X
  • #1 03 Feb 2010 21:49
    lemar
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam. Aby wyprowadzić wyjścia audio, video i USB na przód komputera kupiłem panel przedni 5,25 jak na zdjęciu

Podłączenie panelu z FireWire do płyty głównej - jak?

Panel ten posiada między innymi gniazdo FireWire i czytniki kart. Od czytnków kart wychodzą dwa gniazda dziewięciopinowe (żółte i zielone) oraz trzy czteropinowe (niebieskie, czerwone i czarne).
    Jeden problem to ten, że nie wiem z czym te gniazda połączyć na płycie komputera.
    Drugi problem dotyczy połączenia gniazda FireWire panela z gniazdem płyty komputera. A dokładnie chodzi mi o to, które styki gniazda z panela połączyć z którymi pinami gniazda płyty. A oto rysunki:

Z góry dziękuję za pomoc.
  • #2 03 Feb 2010 23:19
    jarroQ
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Jeśli masz w ogóle wyjście firewire na płycie to polecam zajrzeć do instrukcji płyty głównej. Tam masz wszystko opisane.
  • #3 04 Feb 2010 00:06
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)

Sam, ręcznie rysowałeś te pinouty? Na przyszłość - google i hasło firewire (czy jaki tam będziesz szukał) pinout...
  • #4 04 Feb 2010 17:39
    lemar
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Bardzo dziękuję za rozwiązanie mojego drugiego problemu tj. właściwego oznakowania styków gniazda FireWire na panelu (mój rys. nr 3), bo na płycie to miałem w instrukcji (jak nadmienił jarroQ).Ale nadal mam "myślenice" jeśli chodzi problem nr 1.
    Czekam na jakąś podpowiedź.
  • #5 04 Feb 2010 23:47
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Czteropinowe są od audio, 9-pinowe to prawdopodobnie USB... ten panel wygląda mi na dedykowany do jakiejś płyty.
  • #6 05 Feb 2010 12:09
    lemar
    Level 10  
    Jeszcze raz dziękuję za informacje. Po przyglądnięciu się gniazdu firewire na moim panelu i schematowi powyższemu schematowi, doszedłem do wniosku, że jest na rysunku przedstawiona jest wtyczka a nie gniazdo. To drugie ma styki tak jak w pierwszym poście czyli na środku, a nie przy ściankach bocznych. Byłbym wdzięczny za potwierdzenie mojej małej teorii albo sprostowanie mojego ew. błędu.
  • #7 05 Feb 2010 18:00
    tzok
    Moderator Samochody
  • #8 06 Feb 2010 15:45
    lemar
    Level 10  
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
  Search 4 million + Products
Browse Products