Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy ->Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
szym2
Poziom 3
Poziom 3
Miasto: olsztyn
szym2
Poziom 3
Post#1 17 Sty 2010 22:11  Autor tematu   

Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

Oceń post: + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
orkan0
Poziom 13
Poziom 13
Miasto: "-"
Ocena postów: 1
orkan0
Poziom 13
Post#2 17 Sty 2010 22:21    

Re: Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

1kw na 10m2

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
szym2
Poziom 3
Poziom 3
szym2
Poziom 3
Post#3 17 Sty 2010 22:29  Autor tematu   

Jeśli 1kw=10m2 ,a z opisów producentów pieców wynika, iż 38kw= ok. 200m2. Więc powinienem kupic 35kw, czy 45kw?

Oceń post: + -1 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
Samuraj
Poziom 22
Poziom 22
Miasto: Szczecin
Ocena postów: 116
Samuraj
Poziom 22
Post#4 17 Sty 2010 23:40    

Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.
Nie napisałeś jakie ogrzewanie zapewne grzejniki. Jaka instalacja - cienkie rurki czy wiekowe żeliwne grzejniki + rury min 2 cale.

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
szym2
Poziom 3
Poziom 3
szym2
Poziom 3
Post#5 18 Sty 2010 10:27  Autor tematu   

Grzejniki panelowe,rurki w połowie miedziane a w połowie stalowe od cala do pół cala.Czy szukac pieca z podmuchem czy bez?Ciąg komina jest ok. wstawiona jest rura owalna 120cm na 300cm o długości 12 m.

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
Usunięty

Usunięty
Post#6 18 Sty 2010 10:55    

Samuraj napisał:
Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.

Jeżeli chcesz z tego kotła pozyskiwać C.W.U to ta wartość wcale nie jest przesadzona.
Bojler z płaszczem wodnym np. 80l. potrafi pobrać moc 14 kW. a to trzeba uwzględnić.
Niemniej ważnym od samego kotła jest jeszcze wybór sterownika , bo to on pozwoli Ci na "łatwiejsze" sterowanie tym wszystkim.

Powrót do góry
szym2
Poziom 3
Poziom 3
szym2
Poziom 3
Post#7 18 Sty 2010 11:11  Autor tematu   

Ok. więc wiem już jaka powinna byc moc,a czy może mi ktoś polecic jakiegoś producenta i na co zwracac uwage przy wyborze pieca i programatora?

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
Usunięty

Usunięty
Post#8 18 Sty 2010 11:30    

Jeżeli chodzi o kotły to niech wypowiedzą się ich użytkownicy.
Natomiast sterowniki ?
To zależy co po nich oczekujesz , jeżeli instalacja ma być z zaworami "3D" lub "4D" to warto pomyśleć o sterowniku firmy ELSTER np. "Expert R" lub firmy ESTYMA np. "LUXUS 4" lub "UNICONTROL MIX07"
Obsługują czujniki pogodowe , podajniki , dmuchawy a "estyma" dodatkowo termostaty pokojowe.
Dodatkowo pełna obsługa C.W.U. z pompą ładującą. (nie trzeba kombinować żeby bojler się nie wychładzał np. w nocy)

Powrót do góry
rtvvictoria
Poziom 3
Poziom 3
Miasto: gorlice
rtvvictoria
Poziom 3
Post#9 18 Sty 2010 22:15    

witam właśnie zmieniłem piec poszedłem po rozum do głowy i olałem sąsiada instalatora. Dom ma do ok 150 m2 bojler 100 litrów nabyłem piec żeliwny Viarus 22kw wraz ze sterownikiem WE PLUS ( zmienia temperature na piecu cztery razy w ciągu doby wiadomo że w nocy i jak wszyscy siedzą w pracy może być chłodniej ) piec i sterownik jak na razie spisują się super no ale to pierwszy sezon w domu jest ok 20st czasem więcej do sterownika istnieje możliwość podpięcia termostatu pokojowego i pompy c.w.u. Sąsiad fachowiec twierdził że na bank wystarczy mi 14kw śmiem twierdzić iż było by to zdecydowanie za mało . Polecam piec i sterownik u mnie jest OK tylko fachowiec za płotem się obraził .:D

Powrót do góry
jorg1975
Poziom 7
Poziom 7
jorg1975
Poziom 7
Post#10 19 Sty 2010 12:00    

szym2 napisał:
Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

Witam Szanowne Forum,

tak na gorąco to w tej materii chciałbym się podzielić swoimi uwagami, a mianowicie:

nie ma podejścia szablonowego do tego tematu. Też mam stary dom, przedwojenna kamienica. Proponowałbym raczej policzyć sobie zapotrzebowanie na moc cieplną, w internecie jest tego sporo, chociażby tu:
http://www.muratordom.pl/instalacje/kotly-i-automatyka/jak-dobrac-moc-kotla_,6375_19166.htm

każdy, ale to każdy dom jest inny. Zbudowany z innych materiałów, ocieplenie budynku, kubatura, usytuowanie. Zresztą proponowałbym policzyć to z kubatury i troszkę mocy dodać. no i uwzględnić CWU! Bo najgorsze co może być to zbyt duża moc urządzenia!
Ja się zdecydowałem ze względu na wygodę na ekogroszek, ale to wydatek powyżej Twego budżetu.

Pozdrawiam

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw
Strona 1 z 1