Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kompresor głównie do malowania do 500zł

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> kompresor głównie do malowania do 500zł
Autor
Wiadomość
andreee
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 01 Lut 2010 15:13   

Witam proszę o jakieś porady co jest warte uwagi jeżeli chodzi o kompresory- cena może byc lekko ponad 500. Sprzętu będe potrzebował do malowania aut, elewacji i innych zastosowań domowych. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2010 15:13   

Powrót do góry

mati0032
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Mielec

Post#2 01 Lut 2010 20:48   

Re: kompresor głównie do malowania do 500zł

Witam.Co do malowanie elewacji to na pewno potrzeba kompresor o dużej wydajności,( najlepiej sprężarka dwu-tłokowa), zaś zbiornik co najmniej 50l (to takie min). Do takich prac domowych w zupełności wystarcza kompresor o wydajności w granicach 150l/min , ze zbiornikiem 24 litrowym. Cóż, prawda jest taka że za 500 zł nie ma nawet sensu myśleć o zakupie dwu tłokowej , bo ceny "dobrych" zaczynają się od 1000+. Uważam także, ze jeśli chcesz aby sprężarka spełniała swoje zadanie i służyła przez lata to należy zwrócić szczególną uwagę na firmę.Moimi faworytami są : Black Decker ,Einhell, Mecafer, Bergone -Jakość wykonania jest dobra i niezawodność zawodowalająca. Nie należy jednak zawracać sobie głowy sprężarkami typu :Matrix, EuroTec, Straus itp. ponieważ ich jakość wykonania pozostawia dużo do myślenia i powoduje wydanie pieniędzy w błoto. Pozdrawiam mateusz
Powrót do góry

andreee
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 01 Lut 2010 22:21   

dziękuje za odpowiedź, teraz będe wiedział czego szukać :) A jaką opinie ma firma Bass?
Powrót do góry

mati0032
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 01 Lut 2010 22:35   

Firma Bass wśród użytkowników cieszy się sporym uznaniem, lecz sprężarki 24l tej firmy posiadaj trochę mniejszą wydajność porównując np. z Black&Deckerem. Co prawda jest średnio o 100 zł tańsza od B&D lecz gdy ktoś mnie zapyta jaką najlepiej kupić to bez wahania powiem ze B&D lub Einhell.
Powrót do góry

zbychu80
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 01 Lut 2010 23:01   

Gorszych bubli nie mogłeś zaproponować, to wszystko to jednorazówki do pompowania kółek pod blokiem. Dobre sprężarki (które pracują lata) to np Airpol (stary Pomet), CompAir etc. Do takich większych prac to proponuję coś używanego, co można naprawić w razie czego... i ma jakaś rozsądną wydajność.
Powrót do góry

wola
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 02 Lut 2010 10:20   

Witam.
Cytat:
Sprzętu będe potrzebował do malowania aut

W/g mnie powinieneś zacząć od decyzji jakim pistoletem będziesz malował.Jedne potrzebują dużego ciśnienia ,a inne wydajności powietrza. Wtedy dobierasz przewody powietrzne i kompresor.Nie proponuję ci byś wcześniej kupił pistolet, ale byś się zapoznał jakiego rzędu parametrów powietrza potrzebujesz. Wtedy łatwiej podejmiesz decyzję jaki kompresor by ci się przydał.
Powrót do góry

mati0032
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 02 Lut 2010 13:37   

Kolego zbychu80 czy uważasz ze za 500zł , można kupić "dobrą" sprężarkę nawet używaną z tych firm co zaproponowałaś? Dobrze wiem ze jest jeszcze kilka dobrych firm które produkuja kompresory głownie do przemysłu, ale ich cena jest o wiele wyższa.Autor posta wyraźnie napisał ze chce używać go do prac domowych, w takim wypadku firmy ktore zaproponowałem spełniaja jego oczekiwania.
Powrót do góry

andreee
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 Post autora tematu 02 Lut 2010 15:05   

Dokładnie moje fundusze są niewielkie i kompresor nie będzie u mnie działał non stop, tylko raczej okazyjnie. Potrzeba jest taka że w domu mam do odmalowania 2 starsze samochody i oprócz tego znajomy też chce żeby mu samochód podmalować. Co do pistoletów i zagadnień to naprawdę nie znam się na tym i dopiero mam zamiar nauczyć się czegoś. Jeżeli są jakieś strony na których są rozpatrzone zagadnienia doboru sprzętu malarskiego i samych technik malowania to również prosiłbym o link. Jak na razie upatrzyłem sobie kompresor bass na allegro 50l wydajność na poziomie 130l/min, i w zestawie wszystko co potrzbne do malowania za 530zł. Na razie wstrzymuję się z zakupem bo chce jeszcze pojeździć po sklepach
Powrót do góry

|bst|
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warszawa

Post#9 02 Lut 2010 15:52   

Te pistolety z zestawow do malowania to do samochodu moga byc za kiepskie..
Tak jak pisza koledzy, za ~500zl nic nie kupisz dobrego, trzeba sie z tym pogodzic.
I nie ma znaczenia czy bedzie to bass, b&d, einhell. Dobra sprezarka kosztuje ponad 1000.
Ja kupilem jakiegos panasama, w promocji za ~200 zl. Najtanszy jaki byl. Czesto zmieniam mu olej, bo momentalnie jest pelen opilkow. Pedzi klucz pneumatyczny przy drobnych pracach.
Zakladam, ze jak padnie to na butli postawie sprezarke od stara.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2010 15:52   

Powrót do góry

andreee
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 Post autora tematu 02 Lut 2010 16:08   

Zdaje sobie sprawę że dobra sprężarka to taki właśnie koszt, ale nie wyłożę tyle na sprzęt, którego będe używał zapewne sporadycznie. Gdybym typowo potrzebował, takiego sprzętu do zarabiania pieniędzy to na pewno bym się nie szczypał i kupiłbym coś o wiele lepszego. Wątek kompresora poruszyłem również na forum kadetta i tam nawet znalazł się gość co wymalował cały samochód kompresorem z castoramy za 250zł, i nawet ładnie mu to wyszło.... No ale ja nie chcę jednorazówki więc wybór padnie na B&D albo wesprę rodzimą produkcje i wezme Bass-a
Powrót do góry

Usunięty

Post#11 02 Lut 2010 16:25   

Pistolety te tańsze potrzebują wydajność powietrza powyżej 200l/ min, teraz zależy od systemu w którym pracuje pistolet potrzebne jest różne ciśnienie.
Jak cię to interesuje to mogę trochę na ten temat napisać.
Niestety za 500zł nie kupisz kompresora o wystarczających parametrach aby dobrze malować. Może zastanów się nad złożeniem sobie kompresora?
Powrót do góry

andreee
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 Post autora tematu 02 Lut 2010 16:59   

Tak jak pisałem powyżej będe tym malował karoserie samochodów, więc co do tego celu będzie lepsze? Chcę aby lakier dało się kłaść w miarę równomiernie. Słyszałem jeszcze, żę duże znaczenie ma odległość z jakiej nakłada się lakier. W moim przypadku to może być maks 1-1,5m ( Większym garażem nie dysponuje) Odnośnie składania to jest w sensie zakupu oddzielnie sprężarki i silnika?
Powrót do góry

wola
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 02 Lut 2010 19:44   

Witam.
Cytat:
Jeżeli są jakieś strony na których są rozpatrzone zagadnienia doboru sprzętu malarskiego i samych technik malowania to również prosiłbym o link

