X

Jak podłączyć płytę indukcyjną Electrolux EHD 60150P

19 Jan 2010 19:27 ERErdberg
  • #1 19 Jan 2010 19:27
    Erdberg
    Level 2  
    Helpful post? (+4)
    Witam,

Proszę o pomoc w podłączeniu płyty indukcyjnej Electrolux EHD 60150P i potwierdzeniu czy dobrze myślę.

Mam przewód wychodzący ze ściany zakończony kostką do podłączenia 5 żyłowy (zółto-zielony, niebieski, szary, brązowy, czarny) natomiast płyta indukcyjna ma kabel 4 żyłowy (żółto-zielony, niebieski, brązowy i czarny). Czy aby zgodnie załączonym schematem i zdjęciami podłączyć płytę na 400V i korzystać z pełnej funkcjonalności wystarczy połączyć kolejno kolor do koloru (czarny do czarnego itd.) a szara żyła w kostce zostaje pusta (np. do wykorzystania podłączenia piekarnika)? Dodam że na kostce próbnik wykazuje prąd na żyłach szerej, brązowej i czarnej. Czy zgodnie ze schematem płytę tą podłącza się na 2 fazy? Mam w domu instalację 3 fazową.

Dziękuję za odpowiedź.

Jak podłączyć płytę indukcyjną Electrolux EHD 60150P Jak podłączyć płytę indukcyjną Electrolux EHD 60150P Jak podłączyć płytę indukcyjną Electrolux EHD 60150P
  • Helpful post
    #2 19 Jan 2010 19:41
    krecik550
    Level 11  
    Helpful post? (+2)
    ze ściany Ci wychodzi L1, L2 L3 czerwony, czarny i szary niebieski w ścianie to N a zielono-żółty to PE (czyli tzw. uziemienie) a w płycie masz czarny L1 i brązowy L2 niebieski N i zielono-zółty PE. Łączysz tak jak ci opisałem czyli PE w płycie z PE w kostce; N w płycie do N w kostce i reszta zostają ci fazy obojętnie jak podłączysz czyli np: Brązowy na płycie do czerwonego w kostce, czarny w płycie do czarnego w kostce i płyta podłączona. Masz szary 1 wolną fazę na zapas ;)
  • Helpful post
    #3 19 Jan 2010 19:42
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka
    Helpful post? (+1)
    Tak, płyta "potrzebuje" zasilania dwóch faz, oraz przewodu "N" i "PE". Należy zainstalować puszkę n/t o IP min. 44 (koniecznie), podłączyć w sposób jaki napisałeś. Wcześniej jednak należy sprawdzić jakie jest zabezpieczenie dla tego obwodu (i jakie "potrzebuje" płyta), oraz sprawdzić ciągłość przewodów N i PE, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że któryś z nich nie jest podłączony w rozdzielnicy. Trzeba mieć absolutną pewność.
  • #4 19 Jan 2010 20:05
    Erdberg
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za szybką odpowiedź i poradę. Puszeczkę już mam :-) Dodam że w mieszkaniu jest nowa instalacja i była sprawdzana, do kuchenki jest osobny kabel z rozdzielni z wyłącznikiem.
  • #5 19 Jan 2010 20:50
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka
    Helpful post? (+3)
    A jakie jest zabezpieczenie (wyłącznik nadmiarowy) dla tego przewodu (obwodu)?
  • #6 22 Jan 2010 22:07
    Erdberg
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (+1)
    16A. Płyta już działa :-) Dziękuję za pomoc.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products