X

Jak usunąć obcą sieć WiFi - Windows 7

Unnamed65 01 Feb 2010 18:44
  • #1 01 Feb 2010 18:44
    Unnamed65
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam.. dzis pelny entuzjazmu, wrocilem do domu ze szkoly, standardowo odpalam kompa.. wszystko ladnie pieknie, ale... zauwazylem maly problemik.. tzn..

Komputer jest polaczony z internetem radiowym(przypomne posiadam windows 7).
    Jest ukazane w polaczeniach jako "siec publiczna" tak zawsze bylo i wszystko smigalo.. natomiast dzis moim oczom ukazala sie jeszcze jedna siec.. prawdopodobnie ktos z rodzinki bawil sie kompem i niechcaca utworzyl nowa siec.. Tylko nie mam pojecia jak to dziadostwo usunac..

na pasku ta ikonka od polaczen internetowych/sieciowych itp.. jest przekreslona. (nigdy tak nie bylo).

Natomiast ta "obca" siec ma jakies problemy.. nie mam zielonego pojecia co to jest i jak sie tego pozbyc.. w niczym to nie przeszkadza ale jest irytujace( nie lubie miec jakis niewyjasnionych problemow z kompem, ma byc lad i porzadek).

Tak to wyglada.

Ps. Chodzi oczywiscie o Siec2 ukazana na screenie powyzej.
    Ps2. Poprzedni temat trafil do kosza, nie wiem gdzie uzylem zlego "slownictwa" z pkt. 8.2
    Ps.3 Nie potrzebne jest raczej umieszczanie informacji o moim sprzecie w komputerze.. procz moze Karty sieciowej .

O to i ona --- >> Karta Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
  • #2 01 Feb 2010 20:30
    jokrasa
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Usuń , jeśli nie masz skonfigurowanej sieci domowej tą ikonkę domek, która odpowiada za sieć2 - sieć domowa.

Mogę przypuszczać , że ktoś zaczął, nie skonfigurował tej sieci, i ją tak zostawił bez podania dodatkowych parametrów.

Skoro tylko korzystałeś z sieci publicznej (tak jak Ci się ,w dymku , w polu systemowym pojawiał napis) i nie konfigurowałeś sieci domowej - to to połączenie sieciowe można usunąć.

Zmień domyślne połączenie na sieć (sieć publiczna) , a następnie usuń połączenie sieć 2, poprzez kliknięcie w ikonę domku otworzy się okno typu "ustaw właściwości sieci". W tym oknie, na dole znajduje się link typu "scal lub usuń lokalizację sieci". Po tym zabiegu powinna zniknąć sieć 2.
  • #3 01 Feb 2010 22:07
    Unnamed65
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem tkwil w tym ze te pliki moglem jedynie scalic, zapewne dlatego poniewaz byla caly czas w uzyciu.. moglem je jedynie scalic.

Uporalem sie z problemem.. przywrocilem system do wczesniejszego stanu.
    Przepraszam za moim zdaniem niepotrzebny temat. Poprostu nie pomyslalem o tym..

w Xp to wszystko bylo proste :D prawym>> usun i wszystko :D

Przepraszam jeszcze raz :)
    Pozdrawiam.

Ps. jestem tylko ciekaw jak takie cos usunac w przyszlosci :D
  • #4 01 Feb 2010 22:34
    jokrasa
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Musisz się dostać do opcji "Właściwości karty sieciowej" tam w ustawieniach musisz odnaleźć wszystkie sieci bezprzewodowe i następnie zaznaczyć sieć, która u Ciebie funkcjonuje na Domyślną.

Następnie można usunąć te nie chciane połączenie sieciowe w/g przykładu podanego przeze mnie wyżej.
  • #5 02 Feb 2010 11:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Unnamed65 wrote:

Ps2. Poprzedni temat trafil do kosza, nie wiem gdzie uzylem zlego "slownictwa" z pkt. 8.2

Może teraz zauważysz, a dodatkowo - Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy, np. kropką - nie dwiema kropkami.
    Regulamin pkt. 11 czytałeś? Dlaczego nie poprawiłeś tytułu?
  • #6 02 Feb 2010 23:33
    Unnamed65
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Okey.. Dziekuje Panu Jokarsa :)

Temat do zamkniecia, przepraszam za popelnione bledy w temacie.
  Search 4 million + Products
Browse Products