X
  • #1 22 Jan 2010 21:12
    cerber1000
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie. Dostałem starego laptopa i okazało się, że są poprzestawiane klawisze. Jak wciskam Z wyświetla się Y i odwrotnie, tak samo jest ze znakiem ? i ( ) _ . Można coś z tym zrobić?
  • #2 22 Jan 2010 21:15
    jever 23
    Moderator - GSM
    Positive voted Helpful post? (+9)
    Shift razem z Ctrl :-D
  • #3 23 Jan 2010 01:28
    Januszf777
    Level 26  
    Helpful post? (-3)
    Witaj.
    Masz po prostu zainstalowaną tzw. klawiaturę maszynistki. Polskie znaki są w zupełnie innym miejscu niż w klawiaturze tzw. programisty (litera z prawym ALT'em). Podaj jaki masz system.
  • #4 23 Jan 2010 01:47
    kaem
    Level 26  
    Helpful post? (+1)
    Czy ten laptop pochodzi z rynku np. niemieckiego lub krajów skandynawskich? Bo w tych krajach używa się klawiatur narodowych (my też oficjalnie mamy taką, to właśnie ta klawiatura "maszynistki"). Natomiast u nas przyjęła się oryginalna klawiatura z USA, na której bazuje nasza klawiatura "programisty". I skutek jest taki, że każda klawiatura narodowa niemiecka czy szwedzka, przełączona na nasz układ "programisty" będzie miała pozamieniane klawisze i brak niektórych znaków.
    Natomiast, jeżeli komputer ma klawiaturę amerykańską, to problem jest tylko w konfiguracji systemu operacyjnego: wystarczy przełączyć na "programisty".
  • #5 23 Jan 2010 07:05
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (+2)
    Jest jeszcze kwestia systemu - w w9x/ME trzeba w autoexec.bat wpis keybrd2.sys zmienić na keybrd4.sys.
  • #6 23 Jan 2010 12:27
    xamrex
    Level 28  
    Helpful post? (+2)
    W win XP
    Panel sterowania->opcje regionalne- i językowe>zakładka języki->przycisk szczegóły i wybieramy:Polski programisty
    Inne języki można usunąć aby następnym razem nam się przez przypadek nie włączyły.
  • #7 23 Jan 2010 13:43
    cerber1000
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (+2)
    system to win 98 a laptop to compaq prosinia 165 i pochodzi ze Szwecji
  • #8 23 Jan 2010 14:08
    xamrex
    Level 28  
    Helpful post? (+1)
    No to będzie jakoś podobnie.
    Ustaw język polski programisty

Jeśli nie będzie tego języka, to spróbuj go doinstalować z płytki z win98
  • #9 23 Jan 2010 14:28
    cerber1000
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (+1)
    w ustawieniach jest napisane że układ klawiatury to amerykański 101
  • #10 23 Jan 2010 14:43
    kaem
    Level 26  
    Helpful post? (+1)
    xamrex wrote:
    Ustaw język polski programisty. Jeśli nie będzie tego języka, to spróbuj go doinstalować z płytki z win98

Ale jeżeli klawisze są szwedzkie, to i tak nie będzie się zgadzało. Chyba, że nauczymy się bezwzrokowego pisania na układzie "polski programisty" - wtedy z klawiszy można nawet zdrapać wszelkie napisy :-)

Matuzalem wrote:
    Jest jeszcze kwestia systemu - w w9x/ME trzeba w autoexec.bat wpis keybrd2.sys zmienić na keybrd4.sys.

W Millenium już to chyba poprawili.
  • #11 23 Jan 2010 17:06
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Nie wiem, kaem, jak i co było w Millenium, ale jakoś nie mam przekonania, żeby to coś należało naprawiać - to nie jest błąd.
  • #12 10 Oct 2010 14:42
    shefali
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Ja też się podłączę do tego pytania. Niedawno kupiłam sobie laptopa i za każdym razem, kiedy włączam nowe okno strony internetowej to muszę wcisnąć ctrl+shift bo mam pozmieniane literki. Mam windowsa 7 i z tego co widzę w ustawieniach to mam zaznaczony polski (programisty). Więc nie wiem w czym może byc problem? Może wy będziecie wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź.
  • #13 10 Oct 2010 18:16
    xamrex
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    shefali Usuń wszystkie pozostałe języki(zostaw tylko ten polski programisty)
  Search 4 million + Products
Browse Products