Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

szym2 17 Sty 2010 22:11 5429 9
  • #1 17 Sty 2010 22:11
    szym2
    Poziom 8  

Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

• #3 17 Sty 2010 22:29
    szym2
    Poziom 8  

Jeśli 1kw=10m2 ,a z opisów producentów pieców wynika, iż 38kw= ok. 200m2. Więc powinienem kupic 35kw, czy 45kw?

• #4 17 Sty 2010 23:40
    Samuraj
    Poziom 34  

Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.
    Nie napisałeś jakie ogrzewanie zapewne grzejniki. Jaka instalacja - cienkie rurki czy wiekowe żeliwne grzejniki + rury min 2 cale.

• #5 18 Sty 2010 10:27
    szym2
    Poziom 8  

Grzejniki panelowe,rurki w połowie miedziane a w połowie stalowe od cala do pół cala.Czy szukac pieca z podmuchem czy bez?Ciąg komina jest ok. wstawiona jest rura owalna 120cm na 300cm o długości 12 m.

• #6 18 Sty 2010 10:55
    Usunięty
  • #7 18 Sty 2010 11:11
    szym2
    Poziom 8  

Ok. więc wiem już jaka powinna byc moc,a czy może mi ktoś polecic jakiegoś producenta i na co zwracac uwage przy wyborze pieca i programatora?

• #8 18 Sty 2010 11:30
    Usunięty
  • #9 18 Sty 2010 22:15
    rtvvictoria
    Poziom 8  

witam właśnie zmieniłem piec poszedłem po rozum do głowy i olałem sąsiada instalatora. Dom ma do ok 150 m2 bojler 100 litrów nabyłem piec żeliwny Viarus 22kw wraz ze sterownikiem WE PLUS ( zmienia temperature na piecu cztery razy w ciągu doby wiadomo że w nocy i jak wszyscy siedzą w pracy może być chłodniej ) piec i sterownik jak na razie spisują się super no ale to pierwszy sezon w domu jest ok 20st czasem więcej do sterownika istnieje możliwość podpięcia termostatu pokojowego i pompy c.w.u. Sąsiad fachowiec twierdził że na bank wystarczy mi 14kw śmiem twierdzić iż było by to zdecydowanie za mało . Polecam piec i sterownik u mnie jest OK tylko fachowiec za płotem się obraził .:D

• #10 19 Sty 2010 12:00
    jorg1975
    Poziom 10  

szym2 napisał:
    Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

Witam Szanowne Forum,

tak na gorąco to w tej materii chciałbym się podzielić swoimi uwagami, a mianowicie:

nie ma podejścia szablonowego do tego tematu. Też mam stary dom, przedwojenna kamienica. Proponowałbym raczej policzyć sobie zapotrzebowanie na moc cieplną, w internecie jest tego sporo, chociażby tu:
    http://www.muratordom.pl/instalacje/kotly-i-automatyka/jak-dobrac-moc-kotla_,6375_19166.htm

każdy, ale to każdy dom jest inny. Zbudowany z innych materiałów, ocieplenie budynku, kubatura, usytuowanie. Zresztą proponowałbym policzyć to z kubatury i troszkę mocy dodać. no i uwzględnić CWU! Bo najgorsze co może być to zbyt duża moc urządzenia!
    Ja się zdecydowałem ze względu na wygodę na ekogroszek, ale to wydatek powyżej Twego budżetu.

Pozdrawiam

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME