Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 24 Sty 2010 15:05
    wmazek
    Poziom 13  

Witam!
    Zamieszczam schemat uzwojenia stojana podróbki agregatu Honda EM 5500CXS.
    Aluminiowe uzwojenie zastąpione miedzianym. Kontrola napięcia na jednej fazie.
    Prądnicę tego agregatu obecnie przezwajałem. Napięcia poszczególne kształtują się następująco:
    - uzwojenie główne - 3x400V , 3 po 230 V;
    - napięcie pomiarowe - odniesienia / odczep z uzwojenia jednej fazy / - 17 V;
    - napięcie zasilania regulatora napięcia - modułu- 90 V;
    - napięcie zasilania prostownika - 16,8 V.
    Napięcie z regulatora na wzbudzenie - wirnik 28 DCV.
    Częstotliwość na na uzwojeniu głównym 52 Hz.

Pozdrawiam.

Załączniki:
  • #2 28 Sty 2010 21:48
    zbyszkoj
    Poziom 11  

Czy w twoim przypadku przewinąłeś również uzwojenia wirnika , czy pozostały stare ?

• #3 29 Sty 2010 22:15
    wmazek
    Poziom 13  

Witam ponownie!
    Uzwojenie wirnika choć aluminiowe było dobre . Rezystancja mierzona na pierścieniach ślizgowych wynosiła 34 Ohm-y. Zwarcia zwojowego nie było , sprawdzałem na próbniku . Magnesy nie uszkodzone , stabilnie zamocowane.
    Pozdrawiam.

• #4 29 Sty 2010 22:47
    zenon1967
    Poziom 14  

Jakie były org.dane nawojowe-a jakie zamontowałeś.

• #5 30 Sty 2010 18:45
    wmazek
    Poziom 13  

Witam ponownie !
    Wszystkie dane nawojowe zostały zachowane . Jedynie średnice drutów były przeliczone na drut miedziany. Oryginalnie aluminiowe : główne i pomiarowe - ? 0,75 mm , zasilanie regulatora AVR - ? 0,55 mm , zasilanie prostownika - ? 0,75 mm.
    Ja zastosowałem odpowiednio : ? 0,60 / wejdzie i ? 0,65 / , ? 0,48 , ? 0,60 .
    Czy jeszcze jest coś potrzebne ? Schemat z załącznika rozgryzłem / nie było to łatwe / ze spalonego stojanu.
    Pozdrawiam.

• #6 30 Sty 2010 18:56
    zenon1967
    Poziom 14  

Dlaczego przeliczałeś al na cu?
    Wejdzie i 0.75 cu[bez wiekszych problemów]
    Czy spotkałeś się z takim agregatem z avr ale uzwajanym na 1 fazę-230v?
    Szukam danych nawojowych agregatu 1 faz.
    Pozdrawiam.

• #7 30 Sty 2010 19:27
    wmazek
    Poziom 13  

Witam !
    Miedź dlatego ,że drut miedziany łatwiej zdobyć - kupić oraz miedź ma taką samą przewodność przy mniejszej średnicy . Łatwiej ją włożyć do żłobka z przekładkami. Żłobki są współdzielone - dwie różne fazy w żłobku. Spróbuj to zrobić z drutem o tej samej średnicy co AL / nawijane maszynowo /- powodzenia. Uzyskasz co prawda większą możliwość obciążenia prądnicy lecz możesz łatwiej uszkodzić emalię drutu i skrut zwojowy.
    Ponadto robiłem kiedyś agregat z uzwojeniem tylko jednej fazy - chyba to był Einhell 2500. Ż= 30 , uzw. główne y= 6,8,10,12,14 , 24 zw ? 0,80 + ?0,75 , pomiarowe 10 zw rozłożone po 2 zw w żłobku / oczywiście jako odczep głównego / , zasilające elektronikę y=15 , 84 zw ? 0,60 . Ogólnie było 8 żlobków pustych.
    Załączam schemat agregatu Einhell 2500 -1 fazowy.
    Pozdrawiam.

Załączniki:
  • #8 31 Sty 2010 12:45
    zenon1967
    Poziom 14  

Jedno uzwojenie robocze-240zw.-ok
    Uzw.zas.el. 84zw-ok
    Odczep pom,10zw-[tu zwykle było więcej-może Einhell tak to rozwiązał?]
    8 żłobków wolnych?
    Agregaty 1faz z wirnikiem zwartym-samowzbudne miały 2 uzw.spjęte kondensatorem[jak w silniku]
    Jednak z tego co piszesz AP avr ma 1 uzw.rob.
    Pozdrawaiam.

• #9 31 Sty 2010 21:54
    wmazek
    Poziom 13  

Witam !
    Przepraszam zenon1967 co ty kombinujesz ? Prądnicę obcowzbudną chcesz wzbudzić jak samowzbudną przez kondensator ? Czego oczekujesz ? Jak chcesz regulować napięcie ? Podaj swoje pomysły.
    Dałem Ci podpowiedzi.Pozdrawiam.

• #10 01 Lut 2010 16:22
    zenon1967
    Poziom 14  

Dziękuje za podpowiedzi.
    Do tej pory spotkałem się z AP samowzbudną[bez uzw. na wirniku 1faz].
    oraz kilka AP 3-faz. z AVR.
    I tu dla mnie temat znany i prosty.

Mam zamiar przezwoić 3 faz AP z AVR na 1 faz.
    Z tego co piszesz-to nawijam jedno uzw robocze i powinno być ok.
    Pozdrawiam.

• #11 02 Lut 2010 18:23
    zenon1967
    Poziom 14  

WITAM
    Mam jeszcze jedno pytanie-wmazek
    Czy spotkałeś się z uzwojeniem stojana agregatu 3 faz. gdzie odczep pomiarowy[nap.odniesienia] jest brany z 3 faz. łączonych w gwiazdę.
    [dziwne ale z takim przypadkiem się spotkałem]
    Dziękuje za wcześniejsze rady-za parę dni nawijam uzw.230v
    Pozdrawiam.

• #12 02 Lut 2010 22:01
    wmazek
    Poziom 13  

Witam !
    Robiłem agregaty chińskie gdzie pomiar napięcia był na 3 fazach ale bez dodatkowych diód . Agregaty chińskie / te które robiłem dotychczas / miały montowane regulatory zawierające już mostki diodowe. Ogólnie - nie spotkałem. Możliwe , że ktoś miał problem ze zdobyciem nowego AVR i kombinował z uszkodzonym / bardzo często ulegają uszkodzeniu właśnie diody na wejściu i kondensator filtrujący/.
    Pozdrawiam.

• #13 15 Sty 2011 18:31
    wmazek
    Poziom 13  

Witam ponownie!
    Na dzień dzisiejszy pomiar napięcia w tych agregatach odbywa się na wszystkich fazach. Odczepy pomiarowe poprzez diody 1 A są zwarte i wspólnie z przewodem neutralnym gwiazdy doprowadzone do AVR.
    Powodzenia.

• #14 06 Lut 2012 18:50
    lukizab
    Poziom 9  

Witam, jakie są całkowite koszty przewinięcia takiego podrabianego agregatu + ewentualna wymiana pozostałych elementów które mogą ulegać usterce. Wpadł mi w ręce taki agregat i nie wiem czy jest sens z nim coś robić. Ja się na tym nie znam - chciałbym to komuś dać do zrobienia.

pozdrawiam

• #15 02 Lis 2012 21:04
    hubiwit
    Poziom 25  

Witam
    Wpadła mi w ręce pseudo Honda EM 5500 CXS i zamierzam przezwoić ją na jedną fazę. Czy komuś udało się to wg schematu Einhella? Czy w Einhellu sa jakieś kondensatory? Czy wirnik jest zwarty, czy podłączony do wyjścia regulatora?

• #16 02 Lis 2012 22:08
    elettrico
    Poziom 11  

Witam tak przewijałem chodzi bez zarzutu

• #17 03 Lis 2012 21:51
    hubiwit
    Poziom 25  

Przewijałeś drutem Al czy Cu?
    Na allegro ktoś opisuje że ten Einhell ma prądnice synchroniczną bez szczotkową, czy to jest prawda, czy jest tak samo jak w pseudo Hondzie, że regulator ze stojanem jest połączony 4 przewodami i 2 przewody zasilają wirnik przez szczotki?

• #18 05 Lis 2012 19:10
    elettrico
    Poziom 11  

Przewijałem drutem Cu regulator podłaczony jak w pseudo

• #19 08 Lis 2012 19:18
    tadek0507
    Poziom 7  

Witam!
    Kupiłem niby agregat honda ale wydaje mi sie ze to podróbka- ciągle coś z nim jest nietak najpierw palił świece, mocno kopci a teraz przesatł produkować prąd! jaka moze być tego przyczyna?

Agragat pseudo Honda EM 5500 CXS - schemat uzwojenia.

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze foto z boku

• #20 09 Lis 2012 19:52
    tadek0507
    Poziom 7  

No ale w moim agregacie uzwojenie jest miedziane!

• #21 13 Lis 2012 20:09
    hubiwit
    Poziom 25  

wmazek napisał:
    Witam !
    Ponadto robiłem kiedyś agregat z uzwojeniem tylko jednej fazy - chyba to był Einhell 2500. Ż= 30 , uzw. główne y= 6,8,10,12,14 , 24 zw ? 0,80 + ?0,75 , pomiarowe 10 zw rozłożone po 2 zw w żłobku / oczywiście jako odczep głównego / , zasilające elektronikę y=15 , 84 zw ? 0,60 . Ogólnie było 8 żlobków pustych.

Jakoś nie mogę się dopatrzeć na tym schemacie tego uzwojenia pomiarowego 10 zw po 2 w żłobku. Do regulatora dochodzi żółta linia - zasilanie elektroniki, zielona i czerwona tworzy jedno uzwojenie, zasilające odbiorniki, z tym że w połowie jest podłączony pomiar regulatora. Czyli na tym odczepię będzie ok. 115 V a nie 17 tak jak w oryginale?

Jak to interpretować, czy opis pasuje do tego schematu?

• #22 15 Lis 2012 23:48
    elettrico
    Poziom 11  

Opis na 100 procent pasuje do schematu

• #23 16 Lis 2012 15:58
    hubiwit
    Poziom 25  

elettrico napisał:
    Opis na 100 procent pasuje do schematu

Dzięki wielkie za tak cenną informację.

• #24 22 Lip 2013 20:51
    casey36
    Poziom 2  

wotam moze ktos zamiescic zdjecie od strony komutatora.

Z góry dzieki

• #25 09 Lis 2013 16:02
    ted55
    Poziom 1  

wmazek napisał:
    Witam !
    Robiłem agregaty chińskie gdzie pomiar napięcia był na 3 fazach ale bez dodatkowych diód . Agregaty chińskie / te które robiłem dotychczas / miały montowane regulatory zawierające już mostki diodowe. Ogólnie - nie spotkałem. Możliwe , że ktoś miał problem ze zdobyciem nowego AVR i kombinował z uszkodzonym / bardzo często ulegają uszkodzeniu właśnie diody na wejściu i kondensator filtrujący/.
    Pozdrawiam.

Szukam właśnie rozwiązania gdzie pomiar napięcia jest brany z 3 faz.
    spotkałem się z takim agregatem .Na AFR SZŁO Z GWIAZDY I 3 FAZ

• #26 06 Mar 2016 11:06
    daroka14
    Poziom 2  

Witam, wiem, że temat już archiwalny ale bardzo proszę o wyrozumiałość. Może ktoś jeszcze pamięta.

wmazek napisał:

#13 15 Sty 2011 18:31  Autor tematu   Re: Agragat pseudo Honda EM 5500 CXS - schemat uzwojenia.
    Witam ponownie!
    Na dzień dzisiejszy pomiar napięcia w tych agregatach odbywa się na wszystkich fazach. Odczepy pomiarowe poprzez diody 1 A są zwarte i wspólnie z przewodem neutralnym gwiazdy doprowadzone do AVR.
    Powodzenia.

I tu moje pytanie, czy uzwojenie stojana jest takie samo jak w agregatach gdzie pomiar byl brany z 1 fazy tylko odczepy są brane z tych 18 czy 17 zwojów każej fazy a reszta to samo, czy są jakieś znaczące różnice w uzwojeniu stojana? Stojan był bardzo zniszczony + alu które łamie się w palcach i nie wiem jak to odtworzyć a nie chcę marnować czasu jeśli nic ma z tego nie wyjść. Proszę o pomoc.

• #27 31 Mar 2016 21:50
    pocinak
    Poziom 8  

Może nie jest to dopowiedz na Twoje pytanie ale pewnie innym pomoże.
    Sam próbowałem przewinąć stojan 2 razy namęczyłem się niemiłosiernie a i tak za każdym razem układ nie chciał się wzbudzić, pomimo nowego (sprawnego) AVR.
    Finalnie kupiłem stojan miedziany w rozsądnej cenie tutaj: www.barracuda.sklep.pl
    A kolega oddał agregat tam gdzie przewijają prądnice o tutaj: www.agregatyserwis.com.pl

• #28 17 Kwi 2016 14:15
    daroka14
    Poziom 2  

pocinak napisał:
    Może nie jest to dopowiedz na Twoje pytanie ale pewnie innym pomoże.
    Sam próbowałem przewinąć stojan 2 razy namęczyłem się niemiłosiernie a i tak za każdym razem układ nie chciał się wzbudzić, pomimo nowego (sprawnego) AVR.
    Finalnie kupiłem stojan miedziany w rozsądnej cenie tutaj: www.barracuda.sklep.pl
    A kolega oddał agregat tam gdzie przewijają prądnice o tutaj: www.agregatyserwis.com.pl

Może miałeś spalony wirnik ?

Przewinąłem już kilka takich i podobnych agregatów, wszystkie od razu mi się wzbudziły bez regulacji potencjometrem AVRa. Jako, że zaryzykowałem sam odpowiem na swoje pytanie. Tak to uzwojenie przy pomiarze branym z 3 faz jest takie samo jak dla pomiaru branego z 1 fazy. Schematy uzwojeń które Panowie kilka lat temu zamieszczali są poprawne i wszystko działa lepiej niż oryginalnie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty