Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vaillant VUW 180 XE - nie chce zaskoczyć c.o.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Vaillant VUW 180 XE - nie chce zaskoczyć c.o.
Autor
Wiadomość
thomas_tm
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Drawsko Pomorskie

Post#1 Post autora tematu 31 Sty 2010 20:27   

Vaillant VUW 180 XE - nie chce zaskoczyć c.o.

Witam, jestem użytkownikiem pieca dwufunkcyjnego Vaillant VUW 180 XE.Ostatnio piec płata figle.Nie chce się załączyc c.o. (po impulsie ze sterownika iskrownik "cpyka" a piec nie chce wystartować).Po chwili zapala się czerwona lampka. Po odblokowaniu sprawa wygląda tak samo.po kilku odblokowaniach w końcu załapie, ale po osiągnięciu wyznaczonej temperatury w pomieszczeniu i wyłączeniu, nie załapie ponownie. Druga kwestia to ciepła woda w kranie.Gdy pokrętło ustawione jest na grzanie wody użytkowej, kontrolka ledwo się żaży i po odkręceniu wody w kranie nie ma żadnej reakcji. Raz po raz cos pstryka przy płytce i nic sie nie dzieje. Proszę o pomoc, gdyz mamy zimę i ciężko bez ciepłej wody.
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: BYDGOSZCZ

Post#2 31 Sty 2010 23:52pomocny post - solucja   

Re: Vaillant VUW 180 XE - nie chce zaskoczyć c.o.

Otwórz kocioł, uchwyć górną część obudowy po bokach, przesuń w górę i do siebie. Potem odkręć wkręt plastikowej czarnej obudowy i połóż ją pociągając za górną krawędź. Zobacz po prawej stronie poniżej pompy widoczna jest mała dźwignia która porusza się po puszczeniu wody. Opis dość precyzyjny ale chodzi o to abyś przyjrzał się czy przy tej małej białej dźwigni nie wypływa trochę wody.
Ta mrugająca kontrolka przy kraniku oznacza że prawdopodobnie masz zalany mikrowyłącznik to to coś pod tą małą białą dźwignią.

Po otwarciu kotła zobaczysz blaszaną obudowę palnika. Po środku od spodu widać trzy kabelki a nad nimi jednym wkrętem przykręconą rewizję elektrod. Odkryj tą blaszkę a zobaczysz trzy druty. Ten po lewej to elektroda jonizacji która odpowiada za wyczucie obecności płomienia. Musisz ją przedrapać ostrożnie np. płaskim wkrętakiem z ostrą krawędzią. To pozwoli zapalać się przez jakiś czas bez wchodzenia w awarię (czerwona górna kontrolka). Może pomoże.

Jeżeli dochodzi do awarii (czerwona kontrolka) to czas na przegląd kotła, a opisany sposób na tymczasowe usunięcie awarii jest tylko jednym z możliwych przyczyn. Możesz poszukać najbliższego serwisu na stronach vaillant.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2010 23:52pomocny post - solucja   

Powrót do góry

thomas_tm
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 01 Lut 2010 17:37   

Dzięki Kolego za wskazówki, zastosuję się do nich i odpiszę czy pomogło. Tak na marginesie powiem, że z piecem nie było większych problemów, dopóki w grudniu 2009 nie dotknął go serwisant ze Złocieńca. Wymieniał jakąś część odpowiedzialną za sterowanie gazem. Podobno (mówię tak, ponieważ mnie przy tym nie było) przeprowadził przy okazji przegląd tego kotła. Wcześniej to ja okresowo czyściłem piec (wymiennik ciepła był czyszczony przy użyciu odkamieniacza do czajników, czyściłem również palnik i elektrody). Piec ma już ok. 10 lat.
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 01 Lut 2010 18:38pomocny post - solucja   

A ja napisałem instrukcję jak dla piekarza. Z tego co piszesz to był u ciebie serwis do wymiany zespołu gazowego. Przeglądu to on Ci nie zrobił. Pytanie czy miał go zrobić. Może usunął usterkę i odjechał. Zależy co zleciłeś - naprawę z przeglądem czy tylko naprawę. Z opisu wynika że swój kocioł sam serwisujesz. Jeżeli wiesz co zrobić a nie masz dobrego zdania o serwisie to serwisuj go sam, a do napraw możesz poszukać innego serwisanta. Warto być podczas wizyt fachowców choćby z tego powodu aby wiedzieć co serwisant i jak to zrobił. Dla innych serwisantów może to być ważne, o ile poprzednik coś popsuł a nie naprawił.
Powrót do góry

thomas_tm
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 02 Lut 2010 15:11   

Jeszcze raz wielkie dzięki Darius67. Zastosowałem się do Twoich wskazówek i póki co piec działa poprawnie. Rozebrałem ten mały włącznik odpowiedzialny za uruchamianie pieca i grzania wody użytkowej. Blaszka w środku nie była na swoim miejscu i nie było dobrego styku, dlatego raz grzał wodę, a innym razem nie chciał zaskoczyć. "Przedrapałem" również elektrodę jonizacyjną (chyba tak się nazywa ;) ). Do tej pory czyściłem ją szczoteczką. Mam ogromną prośbę: gdybyś był w posiadaniu schematu tego pieca (chodzi mi o zestawienie poszczególnych części wymiennych, rozrysowane poszczególne układy sterujące itd.) bądź bardziej szczegółowej instrukcji obsługi bardzo chętnie bym się z nią zapoznał. Mój adres e-mail to:thomas_tm@o2.pl
Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: MOJE Miasto

