Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

toudi29 30 Sty 2010 20:20
  • #1 30 Sty 2010 20:20
    toudi29
    Poziom 14  

Witam
    Wiem, że takich tematów jest tu pełno ale każdy czegoś dotyczy. A więc przechodząc do sedna. Mam piwnice a raczej suszarnie w której chciałbym zrobić studio, z jednej strony amatorsko a z drugiej profesjonalnie czyli tanim kosztem a dobrym efektem. Żyje zasadą polak potrafi więc im więcej osób coś napisze tym lepszy efekt w budowie.

A więc będę potrzebował:
    1. Pomieszczenia do nagrywania samego wokalu
    2.dobry rozstaw sprzętu by wszystko dobrze ze sobą współpracowało i dawało wyśmienity efekt końcowy.
    3. Jaki sprzęt by się przydał studia
    (posiadam laptopa + kartę dźwiękową pod usb sb live 5.1)

Chciałbym zakupić mixer, głośniki, jaśkom końcówkę i mikrofony. Tylko tyle tego jest że nie wiem co kupić by było dobre ale nie za drogie. chciałbym nagrywać do laptopa więc w grę wszedłby jakiś program do kompa.

A pisząc ten temat na forum potrzebowałbym programu lub dobrego syntezatora żeby dźwięk z MIDI np do karaoke był lepszy znaczy nie taki jaki z gry tetris.
    chciałbym np. puszczać jakiegoś mida z programu do karaoke dźwięk był bardzo rzeczywistym i podobny do oryginalnego.

Myślę że wyraziłem się jasno do tego co chciałbym osiągnąć i mam nadzieje, że koledzy z doświadczeniem mi pomogą osiągnąć mój cel pozdrawiam.

• #2 30 Sty 2010 21:03
    528649
    Usunięty  
  • #3 30 Sty 2010 21:47
    toudi29
    Poziom 14  

Dzięki co do programów to już jakiś plus. Co do karty to ja ją dostałem od znajomego więc koszty = zero ale fakt lepiej kupić coś porządnego teraz tylko została reszta.

• #4 31 Sty 2010 18:41
    adambyw
    Moderator Akustyka

Jeżeli chcesz studio do nagrywania, mikser jest raczej niepotrzebny. Najwygodniej kupić interfejs audio z przedwzmacniaczami mikrofonowymi, i do tego odsłuchy aktywne.
    Z tańszych mogą być odsłuchy alesis. Przyzwoita niska półka.
    Może być karta EMU lub M-Audio, Lexicon. Mam interfejs Behringer BCA2000, i jak nie przepadam za tą firmą, jest to świetny, tani i elastyczny interfejs, z ogromnymi możliwościami odsłuchowymi. Typowo do studia domowego. Ma 2 wejścia mikrofonowe, wyjście na głośniki i 2x słuchawki - każde z osobną regulacją, do tego 8 wyjść analogowych - 7.1 jak kto lubi, wejścia i wyjścia cyfrowe, midi itd. 96kHz/24Bit A można kupić za 200-400zł.

Do tego 2 mikrofony i studio jak znalazł.

Do tego dostaniesz Cubase LE - na początek wystarcza. A możliwości ogromne.

• #5 31 Sty 2010 21:30
    toudi29
    Poziom 14  

Niby racja ale wiadomo, może będzie potrzebna jakieś wejście sygnałowe albo coś . Wole zostać przy kwestii mixera ale dzięki za rade o tym nie pomyślałem

• #6 01 Lut 2010 12:33
    adambyw
    Moderator Akustyka

W teraźniejszych studiach odchodzi się od mikserów, na rzecz wielośladowych interfejsów, lub mikserów z interfejsem wielośladowym. Na takim nagrywam np koncerty, jednocześnie go realizując.

Dlatego lepiej jest kupić lepszy interfejs, niż mikser i słabszy interfejs. A w domowym studio naprawdę rzadko kiedy nagrywa się więcej niż 2 mikrofony.

• #8 02 Lut 2010 09:57
    adambyw
    Moderator Akustyka

Mikser jest przeciętny. Tapco to budżetowa firma Mackiego.

Interfejs jest fajny. Niezłe parametry i możliwości - zobacz czy masz w komputerze firewire. 4 wejścia i 4 wyjścia + ADAT. Niezłe rozwiązanie. Możesz go używać bez miksera, więc sugeruję w pierwszej kolejności zakup takiego interfejsu, a później zobaczysz czy faktycznie potrzebujesz mikser.

Co do programu, zobacz czy faktycznie ma pełne możliwości. Praktycznie do każdego interfejsu dodawany jest program, ale często w wersji Light, czyli okrojonej. W przypadku cubase LE jest to możliwość jednoczesnego nagrywania 4 śladów i obsługi 4 wyjść + mniejsza liczba możliwych wtyczek użytych jednocześnie. Tego interfejsu to nie ogranicza, ale to mało przyszłościowe. A kupując interfejs 8 czy 16 kanałowy zmuszony jesteś i tak zakupić program w pełniejszej wersji.

• #9 06 Lut 2010 22:49
    toudi29
    Poziom 14  

Witam mam dość duży problem mianowicie ma fl9 i przy każdej wtyczce wyskakuje mi błąd the plugin doesn;t support... prosze o pomoc

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty