Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja

[ + ] [ - ]
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Poczekalnia -> Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja
Autor
Wiadomość
browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 20 Sty 2010 18:21   

Ciągnik Sam 126p i inne

Witam.. ;)
Mam na imię Paweł , mam 15 lat

rok temu po demontażu malczana postanowiłem zbudować swój własny ciągnik
albowiem zawsze chciałem mieć ciągnik, a nie miałem.. To sobie go zbudowałem

na razie jestem w fazie testów i poprawek , jest to moja pierwsza konstrukcja więc nie jest idealna :D

oto fotka

Pojazd nie jest jeszcze obudowany , ale wkrótce zostanie ..
został zbudowany z myślą pracy pod folią (przygotowanie podłoża)
części wykorzystałem z malczana , vw golfa , i pobliskiego złomowiska ;]
wszystko co znalazłem pod ręką .. Z paroma dodatkami których nie miałem a były niezbędne

Co o tym sądzicie ?
niedługo dodam więcej zdjęć

bądźcie wyrozumiali , nie wygląda to jak lamborghini :)
ale działa :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2010 18:21   

Powrót do góry

przemekkot125
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Leśniki

Post#2 21 Sty 2010 10:23   

Re: Ciągnik Sam 126p i inne

Mógłbyś powiedzieć coś o skrzyni jak ja w ogóle masz ? przekładnia itd. Od czego sa tylne kola?
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 21 Sty 2010 11:53   

Re: Ciągnik Sam 126p i inne

Pierwsza skrzynia jest normalnie od malucha, tylko mechanizm różnicowy jest zamieniony o 180 stopni. :)
Wychodzi jedna półoś, a na niej koło zębate.
Z tyłu jest 2 skrzynia od Golfa z demontażu. :)
Łańcuch dość duży jest, no i wychodzą z Golfa; pół półosi Golfa połączone z połową półosi malucha i piasty maluszka.

Koła zakupiłem na pobliskim złomie za 30zł za sztukę. :D
Podobno są od snopowiązałki, ale nie wiem dokładnie. :)

Dodano po 3 [minuty]:

Silnik jest centralnie. Jakoś tak wyszło.
Przeniesienie napędu - po prostu łańcuch.
Daje radę, podnośnik z tyłu jest ręczny, hydrauliczny butelkowy z Castoramy.
Orka daje rade, jednoskib głęboki idzie ładnie,
dorwałem także 2-skibowego, było ciężej, ale także daje radę. :D
Powrót do góry

Upierz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Jaworzno

Post#4 24 Sty 2010 12:03   

Re: Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja

Witaj!

Interesuje mnie waga samego pojazdu. Przy okazji dodaj proszę więcej zdjęć :D
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 24 Sty 2010 12:25   

ojj... waga ?
nie ważyłem jeszcze , ale tak policzyć mniej niż więcej..
może około 400kg ale nie wiem
podnieść nie dałem rady :D mam taki ogrodowy traktorek to bez problemu go unoszę :)
no fotki na tygodniu, teraz musiałem auto naprawiać i pojechał ciągnik w kąt :P
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 04 Lut 2010 09:20   

No więc po dłuższej nieobecności w mym temacie dodaję zdjęcia które zrobiłem przed chwilą
(zasypało okoliczne wsi , więc i ja nie poszedłem do szkoły :) )
od przodu
od tyłu
światła , aku , i skręt
moje pół półosi golfa oraz malczana połączone w jednego pierona
koło zębate wychodzące ze skrzyni malczana

Jeśli macie jakieś pytania, proszę bardzo chętnie odpowiem :)
W niedługiej przyszłości dorobię maskę z włókna szklanego ;]
Próby z pługiem do śniegu udane, może dziś dodam fotkę w akcji :)

Pozdrawiam
Bro
Powrót do góry

bahus1509
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kraków

Post#7 06 Lut 2010 16:34   

Kolego zanim zaczniesz konstruować maskę i obudowę całego zmień sobie ułożenie przednich reflektorów. W takiej pozycji będą źle świeciły gdyż układ luster, profil szkieł oraz ustawienie żarówek względem podłoża da ci efekt taki, że na światłach mijania będziesz świecił na wszędzie tylko nie na drogę przed sobą, natomiast światła drogowe będą świeciły bardzo wąsko i bardzo wysoko.
Powrót do góry

Jarosx9
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#8 06 Lut 2010 16:56   

Całe to maluchowe oświetlenie psuje strasznie widok tego ciągnika.
Wystarczyło dosłownie parę zł (jak poszukać na szrotach to minimum kasiory) zainwestować w jakieś kształtne lampki a tamto wyrzucić na śmietnik.
Wyglądałby chociaż jak rasowy ciągnik a nie jak kupa złomu po wykaszlnięciu przez godzillę.
Wiem, wiem lampkami się nie jeździ ale takie minimum estetyki.......
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 06 Lut 2010 20:23   

Światła będę musiał poprawić , ponieważ jak bahus napisał świecą kapkę źle :)

Nie mam możliwości jeździć po szrotach, ponieważ nie mam jeszcze prawka , na pobliskim złomie świateł nie ma , a do następnego złomu mam daleko..
minimum kasy.. no właśnie że jest zima, i nie mam gdzie zarobić cośkolwiek kasy.

Jeszcze troszkę, i będzie wyglądać to ładnie :) Przednie światła mam od golfa II . ale z ich zamontowaniem miałbym problem.
Powrót do góry

bahus1509
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kraków

Post#10 13 Lut 2010 15:51   

Przy montowaniu jakichkolwiek lamp musisz zwrócić uwagę w jakiej pozycji muszą pracować gdyż konstruktor to przewidział i nie można je odwracać bo nie dadzą światła takiego jak powinny. Malucha reflektory już same w sobie miały słabe światło zwłaszcza na żarówkach tradycyjnych, ale mam nadzieją że te są na h4 i jak ładnie obudowane będą to też swój urok będą miały.
Powrót do góry

kondensator
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 13 Lut 2010 20:38   

Jeżeli masz naprawdę 15 lat - to tym bardziej gratulacje za przekucie marzeń w rzeczywistość.
Co do lamp - z F126 będą OK, ale tak jak Koledzy napisali - po obudowaniu i w normalnej pozycji. Powinny być otwory do odkraplania wilgoci od spodu, a czasem brak i trzeba zrobić (nie tylko w 126p - widywałem i drogie samochody z akwarium w lampach przednich, tylnych, kierunkowskazach)...). Lampy przednie powinny mieć regulację aby świeciły prawidłowo i nikogo nie oślepiały (zobacz jak była zrobiona regulacja w oryginale. Konstrukcja nie może zasłaniać lamp, a one muszą być zabezpieczone przed uderzeniem - szczególnie w pojazdach o przeznaczeniu roboczym jak ten. Tylko czy ten pojazd ma wyjeżdżać na drogę ? Jeżeli choć na chwilę tak, to musi spełniać wymagania dla pojazdu wolnobieżnego (poszukaj), m.in. musi mieć z tyłu specjalne oznaczenie z pomarańczowym trójkątem (na pewno widziałeś).
Tylko że piszemy o lampach, a tu brak błotników, osłon i jakichkolwiek zabezpieczeń kręcących się części przed błotem i wsadzeniem czegoś (nogi, ręki, kija, narzędzia...) w obracające się lub gorące części niechcący lub z głupoty/niewiedzy (pijacy, dzieci, zwierzęta...) - i to jest ważne. Mimo że obowiązku nie ma, przydała by się też min. jedna gaśnica (to nie żart), szczególnie przy obecnej instalacji paliwowej, elektrycznej i pracy wykonywanej w lecie...
Instalacja elektryczna powinna być zabezpieczona przed deszczem przynajmniej tak jak w F126 - tam na przełączniki, bezpieczniki, złącza woda się nie leje podczas deszczu - potrzebne odpowiednie osłony (wcale nie zawsze z blachy, wykorzystaj materiał np. lekki i darmowy z połamanych plastykowych zderzaków), i ich testowanie podczas deszczu i polewania wężem w różnych kierunkach.
Przemyśl jak zachowa się pojazd i co stanie się z kierowcą na dużym pochyleniu bocznym oraz do przodu lub tyłu, po przewróceniu - co gdzie się komu gdzie wbije i co złamie - tylko nie pisz że nie będziesz używał na górskim stoku - różne rzeczy się zdarzają i "na równinach") - raczej powinieneś dorobić jakieś zabezpieczenia, uchwyty, ramę-klatkę - proste ale mocne... Na tej klatce mogą też być oddzielnie załączane lampy robocze inaczej skierowane, z przodu, z tyłu i przenośna na kablu aby zaświecić gdzieś na polu podczas naprawy czy jakiejś czynności po zmroku.
Przypuszczam ze znajdzie się też miejsce z przodu na bagażnik (narzędzia, jedzenie), kanister 20 litrów z wodą (przydaje się nie tylko jako balast przedni) i (w przyszłości) wyciągarkę.
Ogólnie pomimo braku ruchomego zawieszenia (będzie ?) jestem pod wrażeniem (wiele osób w wieku <18 lat miało i ma zakaz używania "niebezpiecznych narzędzi", mam nadzieję ze ktoś jest przy tobie przy takich pracach, może w razie czego uratować i że hamuje zapędy "robienia szybciej" abyś np. nie naświetlił czy nie zaprószył sobie oczu spawając czy tnąc bez odpowiedniej maski), ale sztywna konstrukcja pojazdu przy dłuższej pracy na nim spowoduje jak nie jego awarię, to u kierowcy schorzenia kręgosłupa i podobne, a wtedy będzie za późno i żadne pieniądze zaoszczędzone na kupnie ciągnika fabrycznego nie pomogą (jak nie wierzysz zapytaj się lekarzy). Mam nadzieję że nie przynudzam, po prostu jak budujesz coś, co może zrobić krzywdę, to nie jest ważne czy masz lat 13 czy 83 - odpowiedzialność i wymagania są te same i nawet nie chodzi o "przepisy" ale o rozsądek.
Powodzenia.
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#12 Post autora tematu 13 Lut 2010 21:12   

Cóż za wyczerpująca odpowiedź. :)
Cieszę ,że ktoś tyle napisał. hehe
Tak, mam 15 lat, zaczynałem, gdy miałem 14...
Spawanie, cięcie, wiercenie otworów itp. już od dawna wykonuję sam, ale ktoś zwykle się kręci niedaleko... Na początku, gdy mnie tata uczył, to był przy mnie. :D

Światła przednie są inne, od VW Golfa, bardzo ładnie świecą, jest też kogut pomarańczowy. :)
Tylne światła na razie maluchowskie, ale gdy skombinuję coś cashu kupię takie jak np. w przyczepach czy coś w tym stylu, aby ładniej wyglądało.
Zawieszenie sztywne, przednia belka oczywiście jak w normalnym ciągniku się rusza - góra-dół.
Promień skrętu wynosi 4m, sprawdzałem na jesieni, zostawiłem go na 1. biegu i sam sobie jeździł w kółko. :)
Te światła od małego Fiata będą na górze, jestem w trakcie robienia czegoś kabinopodobnego.
Wziąłem się za to, ponieważ mam pług do śniegu i dziś wiało mocno, no i było źle. :)

Obudowy łańcucha i innych są w trakcie robienia, nie mam czasu zbyt wiele, pon-pt szkoła, wrócę o 15, wejdę na komputer, chwilę posiedzę, to już 19, a trzeba by się wyspać, żeby nie być w szkole jakby naćpanym.

Sztywne zawieszenie nie jest takie męczące, mam fotel od małego Fiata skórzany i jest miękki.

Elektryka zaizolowana jest, więc nigdzie nic złego się nie dzieje (denerwujące było odplątywanie starej wiązki malucha i VW).

Mieszkam w woj. świętokrzyskim, więc żadne bardzo górzyste tereny nie są, na drogę wyjeżdżać to tylko na 2. stronę (mały problem, krajowa 9), ale jeszcze troszkę i będzie git majonez. :D

Cieszy mnie dziwne spojrzenie przejeżdżających ludzi, gdy odśnieżam przed domem z kogutem. :D

Dodano po 3 [minuty]:

Błotniki i maska w trakcie budowy, wszystkiego naraz nie jestem w stanie zrobić, jak pisałem - brak czasu.

Budowa mojego ciągnika wzięła się z pragnienia posiadania ciągnika rolniczego, demontażu malucha oraz potrzeby czegoś do orki w polu (sąsiad zawsze nieziemskie pieniądze chciał za chwilę pracy, więc takiego wała sam sobie zrobię :D ) i tunelach.
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 Post autora tematu 14 Lut 2010 10:28   

Dodaję zdjęcia zrobione wczoraj w nocy telefonem, więc nie są najlepszej jakości. :)

Nowe światła i kogucik. :D

Światła tylne na pewno wymienię , ale na razie zostaną te. ;p

Światła Golfa bardzo ładnie świecą. :)

Deska od malucha, bezpieczniki, itp. - wszystko sam podłączałem, nikt mi nie pomaga. :)

Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 14 Lut 2010 16:51   

No no. Jak na 15 lat to nieźle. Popraw instalację paliwową.
Taka mała uwaga. Koguta daj wyżej. Mignie ci w oczy i stracisz na chwilkę panowanie. A z pługiem, nie ma żartów.
Powrót do góry

pio102201
Poziom 16
Poziom 16

Post#15 14 Lut 2010 18:08   

Pozdrowienia dla autora jak na taki wiek jestem pełen podziwu tylko tak z ciekawości pytam mógłbyś wrzucić fotki spawu wykonanego przez ciebie i jak zamierzasz zrobić tylni podnośnik bo chyba będzie jeżeli chcesz go używać do orki itp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2010 18:08   

Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 14 Lut 2010 18:26   

Cytat:
podnośnik z tyłu jest ręczny , hydrauliczny butelkowy z castorany

Kolego browar. Ja tak zapytam. Spawania uczyłeś się sam czy ktoś Ci pomagał? Myślę, że bym sobie zrobił takiego potworka, ale aż wstyd, ze 17 lat i nie umiem spawac.
Ramę, robiłes sam, czy jakis projekt był? Takie pytanie do Ciebie. Silnik 1.6 z Golfa II by się nadawał? Ile Ci to pali? Pług tez sam robiłes, czy kupiony?
Powrót do góry

pio102201
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 14 Lut 2010 18:40   

baaks poczytaj:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1548691&highlight=
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1365074-0.html
Paczka elektrod kupka złomu i ćwicz bo spawanie to jedna połowa teorii a druga praktyki.
Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 14 Lut 2010 20:24   

:arrow:pio102201 Dzięki za linki. Akurat dwa tygodnie ferii, to będę męczył MIG'a :D Trudno przychodzi nauka spawania?
Powrót do góry

pio102201
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 14 Lut 2010 21:00   

Jeżeli masz miga jest to wielki plus dla ciebie. Ja jakiś rok temu tez to przerabiałem tylko miałem trochę trudniej musiałem męczyć się elektrodową jest nią o wiele trudniej dla początkującego i całą wiedzę opierałem na tym co przeczytałem w internecie, oglądanych filmów na you tube, zdjęć spawów (tobie też to polecam szczególnie filmy ) i kilkunastu godzinach spędzonych nad spawaniem w garażu :). Dzisiaj może nie wykonam super mocnego szczelnego w każdej pozycji spawu ale dla swoich potrzeb zrobię prawi wszystko wiec zacznij czytać i spawać bo podkreślam praktyka jest tu najważniejsza i zobaczysz z czasem na pewno się nauczysz.
Oto kilka filmów:
http://www.youtube.com/watch?v=jbiMo4SJTV8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GBaTE94SNx8&feature=related tego jest chyba z 7 części
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#20 Post autora tematu 14 Lut 2010 22:15   

Kogucik to wiem, że trzeba go wyżej, ale nie mam górnej części pałąka na razie. :)

Uczył mnie trochę tata.. Potem sam metodą prób i błędów
spawałem spawarką transformatorową elektrodami chyba 3-kami.
Już jakieś pół roku temu inwertor dorwałem, na elektrody max 2.5 , był w Biedronce okazyjnie i idzie. :) :)
Jak się jedzie do Castoramy, to tata mi czasem "dzień dziecka" zrobi i kupi paczkę elektrod i 2 tarcze. hehe

Silnik 1.6, ale diesel? Myślę, że to bardzo dobry silnik, miałem już 2 samochody z takim silnikiem w domu i są bardzo dobre i niedużo palą,
chyba że benzyna, to proponuję gaz drzewny. :) :)

Ramę sam robiłem pod silnik i skrzynię, a potem pomału się wszystko dorabiało metodą prób i błędów, nabierałem doświadczenia i robię coraz mniej błędów konstrukcyjnych. :)

Tak, polecam.Idź na złom, do sklepu po elektrody i spawaj.
Ja patrzyłem w jakiejś książce, jak trzeba prowadzić elektrodę, bardzo dobre są, szlaczki jak w zerówce. hehe :D

ja niestety miga nie posiadam, ale gdy będę miał troszkę cash na zbyciu, to zrobię. :)

Co do silnika 1.6D zobacz temat ciągnika z silnikiem Forda, przezajefajny sprzęt. :)

Zdjęcie spawu (większość tak wygląda :) )

Dodano po 3 [minuty]:

Podnośnik jest butelkowy na wajchę. :) Pług 2 podnosi. hehe
Dodam zdjęć więcej jutro po szkole, zrobię
pług (do śniegu) i wszystko.. Ta, wszystko sam robiłem, :)
Stary bojler (300l), który przerdzewiał.. Miał 40 lat, hehe
wyciąłem kawałek i jest pług do śniegu. :D
Powrót do góry

pio102201
Poziom 16
Poziom 16

Post#21 14 Lut 2010 22:22   

I jak duża jest różnica między zwykłą spawarka a inwertorem i jak byś mógł napisać dokładną nazwę elektrod jakich używasz było by super. A spawy dlaczego maja takie chropowate lico i nie jestem pewien ale chyba przetop nie jest za duży.
Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#22 15 Lut 2010 07:11   

Tak diesel, albo benzyniak. :D Jak będzie benzyniak, to można zawsze gaz założyć, tym bardziej, że stara instalacja leży w warsztacie u dziadka :D
Moje bydle, będzie trochę inne. Coś na wzór quada. Z silnikiem 1.6 będzie fajny szum robić :D Kompletny zespół napędowy, od poczciwego Golfa II. Jakieś uwagi konstrukcyjne masz? Na co uważać, żeby nie spieprzyć?
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#23 Post autora tematu 15 Lut 2010 08:32   

No transformator ja mam na siłę , więc zaje**scie mocne spawy wychodzą.
Inwertor mały, można cieńszy materiał spawać, i łatwiej, mniej prądu pobiera.
A już nie pamiętam dlaczego taki ten spaw, to zdjęcie dawno robiłem, ale znalazłem to wrzuciłem.

No gaz można założyć, ale lpg będziesz miał problem z tankowaniem, chyba że masz stację lpg .. ale zawsze propan butan można dać :)
Bądź holzgas :)
Diesel jak do traktorka lepszy :) Ale jeśli chcesz zrobić coś na wzór quada, to nie wiem czy nie za duży ten silnik będzie?
Proponuję abyś znalazł kawałek miejsca w warsztacie, garażu, czy gdzieś tam indziej , i najlepiej aby podłoga była równa , no i potem ramę, z czegoś mocnego, jeśli chcesz taki silnik dać. W końcu to już moc.. 60km to już może... 2 razy zmierz zanim przetniesz, przyspawasz bądź cośkolwiek innego zmajstrujesz :) Może dłużej zejdzie z robotą, ale będzie wszystko grało :D

Z kompletnym zespołem napędowym to bardziej buggy, quad raczej nie.. albo ciągnik i wtedy już trochę pokombinujesz z przełożeniem i mostem (bądź zrobisz 4x4 :D).

Pozdro
(autobus nie dojechał , zasypało siedzę w domu :D )

Elektrod różnych używam, czasem takie na sztuki kupuję w jakimś sklepie, czasem w castoramie w czerwonym opakowaniu są .. bestern chyba.. i właśnie one są najlepsze.
Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#24 15 Lut 2010 08:54   

Hehe spoko :D Tato mechanik to będzie ok :D
Innego silnika sobie w quadzie nie wyobrażam. Jak robiliśmy u dziadka wydech, to jak usłyszałem jak chodzi bez tłumika to się zakochałem w tym silniku :D Myślałem, że coś na wzór oryginalnych quadów robić. Raczej właduje cały silnik, ze skrzynią i półosiami :P Coś na wzór tego:

Albo obciąć jedną półoś i łańcuchem dać napęd na tył, a drugą półośkę przykręcić do ramy. Nie wiesz jakie sa wymiery oryginalnego quada 650ccm?
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#25 Post autora tematu 15 Lut 2010 10:45   

Wiem, wiem dźwięk ma super ten silnik bez wydechu , miałem taki.
Naprawialiśmy z kolegą i stelaż zrobiliśmy pod niego hehe.
Nie zmieści Ci się ten silnik :D
Od malucha w tak lekkim sprzęcie będzie miał naprawdę dużą moc :)
Maluch bez wydechu chodzi jak harley davidson xD.
Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#26 15 Lut 2010 17:22   

Widziałeś Yamahę Raptor? Coś na wzór tego. A silnik musi wejść, nie ma bata :D Od malca by był nie zły, ale musi być chłodzenie wodne. Ale wiesz, ten szpan, jak mówisz quad diesel :D Po za tym. Wujek pracuje w PKS-ie, to ropę mam tak jakby za free :D
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 15 Lut 2010 17:22   

Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#27 Post autora tematu 15 Lut 2010 19:58   

Aa :D to chyba że tak ... :)
No to życzę powodzonka,
załóż nowy temat gdy zaczniesz budowę :D
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#28 Post autora tematu 23 Lut 2010 10:41   

Dodaję 2 zdjęcia zrobione już jakiś czas temu podczas odśnieżania.

Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja

Czasami się zakopywał, bez dociążenia tylnej osi :)
Powrót do góry

sknerek007
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Boguty

Post#29 23 Lut 2010 16:07   

Trochę kolor jak władimirec t-25 :) Ile ten traktorek ma koni?
Powrót do góry

browarhehe
Poziom 14
Poziom 14

Post#30 Post autora tematu 23 Lut 2010 17:40   

Kolor to narazie taki pod podkładowy, potem będzie coś zieleń, czerń :)
No koni to ma tyle co maluszek :) Około 24 (tak podają ale mniej na pewno :D).
Za to moment ma duży, przez przełożenie :)
Nigdy mu mocy nie brakowało, prędzej mi zabierak pękał, ale przerabiam moje pół półosie :]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu   [ + ] [ - ]    Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Poczekalnia -> Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja
Strona 1 z 10 Idź do strony 12345678910  Następny