Post#6 03 Lut 2010 00:00   

Myślę, że nie dostaniesz tego schematu.
DARIUS67 jak wiesz, jest serwisantem i że nie podłoży ... koledze z terenu. Zresztą i tak za szczegółowo pisze o pewnych rzeczach; jednak BARDZO fachowo. No cóż, MISTRZ w swoim fachu. SERWISANT.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2010 00:00   

Powrót do góry

thomas_tm
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 03 Lut 2010 12:51   

Chwalić takich ludzi, którzy pomagają bezinteresownie. Nie wszystkich stać na "fachowców" ,a jeśli na dodatek okazuje się, że fachman to partacz i złodziej który tylko patrzy jak przekręcić klienta to ręce opadają. Mało jest serwisantów, którzy trafnie zdiagnozują usterkę i nie narażą potencjalnego klienta na dodatkowe koszty.
Jeszcze raz dzięki dla Darius67.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2010 12:51   

Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 04 Lut 2010 02:02   

Dzięki za dzięki.
Na temat fachowców najwięcej serwisantów mogło by się wypowiedzieć.
Ja mam zasadę że kasuję za naprawę a nie za naukę. Czasami bywa tak że klient zmęczony płaceniem innym, trafia na serwisanta który zna się na swej pracy ale klient odmawia zapłaty bo już brakuje mu kasy, i nie wie że trafił na serwisanta a nie fachowca. Zapłaci po kilku dniach jak będzie działało.
Był taki temat na forum "nadal problemy z kotłem VAILLANT" a ja nadal czekam za kasą.
Klientka bardzo sympatyczna i kiedyś pewnie się z nią skontaktuję.
Na to forum trafiłem właśnie przez Tą klientkę. Ktoś mnie polecił, podał moje imię i nazwisko i niestety mój numer telefonu ( telefon jest ogólnie dostępny na stronach vaillant.pl) prośba nie dzwońcie bo nie mam czasu na rozmowy. Udzielam się na forum bo mogę pomóc wielu.

Co do instrukcji to wybaczcie ale elementarza dla serwisantów nie posiadam.

A co do fachowców. Moja rada: najpierw naprawa potem kontrola potem faktura i na końcu mażecie zapłacić.

Polecam temat - nadal problemy z kotłem VAILLANT. ja dopiero z tego forum mogłem poznać sprawę co przeżyła klientka. Podczas naprawy nie brałem na poważnie tego co mówiła.
Powrót do góry

Carving-Art.pl
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdynia

Post#9 01 Paź 2010 00:47   

Witam, mam podobny problem.
Kocioł grzał wodę bieżącą bez problemu ale z ogrzewaniem było jak powyżej, impuls dawał 'znać' piecu, cyk, i pojawiała się czerwona lampka. Po którymś razie zapalił. Pod koniec zimy jakiś fachowiec był u mnie. Zrobił przegląd, przeczyścił piec i mówił coś o naczynku wyrównawczym, ale nie stwarzał wrażenia profesjonalisty i piec dalej nie działał jak powinien. Nie zapłaciłem. Zima minęła, o problemie zapomniałem. Dzisiaj po raz pierwszy chciałem załączyć ogrzewanie i tu zonk. Pojawiła się czerwona lampka na samej górze jak wcześniej. Ale tym razem nie da się jej skasować. Nie znika także po wyłączeniu i włączeniu pieca. Ktoś ma jakieś sugestie?
Powrót do góry

m19731663
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#10 29 Cze 2011 19:36   

pytanie mam skromne dobrzy ludzie. jestem szczesliwym posiadaczem cuda takiego jak w temacie i trapi mnie jedna kwestia, nie moge tego nigdzie znalesc ile to ma kW ? bardzo uprzejmie prosze o pomoc, wlasciwie to blagam moje gadu 5039556 albo maila edward(malpa)tenbit.pl ( przepraszam za lekkie zboczenie z tematu )
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 03 Lip 2011 23:21   

m19731663 dwie pierwsze cyfry to moc kotła.
Carving-Art.pl sory za zwłokę - ja bym szukał zwarcia czujników, ntc górny na rurce po lewej, lub coś na elektrodzie. Raz jeszcze przepraszam, jakoś przeoczyłem Twój post.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2011 23:21   

Powrót do góry

pika-74
Poziom 1
Poziom 1

Post#12 14 Gru 2011 19:56   

witam serdecznie chcę podziękować dla DARIUS67 miałem podobna awarię i męczyłem się 2godz aż przeczytałem wskazówki ,odnosnie elektrody jonizacji która odpowiada za wyczucie obecności płomienia .Przedrapałem ją ostrum śrubokrętem i zadziałało super porady dzięki.
Powrót do góry

AROARO1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: zielona gora

Post#13 14 Lut 2012 21:23   

Mam pytanie czy kocioł tego typu może pracować na samym c.o. a c.w.u jest w ogula nie podłączone a napełnianie jest osobno dodane bo niechce zaskoczyć nie otwiera gazu pompa działa.Za podpowiedz serdecznie dziękuję.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Vaillant VUW 180 XE - nie chce zaskoczyć c.o.
Strona 1 z 1