Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Passat B4, brak ladowania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> VW Passat B4, brak ladowania
Autor
Wiadomość
robaczek7
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2010 16:29   

VW Passat B4, brak ladowania

Witam,

Byłbym wdzięczny za słowa wskazówki dotyczące braku ladowania. Alternator Bosch 120A w silniku VW AFN (110KM).

Poniżej objawy, jak na moje oko trochę dziwne.

Po odpaleniu silnika w czasie ostatnich mrozów zaczęło świecić się ładowanie, raczej mrugać ze słuszalnymi dzwiękami dochodzącymi z alternatora (takie trzeszczenie), jakby coś się zacierało.
Postanowiłem wymienić cały szczotkotrzymacz, niestety nic to nie dało. Po wymianie nadal brak ladowania.

Jesli kontrolka od ladowania świeci z alternatora dochodzi dziwny dziwięk, napięcie wtedy wynosi 12,3V. Co ok. 7 sek. gaśnie kontrolka ladowania (ale tylko na 1-2 sek) i wtedy dziwny dzwięk dochodzący z alternatora milknie.

Dodam tylko, że gaśnięcie kontrolki jest cykliczne, jak napisałem co 7 sek.

Oczywiście czasami po odpaleniu alt. zaskoczy i pracuje normalnie z napięciem 14,3V.

Nie wiem czy jest to ważne jednak gdy odkreciłem główny kabel (+) i alt. pracował bez obciążenia to ładowanie było 19, 7V!! Czy jest to prawidłowe napięcie alt. bez obciążenia?

Wszelkie rady, pomysły mile widziane.
Jak myślicie, da się to naprawić domowymi sposobami, czy raczej regeneracja.

Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Sty 2010 16:29   

Powrót do góry

Yaro126
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jastrzębie

Post#2 30 Sty 2010 16:31   

Re: VW Passat B4, brak ladowania

Może łożyska do wymiany.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Sty 2010 16:31   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#3 30 Sty 2010 16:41   

Re: VW Passat B4, brak ladowania

Temat wybitnie życzeniowy, założyciej nastawił się na z góry prawidłową odpowiedź.
Brak oznak własnej inwencji w kierunku zlokalizowania miejsca usterki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> VW Passat B4, brak ladowania
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.067 seconds

elektroda.pl temat RSS