Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Żarówki oświetlenia konsoli i wskaźników Astra F

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Żarówki oświetlenia konsoli i wskaźników Astra F
Autor
Wiadomość
Majek_30
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Nowogard

Post#1 Post autora tematu 29 Sty 2010 23:07   

Żarówki oświetlenia konsoli i wskaźników Astra F

Witam. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile i jakie żarówki znajdują się w konsoli środkowej i na desce rozdzielczej Astry F? Chciałbym wymienić sobie żaróweczki wewnątrz samochodu ale nie chciałbym wtopić i kupić za mało lub też za dużo oraz nie takie jak trzeba. Proszę o fachową i rzeczową pomoc.
Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Strzelin

Post#2 29 Sty 2010 23:43   

Re: Żarówki oświetlenia konsoli i wskaźników Astra F

Na podświetlenie konsoli środkowej idą małe żarówki 12V1,2W (dwie albo trzy)natomiast deska 12V3W bezcokołowe(chyba też dwie albo trzy).P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sty 2010 23:43   

Powrót do góry

Majek_30
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 30 Sty 2010 09:33   

Wydaje mi się, że więcej. Kontrolek jest dość dużo na desce rozdzielczej. Każda ma chyba swoją własną żarówkę. Przeglądałem forum i nie znalazłem konkretnych informacji. Może chodzi ci tylko o ilość żarówek oświetlających zegary. Potrzebuję konkretnych informacji, także o rodzaju i ilości żarówek oświetlających zegarek i temperaturę zewnęrzną. Dzięki za chęci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2010 09:33   

Powrót do góry

ziempiotr
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Jarocin

Post#4 30 Sty 2010 11:52   

W zegarek wchodzą 2 żarówki w osadzeniu plastikowym.
W przełączniki 2 bagnetówki ogrzewanie szyby 1 bagnetówka
Nic więcej niema w konsoli środkowej
w popielnice i bagnetówka
Powrót do góry

Logi
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 30 Sty 2010 12:13   

Mylisz dwie rzeczy - w tytule piszesz o oświetleniu konsoli i wskaźników a w drugim poście piszesz o kontrolkach na desce rozdzielczej. Podświetlana jest konsola środkowa, licznik, termometr z zegarem, wyłącznik świateł, przycisk wewnętrznego obiegu, przycisk awaryjnych i popielniczka. To wszystko świeci w nocy. A druga historia to kontrolki taki jak ładowanie, smarowanie, poduszki powietrznej, kierunkowskazów, długich świateł itp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2010 12:13   

Powrót do góry

Majek_30
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 30 Sty 2010 14:24   

O to mi właśnie chodziło, przecież kontrolka to także wskażnik, wyłącznik świateł też. Chodziło mi o wszystkie te rzeczy o których napisałeś Logi, tylko w skrócie. Nie bądźmy małostkowi i nie rozdrabniajmy najprostszych rzeczy na drobne. Jeżeli ma ktoś spis rodzaju i ilości żarówek potrzebnych do oświetlenia konsoli środkowej, zegarów, TID, wskażników, włączników oraz kontrolek itp w ASTRZE F, będę wdzięczny. Z góry dziękuję.
Powrót do góry

ziempiotr
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 30 Sty 2010 20:49   

Kolego proponuje poczytać http://astra.autokacik.pl/
Ładnie opisane
Powrót do góry

Majek_30
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 31 Sty 2010 12:28   

Masz link bezpośredni może? Siedzę już od 1,5 godz na w\w stronce i nie mogę znaleźć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2010 12:28   

Powrót do góry

ziempiotr
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 31 Sty 2010 22:05   

Wejdź na główna stronę lewa strona technika rozwijasz i napraw to sam
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#10 01 Lut 2010 00:02   

Ponieważ rozbieranie deski jest upierdliwe, więc radzę wymienić od razu wszystkie: niezależnie od tego czy jeszcze świeca czy już nie.
Powrót do góry

Majek_30
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 02 Lut 2010 12:16   

Po pięciu dniach bezsilnego poszukiwania sam rozkręciłem liczniki. Do podświetlenia zegarów prędkościomierza, obrotomierza oraz temperatury i ilości benzyny służą 4 żarówki R5 w oprawce 2W. W zależności od wyposażenia i wersji silnikowej oświetlonych jest tyle kontrolek jakie wyposażenie. Wymienię te najważniejsze: światła długie i ładowanie - T10 w oprawce W3W( te większe jak w postojówkach), smarowanie, ręczny, błąd silnika, poduszki i co tam kto ma R5 1.2W w oprawce. Ztego co wyczytałem na innych forach to konsolę środkową ze wskażnikami nawiewu oświetlają dwie żarówki T5 bez oprawki. TiD oświetlają dwie żarówki R5 w oprawkach. Moja niepewność dotyczy żarówek oświetlających włącznik świateł mijania, obiegu zamkniętego i ogrzewania tylnej szyby oraz włącznika świateł przeciwmgielnych. Nie jestem pewny czy są to żaróweczki T5 bez oprawek, czy diody na wąsach. Nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznych informacji na ten temat. Co wy na to? Może ktoś rozbierał te elementy i z własnego doświadczenia może podzielić się swoją wiedzą. Z góry dzienks.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Żarówki oświetlenia konsoli i wskaźników Astra F
Strona 1 z 1