Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Budowa Amatorskiego Studia Nagrań
Autor
Wiadomość
toudi29
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2010 21:20   

Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

Witam
Wiem, że takich tematów jest tu pełno ale każdy czegoś dotyczy. A więc przechodząc do sedna. Mam piwnice a raczej suszarnie w której chciałbym zrobić studio, z jednej strony amatorsko a z drugiej profesjonalnie czyli tanim kosztem a dobrym efektem. Żyje zasadą polak potrafi więc im więcej osób coś napisze tym lepszy efekt w budowie.

A więc będę potrzebował:
1. Pomieszczenia do nagrywania samego wokalu
2.dobry rozstaw sprzętu by wszystko dobrze ze sobą współpracowało i dawało wyśmienity efekt końcowy.
3. Jaki sprzęt by się przydał studia
(posiadam laptopa + kartę dźwiękową pod usb sb live 5.1)

Chciałbym zakupić mixer, głośniki, jaśkom końcówkę i mikrofony. Tylko tyle tego jest że nie wiem co kupić by było dobre ale nie za drogie. chciałbym nagrywać do laptopa więc w grę wszedłby jakiś program do kompa.

A pisząc ten temat na forum potrzebowałbym programu lub dobrego syntezatora żeby dźwięk z MIDI np do karaoke był lepszy znaczy nie taki jaki z gry tetris.
chciałbym np. puszczać jakiegoś mida z programu do karaoke dźwięk był bardzo rzeczywistym i podobny do oryginalnego.

Myślę że wyraziłem się jasno do tego co chciałbym osiągnąć i mam nadzieje, że koledzy z doświadczeniem mi pomogą osiągnąć mój cel pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2010 21:20   

Powrót do góry

528649
Gość

Post#2 30 Sty 2010 22:03   

Re: Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

toudi29 napisał:
(posiadam (...) kartę dźwiękową pod usb sb live 5.1)

Wyrzuć to badziewie i kup przynajmniej E-mu 0202 na USB albo jakąs E-Mu na PCMCIA.
Do słuchania to się nadaje, przyzwoity dźwięk jest, ale nie do nagrywania.

Profesjonalne czy półprofesjonalne interfejsy takie jak E-mu mają porządne przedwzmacniacze mikrofonowe. Tym się różnią od zwykłych kart dźwiękowych. E-mu to też produkt Creative'a, ale o dziwo - przyzwoity i nie zalatuje chińszczyzną. I jeszcze jedna ogromna zaleta - można używać do tych kart (tak jak do kart creative) alternatywnych sterowników kX Drivers które pozwalają w pełni zapanować nad DSP, wejściami, wyjściami i efektami.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli chodzi o programowy syntezator - Edirol Orchestral jest na prawdę niezły (ma tylko prawdziwe instrumenty typu pianino, fortepian, skrzypce, nie ma sztucznych). Działa jako plugin VST i DXI (w Cubase czy Fruity Loopsie można zmapować na niego midi) ale chyba jest zbyt kosmicznie drogi na domowe studio.

Dodano po 2 [minuty]:

Program do edycji, nagrywania i masteringu - WaveLab. Można nakładać na nim dużo ścieżek (funkcja się nazywa audio montage). Cena ok 400-500zł za najtańszą wersję z funkcjami "audio montage". Tańszej (bez audio montage) nie ma sensu kupować, bo te można zastąpić byle jakim darmowym programem open source.

Ew. możesz korzystać z softu dołączonego do karty dźwiękowej. Wszystkie przyzwoite karty mają dołączonego jakiegoś Cubase LE (trochę okrojona wersja, ale można miksować midi + wav, używać pluginów VST itd.).
Powrót do góry

toudi29
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 30 Sty 2010 22:47   

Dzięki co do programów to już jakiś plus. Co do karty to ja ją dostałem od znajomego więc koszty = zero ale fakt lepiej kupić coś porządnego teraz tylko została reszta.
Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 31 Sty 2010 19:41   

Jeżeli chcesz studio do nagrywania, mikser jest raczej niepotrzebny. Najwygodniej kupić interfejs audio z przedwzmacniaczami mikrofonowymi, i do tego odsłuchy aktywne.
Z tańszych mogą być odsłuchy alesis. Przyzwoita niska półka.
Może być karta EMU lub M-Audio, Lexicon. Mam interfejs Behringer BCA2000, i jak nie przepadam za tą firmą, jest to świetny, tani i elastyczny interfejs, z ogromnymi możliwościami odsłuchowymi. Typowo do studia domowego. Ma 2 wejścia mikrofonowe, wyjście na głośniki i 2x słuchawki - każde z osobną regulacją, do tego 8 wyjść analogowych - 7.1 jak kto lubi, wejścia i wyjścia cyfrowe, midi itd. 96kHz/24Bit A można kupić za 200-400zł.

Do tego 2 mikrofony i studio jak znalazł.

Do tego dostaniesz Cubase LE - na początek wystarcza. A możliwości ogromne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2010 19:41   

Powrót do góry

toudi29
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 31 Sty 2010 22:30   

Niby racja ale wiadomo, może będzie potrzebna jakieś wejście sygnałowe albo coś . Wole zostać przy kwestii mixera ale dzięki za rade o tym nie pomyślałem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2010 22:30   

Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 01 Lut 2010 13:33   

W teraźniejszych studiach odchodzi się od mikserów, na rzecz wielośladowych interfejsów, lub mikserów z interfejsem wielośladowym. Na takim nagrywam np koncerty, jednocześnie go realizując.

Dlatego lepiej jest kupić lepszy interfejs, niż mikser i słabszy interfejs. A w domowym studio naprawdę rzadko kiedy nagrywa się więcej niż 2 mikrofony.
Powrót do góry

rzeznik105
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Murzasichle

Post#7 01 Lut 2010 18:50   

Mam pytanie. czy do tekiego mixera:

http://www.tapcoworld.com/products/mixfxseries/index.html

byłby dobry taki interface

http://rolandpolska.pl/Power_Studio_660

Chodzi mi o to że ma dodatkowo oprogramowanie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2010 18:50   

Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 02 Lut 2010 10:57   

Mikser jest przeciętny. Tapco to budżetowa firma Mackiego.

Interfejs jest fajny. Niezłe parametry i możliwości - zobacz czy masz w komputerze firewire. 4 wejścia i 4 wyjścia + ADAT. Niezłe rozwiązanie. Możesz go używać bez miksera, więc sugeruję w pierwszej kolejności zakup takiego interfejsu, a później zobaczysz czy faktycznie potrzebujesz mikser.

Co do programu, zobacz czy faktycznie ma pełne możliwości. Praktycznie do każdego interfejsu dodawany jest program, ale często w wersji Light, czyli okrojonej. W przypadku cubase LE jest to możliwość jednoczesnego nagrywania 4 śladów i obsługi 4 wyjść + mniejsza liczba możliwych wtyczek użytych jednocześnie. Tego interfejsu to nie ogranicza, ale to mało przyszłościowe. A kupując interfejs 8 czy 16 kanałowy zmuszony jesteś i tak zakupić program w pełniejszej wersji.
Powrót do góry

toudi29
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 Post autora tematu 06 Lut 2010 23:49   

Witam mam dość duży problem mianowicie ma fl9 i przy każdej wtyczce wyskakuje mi błąd the plugin doesn;t support... prosze o pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Budowa Amatorskiego Studia Nagrań
Strona 1 z 1