Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 25 Sty 2010 18:40
    remik_l
    Poziom 29  

Witam

Na załączonych schematach mamy rozdzielnię 1R4 z której zasilone są podrozdzielnie 1R4/1 oraz 1R4/2.

Współczynniki jednoczesności urządzeń elektrycznych.

Współczynniki jednoczesności urządzeń elektrycznych.

Moce (Pi) i prądy (In) zainstalowane w tych rozdzielniach zostały skorygowane przez wsp. jednoczesności (kz) co pozwoliło uzyskać prąd obliczeniowy (Ib) i zmniejszyć przekroje przewodów zasilających je.

Wiem że dane urządzenia posiadają wsp. jednoczesności ale nie wiem jaki. Wiecie lub gdzie szukać ?
    Jak obliczył kz dla danej rozdzielni?

• #2 26 Sty 2010 10:43
    roks
    Spec od PLC

Witam

Współczynnik jednoczesności określa możliwą pracę urządzeń w tym samym momencie , pojedyncze urządzenie nie ma współczynnika jednoczesności - ma go tylko cały układ zasilany z danego źródła .

Na przykład w warsztacie są dwie piły o tych samych mocach , które nigdy nie pracują jednocześnie - dla takiego układu współczynnik jednoczesności będzie wynosił 0,5 , jeżeli istnieje możliwość załączenia obu naraz współczynnik będzie wynosił 1.

Pozdrowienia

• #3 26 Sty 2010 19:22
    remik_l
    Poziom 29  

A jak wytłumaczyć wsp. jednoczesności 0,5 rozdzielnicy 1R4 przecież zasila ona podrozdzielnice które pracują cały czas i mają różne moce.

Gdzieś czytałem że są tabele, które określają wsp. jednoczesności w zależności o typu urządzeń (np. gniazda ogólnego przeznaczenia mają kz=0,2).

Jak oblicza się ten wsp. całej rozdzielni jak mamy kilka typów urządzeń z różnymi kz ? Dodaje się wszystkie i dzieli przez ich ilość ?

• #4 26 Sty 2010 19:32
    Usunięty
  • #5 27 Sty 2010 21:28
    remik_l
    Poziom 29  

geguś napisał:
    Współczynniki są podane w różnych publikacjach, normach sepowskich, książkach.

A znasz może konkretne tytuły, normy ?

• Pomocny post
    #6 28 Sty 2010 10:18
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty