Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw
Autor
Wiadomość
szym2
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: olsztyn

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2010 23:11   

Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2010 23:11   

Powrót do góry

orkan0
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: "-"

Post#2 17 Sty 2010 23:21   

Re: Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw

1kw na 10m2
Powrót do góry

szym2
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 17 Sty 2010 23:29   

Jeśli 1kw=10m2 ,a z opisów producentów pieców wynika, iż 38kw= ok. 200m2. Więc powinienem kupic 35kw, czy 45kw?
Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#4 18 Sty 2010 00:40   

Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.
Nie napisałeś jakie ogrzewanie zapewne grzejniki. Jaka instalacja - cienkie rurki czy wiekowe żeliwne grzejniki + rury min 2 cale.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2010 00:40   

Powrót do góry

szym2
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2010 11:27   

Grzejniki panelowe,rurki w połowie miedziane a w połowie stalowe od cala do pół cala.Czy szukac pieca z podmuchem czy bez?Ciąg komina jest ok. wstawiona jest rura owalna 120cm na 300cm o długości 12 m.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2010 11:27   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 18 Sty 2010 11:55   

Samuraj napisał:
Jak już tak liczysz to chyba raczej 35 - 45kW.

Jeżeli chcesz z tego kotła pozyskiwać C.W.U to ta wartość wcale nie jest przesadzona.
Bojler z płaszczem wodnym np. 80l. potrafi pobrać moc 14 kW. a to trzeba uwzględnić.
Niemniej ważnym od samego kotła jest jeszcze wybór sterownika , bo to on pozwoli Ci na "łatwiejsze" sterowanie tym wszystkim.
Powrót do góry

szym2
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 18 Sty 2010 12:11   

Ok. więc wiem już jaka powinna byc moc,a czy może mi ktoś polecic jakiegoś producenta i na co zwracac uwage przy wyborze pieca i programatora?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 18 Sty 2010 12:30   

Jeżeli chodzi o kotły to niech wypowiedzą się ich użytkownicy.
Natomiast sterowniki ?
To zależy co po nich oczekujesz , jeżeli instalacja ma być z zaworami "3D" lub "4D" to warto pomyśleć o sterowniku firmy ELSTER np. "Expert R" lub firmy ESTYMA np. "LUXUS 4" lub "UNICONTROL MIX07"
Obsługują czujniki pogodowe , podajniki , dmuchawy a "estyma" dodatkowo termostaty pokojowe.
Dodatkowo pełna obsługa C.W.U. z pompą ładującą. (nie trzeba kombinować żeby bojler się nie wychładzał np. w nocy)
Powrót do góry

rtvvictoria
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: gorlice

Post#9 18 Sty 2010 23:15   

witam właśnie zmieniłem piec poszedłem po rozum do głowy i olałem sąsiada instalatora. Dom ma do ok 150 m2 bojler 100 litrów nabyłem piec żeliwny Viarus 22kw wraz ze sterownikiem WE PLUS ( zmienia temperature na piecu cztery razy w ciągu doby wiadomo że w nocy i jak wszyscy siedzą w pracy może być chłodniej ) piec i sterownik jak na razie spisują się super no ale to pierwszy sezon w domu jest ok 20st czasem więcej do sterownika istnieje możliwość podpięcia termostatu pokojowego i pompy c.w.u. Sąsiad fachowiec twierdził że na bank wystarczy mi 14kw śmiem twierdzić iż było by to zdecydowanie za mało . Polecam piec i sterownik u mnie jest OK tylko fachowiec za płotem się obraził .:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2010 23:15   

Powrót do góry

jorg1975
Poziom 7
Poziom 7

Post#10 19 Sty 2010 13:00   

szym2 napisał:
Jakiej mocy i jakiej firmy wybrac piec na paliwo stałe(przewaga drewno) do ogrzania budynku o powierzchni 330m kw+ciepła woda.Starego budownictwa.Kwota którą chcę przeznaczyc to do 6000 tyś.zł.

Witam Szanowne Forum,

tak na gorąco to w tej materii chciałbym się podzielić swoimi uwagami, a mianowicie:

nie ma podejścia szablonowego do tego tematu. Też mam stary dom, przedwojenna kamienica. Proponowałbym raczej policzyć sobie zapotrzebowanie na moc cieplną, w internecie jest tego sporo, chociażby tu:
http://www.muratordom.pl/instalacje/kotly-i-automatyka/jak-dobrac-moc-kotla_,6375_19166.htm

każdy, ale to każdy dom jest inny. Zbudowany z innych materiałów, ocieplenie budynku, kubatura, usytuowanie. Zresztą proponowałbym policzyć to z kubatury i troszkę mocy dodać. no i uwzględnić CWU! Bo najgorsze co może być to zbyt duża moc urządzenia!
Ja się zdecydowałem ze względu na wygodę na ekogroszek, ale to wydatek powyżej Twego budżetu.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jakiej mocy wybrac piec CO do ogrzania 330m kw
Strona 1 z 1