Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 17 Sty 2010 22:11
    szym2
    Poziom 7  

Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

• #3 17 Sty 2010 22:29
    szym2
    Poziom 7  

Jeśli 1kw=10m2 ,a z opisów producentów pieców wynika, iż 38kw= ok. 200m2. Więc powinienem kupic 35kw, czy 45kw?

• #4 17 Sty 2010 23:40
    Samuraj
    Poziom 34  

Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.
    Nie napisałeś jakie ogrzewanie zapewne grzejniki. Jaka instalacja - cienkie rurki czy wiekowe żeliwne grzejniki + rury min 2 cale.

• #5 18 Sty 2010 10:27
    szym2
    Poziom 7  

Grzejniki panelowe,rurki w połowie miedziane a w połowie stalowe od cala do pół cala.Czy szukac pieca z podmuchem czy bez?Ciąg komina jest ok. wstawiona jest rura owalna 120cm na 300cm o długości 12 m.

• #6 18 Sty 2010 10:55
    Usunięty
  • #7 18 Sty 2010 11:11
    szym2
    Poziom 7  

Ok. więc wiem już jaka powinna byc moc,a czy może mi ktoś polecic jakiegoś producenta i na co zwracac uwage przy wyborze pieca i programatora?

• #8 18 Sty 2010 11:30
    Usunięty
  • #9 18 Sty 2010 22:15
    rtvvictoria
    Poziom 8  

witam właśnie zmieniłem piec poszedłem po rozum do głowy i olałem sąsiada instalatora. Dom ma do ok 150 m2 bojler 100 litrów nabyłem piec żeliwny Viarus 22kw wraz ze sterownikiem WE PLUS ( zmienia temperature na piecu cztery razy w ciągu doby wiadomo że w nocy i jak wszyscy siedzą w pracy może być chłodniej ) piec i sterownik jak na razie spisują się super no ale to pierwszy sezon w domu jest ok 20st czasem więcej do sterownika istnieje możliwość podpięcia termostatu pokojowego i pompy c.w.u. Sąsiad fachowiec twierdził że na bank wystarczy mi 14kw śmiem twierdzić iż było by to zdecydowanie za mało . Polecam piec i sterownik u mnie jest OK tylko fachowiec za płotem się obraził .:D

• #10 19 Sty 2010 12:00
    jorg1975
    Poziom 9  

szym2 napisał:
    Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

Witam Szanowne Forum,

tak na gorąco to w tej materii chciałbym się podzielić swoimi uwagami, a mianowicie:

nie ma podejścia szablonowego do tego tematu. Też mam stary dom, przedwojenna kamienica. Proponowałbym raczej policzyć sobie zapotrzebowanie na moc cieplną, w internecie jest tego sporo, chociażby tu:
    http://www.muratordom.pl/instalacje/kotly-i-automatyka/jak-dobrac-moc-kotla_,6375_19166.htm

każdy, ale to każdy dom jest inny. Zbudowany z innych materiałów, ocieplenie budynku, kubatura, usytuowanie. Zresztą proponowałbym policzyć to z kubatury i troszkę mocy dodać. no i uwzględnić CWU! Bo najgorsze co może być to zbyt duża moc urządzenia!
    Ja się zdecydowałem ze względu na wygodę na ekogroszek, ale to wydatek powyżej Twego budżetu.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty