Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa Hormann nie domyka się

marianoitaliano84 24 Sty 2010 20:14 6012 8
  • #1 24 Sty 2010 20:14
    marianoitaliano84
    Poziom 8  

Brama garażowa marki Hormann nie domyka się ( brakuje 5 cm) tylko odbija i powtórnie się otwiera, sprawdziłem szyny, nie wygląda jakby się osadziła, proszę o informację czy ktoś miał podobny przypadek i czy może mieć to związek z pogodą ( - 20 stopni )

• #2 24 Sty 2010 21:07
    wkrleg
    Poziom 16  

cyt. "czy może mieć to związek z pogodą ( - 20 stopni )"
    Tak to dość znana przypadłość . Na szynach może pojawić się woda , następnie lód no i przeciązenie.
    W silniku często jest regulacjia - może tu jest coś nie tak.
    sprawdź

• #3 25 Sty 2010 18:10
    KrzysztofTynski
    Poziom 2  

Dzisiaj miałem przypadek podobny. Wymontowałem czujniki podczerwieni z uszczelki na dole ramy, przedmuchałem uszczelkę powietrzem. Po włożeniu czujników na swoje miejsce zapaliła mi sie czerwona dioda na płytce od obrysu na dole bramy i wszystko wróciło do normy. Zebrało się tam trochę lodu. A, przeprogramowałem punkt referencyjny na zamykaniu.

• #4 25 Sty 2010 19:46
    marianoitaliano84
    Poziom 8  

Tak jak mówiłem konstrukcja jest nie naruszona, ponieważ do garażu prowadzi betonowy zjazd, moje podejżenia padły na możliwość zwiększenia jego objętości podczas mrozów. I chyba tym tropem będę się kierował, chyba, że ktoś ma lepszy pomyśl?

• #5 31 Sty 2010 09:58
    Lysyzlota
    Poziom 2  

Jeśli odbija to znaczy że napotyka na jakąś przeszkodę, ewntualnie wyczuwa zbyt duży opór pod koniec ruchu. Rozsprzęglij napęd i sprawdź czy brama ręcznie chodzi lekko i bez oporów.

• #6 22 Cze 2017 06:25
    spider4013
    Poziom 8  

ponawiam temat , też mam bramę panelową Horman i po położeniu płytek czyli trochę sie zwiększyła wysokośc posadzki brama oddaje , niedomyka się jest luka około 50 cm, co w takim przypadku zrobić?

• #7 22 Cze 2017 07:12
    lamerb
    Poziom 15  

Wyregulować górne rolki (jeżeli jest taka możliwość) i ponownie zaprogramować automat.

• #8 27 Cze 2017 22:17
    lz11980
    Poziom 17  

Podstawowe pytanie o ile podniosłeś podłogę płytkami, ponowne programowanie i regulacja górnych rolek powinna pomóc przy założeniu że nie więcej jak 2cm ,

• #9 05 Lip 2017 21:49
    lz11980
    Poziom 17  

dodatkowe pytanie jaka jest to brama Hormanna ? bo w marketówce Isomatic już nie ma regulacji na rolkach !!! A sprzedają się jak ciepłe bułeczki...więc mam sporo regulowania :twisted:

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme