X

AVG jak wyłączyć całkowicie ten program?

26 Jan 2010 20:20 ELelkopyto23
  • #1 26 Jan 2010 20:20
    elkopyto23
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam mam antywirusa AVG bo uwazam ze jest on najlepszy z darmowych antywirow.
    I mam problem z całkowitym wyłączeniem go np na czas skanowania combofixem itp.
    W innych antywirusach wystarczy najechac kursorem ,prawym przyciskiem myszy i jest opcja wylacz.
    nawet na forum AVG nic na ten temat nie pisza
    pisza tylko wylacz ochrone rezydenta,ja ja mam caly czas wylaczona ale AVG nadal pracuje.
    Wiecie może jak go wyłączyc całkowicie? bo naprawde nie chce zmieniac na avasta:cry:
  • #2 26 Jan 2010 21:28
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    http://forums.techguy.org/all-other-software/644718-how-stop-avg-let-one.html

Quote:
    Open up the control in the tray and right-click the Resident Shield. Uncheck the box (Turn On Resident Shield Protection) and de-activate it temporarily.

czyli
    Otwórz sterowanie programem z listwy i kliknij prawym klawiszem myszy na Resident Shield. Wycofaj zaznaczenie (Turn On Resident Shield Protection) i tymczasowo ochrone te dezaktywuj.
    Co Ci zabroniło skorzystania z tłumaczenia przez Google?
  • #3 27 Jan 2010 01:37
    elkopyto23
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    i za każdym razem w ten sposób wylaczac antywirusa?
  • #4 28 Jan 2010 00:56
    jankolo
    Helpful post? (0)
    To tak często musisz skanować komputer combofixem? Program antywirusowy ma pracować cały czas - jego wyłączenie jest czymś wyjątkowym.
  • #5 28 Jan 2010 12:45
    Mery84
    Helpful post? (0)
    elkopyto23 wrote:
    i za każdym razem w ten sposób wylaczac antywirusa?

Tak, ochrona rezydentna będzie się aktywowała po restarcie systemu.
  • #6 10 Sep 2011 16:20
    spider_net
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Odkopuję, bo wyłączenie ochrony rezydentalnej to nie całkowite dezaktywowanie programu. Ktoś wie jak całkowicie wyłączyć program wersja 8.5?
  • #7 10 Sep 2011 16:30
    beo
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Menadżer zadań umożliwia wyłączenie dowolnego procesu, prócz krytycznych.
  • #8 10 Sep 2011 20:14
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Do tego trzeba zapewne zatrzymac uslugi.
  • #9 09 Aug 2012 16:43
    wojtekpz
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    ComboFix uporczywie meldował mi że aktywna jest nadal ochrona rezydentna AVG Anti-Virus 2012. Deinstalacja deinstaluje niby program ale zostawia nadal ochronę aktywną. Pogrzebałem nieco w necie i doczytałem na forum że jest narzędzie do tego antywirusa.

http://ddownload.avg.com/tific/tool1.exe/AVG_ClickNFix_178562_en_US.exe

Co ciekawe po uruchomieniu narzędzia dalej ComboFix krzyczy o aktywnej ochronie ale pozwala uruchomic sie i "zrobić swoje" :).
  • #10 10 Aug 2012 20:00
    kasiunia7777
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    możesz zrobić tak:
    1.wyłącz avg z autostartu
    2. uruchom ponownie komputer - wtedy się avg nie włączy jeśli zrobisz punkt 1
    3. przeskanuj combofixem
    4. Włącz w autostarcie avg
    5. uruchom ponownie komputer wtedy już avg będzie działał

Dodano po 1 [minuty]:

programy z autostartu wyłącza się tak start - uruchom - wpisujesz "msconfig" - zakładka uruchamianie
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products