Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

astra 2 1.6 16v - biała maź na bagnecie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> astra 2 1.6 16v - biała maź na bagnecie
Autor
Wiadomość
bawi714
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: krakow

Post#1 Post autora tematu 28 Sty 2010 15:10   

astra 2 maz na bagnecie

Witam,mam astre 2 silnik 1.6 16v chcialem zapytac co to moze byc ze podczas tych mrozow zauwazylem biala maz na bagnecie,wczesniej tego nie mialem!!
Powrót do góry

rochu84
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Świebodzice

Post#2 28 Sty 2010 15:21   

Re: astra 2 maz na bagnecie

jak odkręcisz korek wlewu oleju to też jest "masło" jeśli tak to, może to być nie szczelna uszczelka głowicy kopci z rury wydechowej na niebiesko ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2010 15:21   

Powrót do góry

bawi714
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: krakow

Post#3 Post autora tematu 28 Sty 2010 15:43   

Na korku jest czysciutko tylko sam olej a teraz jest zima to nie wiem zabardzo czy kopci!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2010 15:43   

Powrót do góry

rochu84
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Świebodzice

Post#4 28 Sty 2010 16:10   

ale kolor niebieski albo szary nie zależy od temperatury powietrza i można to ocenić !!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2010 16:10   

Powrót do góry

burza11
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Miechów

Post#5 03 Lut 2010 01:39   

rochu84 napisał:
ale kolor niebieski albo szary nie zależy od temperatury powietrza i można to ocenić !!!

Jeśli by pil wodę byłby biały dym ( niebieski olej, czarny to złe spalanie)
Co do temp to w niskich na biało kopcą nawet Diesle.
Najbardziej na naturalne kopcenie na biało są podatne silniki opla Ecotec, charakteryzują sie one bardzo dobrym spalaniem a efekt pełnego spalania jest woda.
Czyli jeśli motor pracuje idealnie to produkuje parę, albo wyleci przez wydech albo się w nim skropli,
Jeśli auto jeździ na krótkie odcinki to bagnet ma prawo być w białej maźi korek takżę,
zwróć szczególną uwagę na to czy olej na bagnecie jest jak mleko czy bagnet jest ubrudziny mazią ze ścianek otworu na bagnet,

To czy jest uszczelka sprawdź czy wąż powrotny od chlodnicy jest bardzo twardy na ciepłym uruchomionym silniku, czy ubywa ci chłodzia ze zbiorniczka i czy motor pracuje równomiernie, mozna jeszcze sprawdzić świece, jeśli na którejś jest bialawy nalot znaczy że być może ten tłok poi sie wodą.
Powrót do góry

borrysek
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: września

Post#6 03 Lut 2010 11:51   

Re: astra 2 1.6 16v - biała maź na bagnecie

Ale wy tu teorie rozległe piszecie wystarczy wspomnieć że olej + wilgoć równa się masło. Wymień dokładnie olej + filtr jak się powtórzy to uszczelka głowicy się kłania.
Powrót do góry

burza11
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Miechów

Post#7 03 Lut 2010 13:03   

borrysek napisał:
Ale wy tu teorie rozległe piszecie wystarczy wspomnieć że olej + wilgoć równa się masło. Wymień dokładnie olej + filtr jak się powtórzy to uszczelka głowicy się kłania.

No i jeszcze raczej musi woda ubywać co by była uszczelka.
Powrót do góry

borrysek
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#8 04 Lut 2010 17:18   

No musi ale będzie ubywać w takiej ilości, że i tak się nikt nie kapnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2010 17:18   

Powrót do góry

Gregor002
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Tarnów

Post#9 05 Lut 2010 10:51   

Ja mam podobny problem, Astra 1.4 8v Masła na korku mam tyle, że bym kromkę posmarował :) na bagnecie tez czasem jest. I to nie koniecznie uszczelka pod głowicą itd. itp... ! Bo płynu ani kropelki mi nie wzięło od bardzo bardzo długiego czasu!! Takie masło robi się najczęściej przy zmianie temperatur (najczęściej zimą, gdy silnik zmienia temperaturę z bardzo niskiej na wysoką i odwrotnie) u mnie również w lecie i prawie zawsze w większej ilości przypadków samochodów to masło tworzy się przy jeździe na gazie.
Przyczyny, zły gaz (raz [pierwszy i ostatni] zatankowałem na pewnej stacji gaz do pełna to na całą butle 33l miałem z 8l wody!!!!! i nie jeden się na tej stacji tak nadział na gaz, inny tankując tam zajechał wtryski i pompę paliwa tankując ropę... z wodą... ŻAL.PL). Ale jaki by dobry gaz nie był jego część się skrapla i paruje (woda) mieszając się z olejem tworzy się własnie to masło, ostatnio u siebie zauważyłem pod korkiem na deklu kilka kropel wody, a przy tych mrozach -25 nie mogłem odkręcić korka wlewu oleju bo (przymarzł) i tu kolejna ciekawostka ta maź właśnie zamarza, u mnie np. blokuje silnik i jak chcę zapalić to kręci tak jakby go właśnie coś trzymało, albo prądu nie było bo jest za duże obciążenie dla rozrusznika, a akumulator nowy! Wydaje mi się, że ta skroplona woda zamiast zostać odprowadzona z silnika razem z spalinami przedostaje się do silnika najczęściej przez zużyte pierścionki, uszczelniacze zaworów, mój opel bierze olej i zapewne tędy co wlatuje olej do cylindra wylatuje woda lub para wodna do silnika. Z braku pieniędzy na remont, lub silnik, nie pozostaje nic innego jak dolewać olej... :(

Dodano po 8 [minuty]:

borrysek napisał:
tu rację masz, ale niekoniecznie uszczelka...
PS. proponuję pojeździć trochę na benzynie lub przegonić samochód w trasie jeśli maź zniknie to na pewno nie uszczelka, lub inna nieszczelność...
Kumpel miał tak pękniętą głowicę w oplu, że gość co na co dzień sprawdza głowice na szczelność nie wykrył tej nieszczelności, kumpel sam próbował najpierw sprężonym powietrzem sprawdzić też nic nie wykrył, dopiero jak sprawdził gorącą wodą to wyszło, że na pierwszym cylindrze obok zaworu jest maleńkie pęknięcie, które przy temp. się otwiera (powiększa), a po chwili jazdy (może 30km) dolał 4litry wody !!!!!!! tak wciągał, a z oleju zrobił się żur ! W efekcie zakupił nowy silnik... I niby taka mała dziurka, nie zapominajcie, że jak jest przedmuch w uszczelce to on się z czasem robi coraz większy.
Powrót do góry

borrysek
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#10 05 Lut 2010 12:30   

Fakt głowica może pęknąć i to tak że nikt nic nie wykryje też miałem taki przypadek to sprecyzujemy "remont głowicy się kłania" z tym że u mnie było widać że woda uciekała i leciała na tłok, siwo kopcił. A skoro piszesz że pęknięcie było koło zaworu to dość dziwnie bo by kompresji nie miał a ta woda by właśnie na tłok leciała więc od oleju to ją jeszcze pierścienie dzieliły. Chyba że tak jak pisałeś pierścienie do wymiany. W każdym razie wracając do tematu szukać przyczyny wilgoci w silniku może po prostu korek nie szczelny?
Powrót do góry

Gregor002
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Tarnów

Post#11 05 Lut 2010 16:45   

Słuchaj, nie wiem gdzie miał dokładnie to pęknięcie, ale jeśli by było na zaworze wylotowym to woda (płyn) szłaby od razu w tłumik i wiele by nic nie było widać. Nie zapominaj o uszczelniaczach zaworów, one też dzielą od oleju... i jak są zużyte to będzie brać olej. Korek... wlewu ? to by raczej uciekał olej z silnik i wilgoć także.
Ps. Jak już ma się ściągniętą głowice to najlepiej od razu zrobić i pierścienie tłokowe, zrobisz głowice, a za jakiś czas pójdą pierścienie i ściągaj głowice drugi raz + koszt uszczelki itd... Jeśli bierze olej i w miarę wszystko w porządku, opłaca się dołożyć do auta (nie jest to jakiś zgniły trup) to najlepiej zrobić generalny remont silnika.
Nie polecam robić remontu silnika w starym, tanim samochodzie, a szczególnie jak się np. zatarł czy coś pękło, bo taniej wyjdzie silnik kupić, a ryzyko i koszty duże. Ten kumpel chciał zrobić zawory bo mu dużo palił i ciśnienie nie było bajeczne, zrobił zawory, była pomyłka z wtryskami, drugi raz robił głowicę, w końcu (jeszcze o tym nie wiedząc) pękła głowica, a wyszło, że to cylinder, zrobił tuleje, poskładał motor tip, top i znowu to samo... okazało się, że głowica poszła spać. W efekcie 3uszczelki pod głowice w tym jedna droga bo chciał już mieć dobrze zrobione, panewki itd. itd...... w końcu kupił nowy silnik za 900zł :)
Jak to mówią nie ruszaj G... puki nie śmierdzi :]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> astra 2 1.6 16v - biała maź na bagnecie
Strona 1 z 1