Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor wybrac: 50 czy 100hz?

ewuszka1 22 Lip 2004 11:11 11529 21
  • #1 22 Lip 2004 11:11
    ewuszka1
    Poziom 10  

Jedni mowia, ze jak kupowac, to tylko 100 hz. Drudzy, ze wystarczy 50 hz. Mam problem, bo prawdopodobnie 28 calowy bedzie za duzy do mojego pokoju, a mniejsze (25 lub 21) sa tylko 50hz. Czy te 50 hz wystarczy do dobrego ogladania, czy tez mam sie wciskac w kanape i kupic 28-calowy o 100hz? Kompletnie nie wiem, co mam robic. Bede wdzieczna za rady :)
    Notabene, jedyny 25 calowy telewizor, jaki "znalazlam" to Samsung. 50hz (oczywiscie). Co o nim sadzicie :?:

• #2 22 Lip 2004 12:16
    tolko
    Poziom 16  

Wybór Tv jest na rynku duży, zależy na jaką cenę się nastawiasz. Odnośnie samsunga jest to bardzo wdzięczny TV. 100HZ jest telewizorem przyszłosciowym , ale wybór nalezy do Ciebie. Wszystkie są dobre gdy sie nie psują .

• #3 22 Lip 2004 12:33
    ztill
    Poziom 23  

Witam. Ze względów zdrowotnych 100Hz ( oszczędzasz oczy). Jeżeli spędzasz przed TV mało czasu i masz poniżej 40 lat to możesz kupić TV 50Hz. Dobry TV 50Hz ma obraz nie gorszy a często lepszy niż byle, jaki 100Hz. Oczywiście 50Hz TV nie ma bajerów (stop klatka, podział obrazu, itp.) ale kto, na co dzień ich używa.

• #4 22 Lip 2004 12:37
    h jaworski
    Poziom 39  

wada tv50ha to skakanie obrazu a wada 100hz to zła płynność obrazu np. w czasie meczu piłka podawana jest jakby poklatkowo najlepiej jest iść do sklepu kazać sobie postawic 2 tv koło siebie i poruwnac który działa lepiej 100hz czy 50hz i poruwnać czy te około 600zł więcej za 100hz jest tego warte i dobrze popatrz na zbieżnośc kolorów biała linia na końcu obrazu ma być biała a nie rozchodzic się na kilka kolorów jak to czasami ma miejsce

• #5 22 Lip 2004 13:18
    mczapski
    Poziom 38  

Pytanie nieco prowokacyjne ale spróbujmy dyskutować. Jeśli odległość oglądacza od ekranu jest niewielka (poniżej 3m) to trochę ciężko oglądać 28 ". Ekran 25" i mniejszy nie potrzebuje 100Hz ponieważ ilość punktów obrazu przy oglądaniu obrazów ruchomych jest wystarczająca do obserwacji. I wreszcie jakość sygnału dostarczanego do głowicy. Niestety 100Hz lubi dobrą jakość sygnału bowiem słaby może być nawet całkowicie zignorowany natomiast 50 HZ odbierze każdy szum. I jeszcze jedno. 100 Hz przezentuje generalnie obraz nieco mniej kontrastowy ale za to stabilny i nie stwarzający wrażenie migotania.

• #6 06 Sie 2004 10:39
    ewuszka1
    Poziom 10  

Dzieki wielkie za wszystkie opinie :) Zdecydowalam sie, ze kupie 21 cali, bo faktycznie pokoj mam srednio-szeroki, i 29-calowy telewizor bedzie za duzy. Teraz tylko musze zdecydowac sie na marke. Co sadzicie o nowym LG Lafinion???

• #7 09 Sie 2004 13:02
    Kapsis
    Poziom 25  

wlasnie kupilem Sony TRinitron Wega 21`-polecam,obraz idealny.50Hz starczy do ogladania standardowego ;]polecam polecam

• #8 30 Wrz 2004 19:09
    happy_man
    Poziom 11  

Witam !!
    Na początku proponuje usiąść przed komputerem. Później ustawieniem monotora na odświeżanie 60 Hz, popracować na nim przez jakieś 3 godzinki, później ustawić odświeżanie monitorka na 85 lub 100 Hz. Po takim teście swojego wzroku wszelkie wątpliwoście na temat kupna telewizora zostaną rozwiązane. Myślę że oczy to bardzo ważny organ naszego ciała i należy jak njlepiej o nie dbać:) żeby na stare lata niebyć ślepym:)

