Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

Main Page -> Forum Index -> Sound system and Acoustics ->Budowa Amatorskiego Studia Nagrań Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
toudi29
Level 14
Helped: 2
Post rating: 2
toudi29
Level 14
Post#1 30 Jan 2010 20:20  Topic author   

Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

Witam
Wiem, że takich tematów jest tu pełno ale każdy czegoś dotyczy. A więc przechodząc do sedna. Mam piwnice a raczej suszarnie w której chciałbym zrobić studio, z jednej strony amatorsko a z drugiej profesjonalnie czyli tanim kosztem a dobrym efektem. Żyje zasadą polak potrafi więc im więcej osób coś napisze tym lepszy efekt w budowie.

A więc będę potrzebował:
1. Pomieszczenia do nagrywania samego wokalu
2.dobry rozstaw sprzętu by wszystko dobrze ze sobą współpracowało i dawało wyśmienity efekt końcowy.
3. Jaki sprzęt by się przydał studia
(posiadam laptopa + kartę dźwiękową pod usb sb live 5.1)

Chciałbym zakupić mixer, głośniki, jaśkom końcówkę i mikrofony. Tylko tyle tego jest że nie wiem co kupić by było dobre ale nie za drogie. chciałbym nagrywać do laptopa więc w grę wszedłby jakiś program do kompa.

A pisząc ten temat na forum potrzebowałbym programu lub dobrego syntezatora żeby dźwięk z MIDI np do karaoke był lepszy znaczy nie taki jaki z gry tetris.
chciałbym np. puszczać jakiegoś mida z programu do karaoke dźwięk był bardzo rzeczywistym i podobny do oryginalnego.

Myślę że wyraziłem się jasno do tego co chciałbym osiągnąć i mam nadzieje, że koledzy z doświadczeniem mi pomogą osiągnąć mój cel pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
528649
Removed
528649
Removed
Post#2 30 Jan 2010 21:03    

Re: Budowa Amatorskiego Studia Nagrań

toudi29 wrote:
(posiadam (...) kartę dźwiękową pod usb sb live 5.1)

Wyrzuć to badziewie i kup przynajmniej E-mu 0202 na USB albo jakąs E-Mu na PCMCIA.
Do słuchania to się nadaje, przyzwoity dźwięk jest, ale nie do nagrywania.

Profesjonalne czy półprofesjonalne interfejsy takie jak E-mu mają porządne przedwzmacniacze mikrofonowe. Tym się różnią od zwykłych kart dźwiękowych. E-mu to też produkt Creative'a, ale o dziwo - przyzwoity i nie zalatuje chińszczyzną. I jeszcze jedna ogromna zaleta - można używać do tych kart (tak jak do kart creative) alternatywnych sterowników kX Drivers które pozwalają w pełni zapanować nad DSP, wejściami, wyjściami i efektami.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli chodzi o programowy syntezator - Edirol Orchestral jest na prawdę niezły (ma tylko prawdziwe instrumenty typu pianino, fortepian, skrzypce, nie ma sztucznych). Działa jako plugin VST i DXI (w Cubase czy Fruity Loopsie można zmapować na niego midi) ale chyba jest zbyt kosmicznie drogi na domowe studio.

Dodano po 2 [minuty]:

Program do edycji, nagrywania i masteringu - WaveLab. Można nakładać na nim dużo ścieżek (funkcja się nazywa audio montage). Cena ok 400-500zł za najtańszą wersję z funkcjami "audio montage". Tańszej (bez audio montage) nie ma sensu kupować, bo te można zastąpić byle jakim darmowym programem open source.

Ew. możesz korzystać z softu dołączonego do karty dźwiękowej. Wszystkie przyzwoite karty mają dołączonego jakiegoś Cubase LE (trochę okrojona wersja, ale można miksować midi + wav, używać pluginów VST itd.).

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
toudi29
Level 14
toudi29
Level 14
Post#3 30 Jan 2010 21:47  Topic author   

Dzięki co do programów to już jakiś plus. Co do karty to ja ją dostałem od znajomego więc koszty = zero ale fakt lepiej kupić coś porządnego teraz tylko została reszta.

Helpful post? + 0
Back to top
adambyw
Moderator Akustyka
Helped: 656
Post rating: 133
adambyw
Moderator Akustyka
Post#4 31 Jan 2010 18:41    

Jeżeli chcesz studio do nagrywania, mikser jest raczej niepotrzebny. Najwygodniej kupić interfejs audio z przedwzmacniaczami mikrofonowymi, i do tego odsłuchy aktywne.
Z tańszych mogą być odsłuchy alesis. Przyzwoita niska półka.
Może być karta EMU lub M-Audio, Lexicon. Mam interfejs Behringer BCA2000, i jak nie przepadam za tą firmą, jest to świetny, tani i elastyczny interfejs, z ogromnymi możliwościami odsłuchowymi. Typowo do studia domowego. Ma 2 wejścia mikrofonowe, wyjście na głośniki i 2x słuchawki - każde z osobną regulacją, do tego 8 wyjść analogowych - 7.1 jak kto lubi, wejścia i wyjścia cyfrowe, midi itd. 96kHz/24Bit A można kupić za 200-400zł.

Do tego 2 mikrofony i studio jak znalazł.

Do tego dostaniesz Cubase LE - na początek wystarcza. A możliwości ogromne.

Helpful post? + 0
Selling:
23.12.2015 CR6850T
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
toudi29
Level 14
toudi29
Level 14
Post#5 31 Jan 2010 21:30  Topic author   

Niby racja ale wiadomo, może będzie potrzebna jakieś wejście sygnałowe albo coś . Wole zostać przy kwestii mixera ale dzięki za rade o tym nie pomyślałem

Helpful post? + 0
Back to top
adambyw
Moderator Akustyka
adambyw
Moderator Akustyka
Post#6 01 Feb 2010 12:33    

W teraźniejszych studiach odchodzi się od mikserów, na rzecz wielośladowych interfejsów, lub mikserów z interfejsem wielośladowym. Na takim nagrywam np koncerty, jednocześnie go realizując.

Dlatego lepiej jest kupić lepszy interfejs, niż mikser i słabszy interfejs. A w domowym studio naprawdę rzadko kiedy nagrywa się więcej niż 2 mikrofony.

Helpful post? + 0
Selling:
23.12.2015 CR6850T
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
rzeznik105
Level 7
rzeznik105
Level 7
Post#7 01 Feb 2010 17:50    

Mam pytanie. czy do tekiego mixera:

http://www.tapcoworld.com/products/mixfxseries/index.html

byłby dobry taki interface

http://rolandpolska.pl/Power_Studio_660

Chodzi mi o to że ma dodatkowo oprogramowanie

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adambyw
Moderator Akustyka
adambyw
Moderator Akustyka
Post#8 02 Feb 2010 09:57    

Mikser jest przeciętny. Tapco to budżetowa firma Mackiego.

Interfejs jest fajny. Niezłe parametry i możliwości - zobacz czy masz w komputerze firewire. 4 wejścia i 4 wyjścia + ADAT. Niezłe rozwiązanie. Możesz go używać bez miksera, więc sugeruję w pierwszej kolejności zakup takiego interfejsu, a później zobaczysz czy faktycznie potrzebujesz mikser.

Co do programu, zobacz czy faktycznie ma pełne możliwości. Praktycznie do każdego interfejsu dodawany jest program, ale często w wersji Light, czyli okrojonej. W przypadku cubase LE jest to możliwość jednoczesnego nagrywania 4 śladów i obsługi 4 wyjść + mniejsza liczba możliwych wtyczek użytych jednocześnie. Tego interfejsu to nie ogranicza, ale to mało przyszłościowe. A kupując interfejs 8 czy 16 kanałowy zmuszony jesteś i tak zakupić program w pełniejszej wersji.

Helpful post? + 0
Selling:
23.12.2015 CR6850T
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
toudi29
Level 14
toudi29
Level 14
Post#9 06 Feb 2010 22:49  Topic author   

Witam mam dość duży problem mianowicie ma fl9 i przy każdej wtyczce wyskakuje mi błąd the plugin doesn;t support... prosze o pomoc

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Sound system and Acoustics -> Budowa Amatorskiego Studia Nagrań
Page 1 of 1

Similar topics to budowa Amatorskiego Studia Nagrań

Co potrzebuje jeszcze do mojego amatorskiego studia nagrań? (1)
Budowa Studia Nagrań (12)
Budowa domowego studia nagrań (18)
Budowa szkolnego studia nagrań (7)
Budowa studia - połączenia reżyserki i pokoju nagrań (2)
tworzenie amatorskiego studia (11)
Co potrzebne do domowego studia nagrań? (8)
Jakie słuchawki do domowego studia nagrań (6)
Domowe studia nagrań - zapraszam do dyskusji (1)
Wybór miksera do domowego studia nagrań (11)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.083 seconds