Może np. to coś ci pomoże
http://www.sata.pl/faq.php
Powrót do góry

Usunięty

Post#14 02 Lut 2010 20:26   

Nie chcę cie martwić ale skoro nie masz wprawy w malowaniu to raczej efekt nie będzie za dobry. Najważniejsze i najbardziej pracochłonne jest przygotowanie powierzchni do malowania, samo malowanie to już przyjemność. W garażu ciężko jest uzyskać dobry efekt malując cały samochód (osiadanie odkurzu). Lepiej jest malować po elemencie, trwa to długo i jest bardziej pracochłonne.
Teraz pistolet polecam kupić pracujący w systemie HVLP czyli nisko ciśnieniowy, mniejszy odkurz musi mieć zbiorniczek na farbę u góry i trzy regulacje. Dla amatora myślę że w cenie 90-150zł będzie dobry (jak się nauczysz malować to kupisz lepszy).
Ciśnienie pracy takiego pistoletu to 2-2,5 bara przy samym pistolecie dobrze jest zastosować reduktor ciśnienie nie zależnie od tego co jest w kompresorze, a na wyjściu z kompresora musi byś filtr i odolejacz. Kompresor musi mieć wydajność przynajmniej 200l/min i baniak 100l inaczej malowanie będzie raczej udręką niż przyjemnością. Jak będziesz kupował lakier w sklepie to popytaj o menzurkę, ciężko ją dostać ale warto. jest to pojemnik z naniesionymi ilościami ile rozpuszczalnika i ile utwardzacza trzeba wlać do danej objętości farby (jak lakier będzie za gęsty to nie będzie połysku jak za zadki to będzie spływał).
Co do kompresora to wątpię abyś kupił coś dobrego za te pieniądze.
Może poszukaj używanego ale firmowego profesjonalnego. Poszukaj na złomie ja często odkupuje ze złomu remontuje i sprzedaję z zyskiem.
Pisząc o składaniu kompresora myślałem o kupnie właśnie używanej sprężarki i silnika i reszty gratów, ale jak policzyłem to nie wyjdzie taniej. Myślę że jedynym wyjściem jest odkupienie używki lub uszkodzonego i remont, ale w takim przypadku to nie może być żaden enchel bas czy inny cudak, to musi być porządna firma np Wan.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2010 20:26   

Powrót do góry

andreee
Poziom 20
Poziom 20

Post#15 Post autora tematu 07 Lut 2010 21:02   

hah to teraz ja wam powiem panowie że mam lekki mętlik w głowie po tym co tutaj przeczytałem... chętnie bym kupił coś typowo profesjonalnego ale raz nie mam więcej pieniędzy żeby dołożyć a dwa to kompresor jak będzie używany to raczej okazjonalnie kilka razy w roku. Cekawy pomysł z tą reanimacją, ale chyba tą opcje odpuszcze,gdyż nie siedzę w temacie kompresorów zupełnie i nie wiem czy byłbym w stanie postawić do życia uszkodzony kompresor... coż pozostaje mi w takim razie bazarowy cudak chyba w takim razie :)
Powrót do góry

VPS
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gliwice

Post#16 04 Maj 2010 18:21   

Mam taki przenośny kompresor z regulacją ciśnienia.
Czy dam radę tym kompresorem pomalować w samochodzie lusterka, tylna klapa (baza + klar)

Zasilanie -230V/50Hz
Moc silnika - 1,5KM/1100W
Pobór prądu - 5A
Obroty - 3400 obr/min
Cylinder - 1
Napęd - bezpośredni
Pompa - bezolejowa
Zbiornik - 6L
Ciśnienie maksymalne - 8 bar
Wydajność - 180L/min

Powrót do góry

marian_em
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Brzozów

Post#17 06 Maj 2010 16:35   

Do malowania płotu to się może i nada ale nie wyobrażam sobie malować elementów samochodu kompresorem ze zbiornikiem 6 litrów :/
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#18 07 Maj 2010 23:17   

Lusterka jakoś tym opryskasz, zbiornik trochę mały.
Powrót do góry

lovelasik
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Czerniewice

Post#19 27 Lip 2010 17:31   

Ja również proszę o poradę, kompresor do około 600zł do niskociśnieniowego pistoletu. Jakiś warty uwagi za tą cenę do amatoriskiego malowania poszczególnych części karoserii samochodu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> kompresor głównie do malowania do 500zł
Strona 1 z 1