POZDRAWIAM

• #9 30 Wrz 2004 19:38
    adamjur1
    Poziom 39  

Ale przed telewizorem nie siedzisz w odległości 0,5 m ( chyba że mieszkasz w budce telefonicznej) a ja na swoim stacjonarnym komputerze pracuję w odległości 1,5 m ( 21 cali). Ale powaznie- przy zakupie telewizora radzę zwrócić uwagę na jeden szczegół- kupujcie gorszej firmy, tańsze ale z topowymi bajerami, zakup telewizora za np 30.000 zł jest jak wyrok lub małżeństwo -trzeba go kochać conajmniej 12-15 lat a w tym czasie zesatrzeje się technologicznie ( jak żona lub klawisz w areszcie). Postęp w tej dziedzinie jest bardzo duży. Jako wsparcie opini przedstawie dwa przypadki:
    1 Mój własny SONY Black Trynitron 25 cali z telegazetą stereo kupiłem w 1990 roku za dolary !!!. Kosztował prawie tyle co połowa mojego samochodu ( wtedy miałem malucha) i zepsuł się na amen dopiero w tym roku, choć kineskop jeszcze jest na chodzie. Ale -stereo już nie to ( nigdy go wstereo nie posłuchałem, telegazeta bez polskich znaków, trzeci pilot, harczące głośniki - muzyka + dzieci. I na jego miejsce wstawiłem używanego goldstara 28 kilkuletniego- w porównaniu z tamtym technologia kosmiczna.
    2. Kolega kupił szerokiego 100Hz soniaka trzy lata temu za 19 900 zł i już mu się znudził - nie mógł go odstąpić za więcej niż 4 500. a spodobał mu się projektor wizyjny. ( ma gość kasę !!!)

Pozdr. J.

• #10 30 Wrz 2004 20:06
    Ryszard49
    Poziom 32  

Kapsis nie pozostaje mi nic innego jak zlożyc wyrazy wspólczucia . Też dałem wpuścic się w maliny i kupiłem SONY. Do dziś żałuję. Po fakcie zakupu włączyłem stronę testową na telegazecie TVP1 str.898 zatrzymałem na podstronie 4 . Myślałem że trafiłem jakiś felerny egzemplaż. Sprawdziłe w róznych sklepach aż 13 telewizorów wszystkie były tak samo zwalone.

• #11 01 Paź 2004 17:10
    happy_man
    Poziom 11  

Wiadomo że przed telewizorem niesiedzi się w odległości 0,5 m. Chciałem jednak pokazać że częstotliwość ma ogromny wpływ na nasz wzrok !!!
    I dlatego pokazałem go na monitorze. A jeśli chodzi o telewzor to wszystko jest tak samo, tylko efekt działania jest dłuższy...

• #12 01 Paź 2004 20:29
    adamjur1
    Poziom 39  

Żeby było śmieszniej przymierzałem się u siebie w domu do projektora wizyjnego, nawet już ogłądałem fajny model sony za ok 3000 ( pewnie ciepły) W trakcie wykonywania instalacji w nowym domu ułożyłem odpowiednie media ( AC230V, Linię TV z centrum,linię 2 x ftp Gigabit. i nawet szkiełko czyli światłowód - w końcu nie wiadomo czym w przyszłości to zwierze będzie się pożywiać) Ale jak przekalkulowałem koszty eksploatacji projektora jako telewizora wyszło że miesięcznie ok 150 zł ( koszt halogena do tego projektora to ponad 500 euro,a żywotność ok 3000h. Przy założeniu że ok 8 h dziennie będzie pracował wyszło że trzeba będzie go zmieniać co rok. I dlatego kabelki w suficie zamurowałem w puszkach, niech czekają na lepsze relacje cenowe a używam wymienionego wcześniej Goldstara.
    Pozdr. J.

• #13 01 Paź 2004 21:14
    slowmot
    Poziom 18  

Zgadzam sie w zupełności z kolegami ,albowiem wyrażeie "trendy" także wytycza pewne scieżki jesli chodzi o sprzedaż sprzętu rtv, i niekoniecznie konsument jest uszczesliwiany naprawdę potrzebnymi funkcjami.Zważywszy że za technikę 100hz trzeba zapłacić kilkaset złotych zastanówmy się tak naprawde czy dla przecietnego Kowalskiego spędzającego dwie lub trzy godziny przed ekranem jest to naprawdę taki bajer który jest tego wart, bo ja myśle że nie....Zdaje sobie sprawe z tego że opinii na ten temat jest tyle ilu jest uzytkowników na forum ,ale tutaj musiałbym juz odbiec od tematu ,albowiem uważam że w złym kierunku układa sie polityka odnośnie standartu telewizyjnego,a w szczególności chodzi o to ze na siłe utzrzymywany jest standart rozdzielczosci który wiele by zmienił w naszych telewizorkach,w zamian za to oferuje sie nam bajer który ma ponoc nie męczyc oka-niestety nie jestem zwolennikiem100hz za te pieniazki moglibyśmy dostać cos o wiele lepszego....pozdrawiam

• #14 01 Paź 2004 21:32
    Krop
    Poziom 16  

Witam. Pare lat przepracowałem w sklepie rtv pewnej dużej sieci (z kosmiczną obsługą :) ) Średnio mieliśmy około 60 działających na raz telewizorów obok siebie od 14 cali do 42 i od Sony po Beko. Jeśli przychodził rozkaz że ma iść LG szło się do regałów w 56 telewizorach kontrast w dół nasycenie kolorów w dół i 4 szt LG było the best.Szły jak woda z tym że nieraz po dwóch tygodniach ich jakość drastycznie spadała a najlepsze były Panasoniki więc jedna rada nie ufaj sprzedawcom.....:) wiem bo nim byłem. Wracając do głównego tematu napewno lepiej kupić pożądny telewizior 50 Hz niż drętwą setke. O tym że to ma stopklatke zapomnisz po tygodniu, podgląd innego kanału w przy jednym tunerze to też bzdura a smużąca piłka na tle zielonego boiska i wrażenie duszków na ekranie będzie Cie prześladowało do końca użytkowania. Według mnie też zupełnie inaczej pracuje wzrok przy pracy z monitorem komputerowym a inaczej z obrazem TV. Na kompie zwraca się uwage na szczegóły, czytasz tekst oko rejestruje poszczególne piksele ekranu a nie obszar np 15 cali na TV postrzegasz prawie zawsze cały obraz dlatego znacznie mniej to męczy wzrok..

• #15 02 Paź 2004 11:41
    adamjur1
    Poziom 39  

A przy okazji pytanie do fachowców- jak się ma te 100Hz do nadawanego sygnału - czy każdy jest podatny na odtwarzanie na takich telewizorach czy to jest robienie 2 z jednego, skąd wrażeni rozmytego obrazu i smużącej piłki na meczu - może ktoś to przystępnie wytłumaczy
    POzdr. J.

• #16 02 Paź 2004 12:19
    slowmot
    Poziom 18  

Mówiąc najprościej-sygnał masz nadawany w 50hz-a twoje oko jest częstowane powtórką tegoż zapamietanego obrazu czyli ten sam obraz jest wyświetlany dwa razy do tego dochodzi obróbka cyfrowa która ma sprawić abyś myślał ze masz idealny cyfrowy obraz-ale to są mżonki panów od marketingu i sprzedaży....

• #17 04 Paź 2004 11:18
    truteń
    Poziom 11  

Więc od jakich modeli poszczególnych firm zaczynać,żeby 100hz.zadowalało już jakością.Może być w kryteriach ceny,ale oddzielnie 4:3i9:16.

• #18 07 Paź 2004 21:45
    stonkers
    Poziom 15  

Lepszy bedzie 100hz, posiadam taki i jestem abrdzo zadowolony

• #19 08 Paź 2004 11:45
    Ryszard49
    Poziom 32  

stonkers popieram Ciebie. Żeby zobaczyć różnice trzeba ustawić dwa odbiorniki obok siebie. Mam Panasonica ponad rok i jestem z nigo bardzo zadowolony. Następny będzie też 100 Hz, chyba że potanieją LCD.

• #20 08 Paź 2004 14:00
    bajan
    Poziom 17  

panowie dlaczego 100 hz maja morę bo nie zapomnijcie że 50 hz już jest oszuka ne sygnał jest nadawany z częstotliwością 25 hz i idzie z przeplotem pzdr.

• #21 08 Paź 2004 21:31
    truteń
    Poziom 11  

Już byłem zdecydowany na Panasonica 32PX10,ale natknąłem się na JVC 32X4.Może ktoś przechili szalę?

• #22 08 Paź 2004 22:34
    Kapsis
    Poziom 25  

nie lepiej kupic tuner tv za 179zl??np super kworld na jadrze philipsa??wtedy bedziesz mial za grosze super zestaw telewizyjny,plus nagrywanie mpegow w czasie rzeczywistym z czego bedziesz chcial,no i odswiezanie takie jakie bedziesz chcial[mogl]

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme