Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Lut 2010 21:49
    lemar
    Poziom 10  

Witam. Aby wyprowadzić wyjścia audio, video i USB na przód komputera kupiłem panel przedni 5,25 jak na zdjęciu

Podłączenie panelu z FireWire do płyty głównej - jak?

Panel ten posiada między innymi gniazdo FireWire i czytniki kart. Od czytnków kart wychodzą dwa gniazda dziewięciopinowe (żółte i zielone) oraz trzy czteropinowe (niebieskie, czerwone i czarne).
    Jeden problem to ten, że nie wiem z czym te gniazda połączyć na płycie komputera.
    Drugi problem dotyczy połączenia gniazda FireWire panela z gniazdem płyty komputera. A dokładnie chodzi mi o to, które styki gniazda z panela połączyć z którymi pinami gniazda płyty. A oto rysunki:

Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 03 Lut 2010 23:19
    jarroQ
    Poziom 26  

Jeśli masz w ogóle wyjście firewire na płycie to polecam zajrzeć do instrukcji płyty głównej. Tam masz wszystko opisane.

• #4 04 Lut 2010 17:39
    lemar
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za rozwiązanie mojego drugiego problemu tj. właściwego oznakowania styków gniazda FireWire na panelu (mój rys. nr 3), bo na płycie to miałem w instrukcji (jak nadmienił jarroQ).Ale nadal mam "myślenice" jeśli chodzi problem nr 1.
    Czekam na jakąś podpowiedź.

• #6 05 Lut 2010 12:09
    lemar
    Poziom 10  

Jeszcze raz dziękuję za informacje. Po przyglądnięciu się gniazdu firewire na moim panelu i schematowi powyższemu schematowi, doszedłem do wniosku, że jest na rysunku przedstawiona jest wtyczka a nie gniazdo. To drugie ma styki tak jak w pierwszym poście czyli na środku, a nie przy ściankach bocznych. Byłbym wdzięczny za potwierdzenie mojej małej teorii albo sprostowanie mojego ew. błędu.

• #8 06 Lut 2010 15:45
    lemar
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty