/s polecam to rozwiązanie dodaje pod spodem dwa linki do tych stron, co udało mi się znaleźć.

http://www.usbwifi.orconhosting.net.nz/

http://wireless-security-system.blogspot.com/2008/11/my-wep-cracking-galery.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2010 19:34   

Powrót do góry

rutek16
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: białystok

Post#2 20 Sty 2010 19:21   

Re: adapter usb wifi sagem zwiększenie zasiegu

He he spoko ja też jakiś miesiąc temu zrobiłem sobie antenkę do wifi a zasięg aż miło wzrósł z 16Mb na 36Mb:)
Oto moja antenka:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2010 19:21   

Powrót do góry

sopeltuning
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Prochowice

Post#3 Post autora tematu 20 Sty 2010 21:33   

widzę że ładnie kolega to zrobił ja mam zaranie taką sztukę, że szkoda fotki dawać ale muszę sobie ładnie z blachy wyciąć okrąg i go lekko uformować. dopiero wtedy zrobię fotki. a ponoć się nie da podnieść zasięgu samego adaptera a tu niespodzianka i naprawdę działa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2010 21:33   

Powrót do góry

rutek16
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: białystok

Post#4 20 Sty 2010 23:57   

Antenka działa i to dość dobrze:) Jeżeli ktoś ma liveboxa to można jeszcze zrobić coś takiego: wyprofilować blachę i ustawić za liveboxem tak aby odbijała wysłane fale przez urządzenie do adaptera wifi.
Coś takiego:

Oczywiście adapter będzie oddalony od liveboxa kilkanaście metrów więc ową blachę należy ustawić tak aby odbite fale kierowała do adaptera.
Robiłem tak jak drugi kąp stał daleko od liveboxa,teraz mam dwa kąpy niedaleko siebie więc wystarcza mi antenka do adaptera.
Powrót do góry

piterus99
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bolesławiec/Wrocław

Post#5 21 Sty 2010 00:01   

Po prostu ukierunkowaliscie wiazke, stworzyliscie cos-ala-reflektor, w przypadku odpowiedniego "pogiecia" bedzie jeszcze lepiej(patrz: antena paraboliczna).

EDIT: Kolega z tym "kąp" to nieźle przegiął.. KOMPUTER, nie kąputer. komputer to nie kąpiel!
Powrót do góry

Hmiellu
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdynia

Post#6 04 Wrz 2010 12:58   

a ja dałem o tak , - puszka pusta po konserwie , w jej boku nożem zrobiłem wejście na adapter (sprawdźcie kiedy lepszy zasięg będzie w waszym adapterze przekręcając go o 180 stopnii i wkładając ponownie w zrobione miejsce w puszce) bo rożnie są w nich robione anteny.... w środku

foto
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> adapter usb wifi sagem zwiększenie zasiegu
Strona 1 z 1